Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Moderátor: Blue Lanos

Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Nazdar, mám problém s Esperom. Nedávno mi s ním začalo trhať, ale trhá to jak šialené. Pri akýchkoľvek otáčkach, okrem voľnobehu, keď je auto v zábere a snažím sa pridať tak sa akokeby dusí a trhá s ním neskutočne. Ručička na otáčkomeri behá po celej stupnici, svieti tiež aj kontrolka na chybu motora. Skúšal som či to nebude niečo s prívodom paliva, vyčistil som sitko aj vyskúšal pumpu...pumpa je trošičku slabšia (auto má nabehané okolo 350 000KM), ale skor si myslím že to bude riadiaca jednotka. Tiež pri pridaní mi to bucha pod kapotou na pravej strane. Može mi niekto poradiť čo s tým je? Ďakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od smire666 »

Káble k sviečkam sú v akom stave???
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Aj káble aj sviečky sú nové. Káble majú okolo 1 mesiaca a sviečky možno 2 týždne.
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od smire666 »

Tak potom snáď pozrieť tú RJ. Inak, napravo sú napríklad rozvody...s tými bolo niečo robené?
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Rozvody boli menené pred asi 70 000KM. Dá sa to tak s tou riadiacou jednotkou, že ju proste odpojím a napojím tam z iného espera? Ale rozprával som sa už dávnejšie s mechanikom, lebo to bucha už dlhšie. A vravel že to može byť vzduch, čo sa vracia späť do vzduchového filtra.
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od smire666 »

No mne keď espero trhalo, menili práve káble ( boli prehnité až strach, čo ale nebude tvoj prípad ).
A tá RJ, to by bola skôr otázka na palikx-a?
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Som tu nový, ešte neviem ako sa pýtať na uživateľov. Ale myslím si to aj ja že to bude s tou riadiacou. Lebo otáčkomer je len čidlo, ktoré sníma otáčky hriadele a posiela ich do RJ a tá potom dáva signál do otáčkomeru a keď šalie otáčkomer, tak to bude asi len elektronický problém nie? Nemože to byť prívodom paliva, tou pumpou, nie? (aspoň takto si to myslím).
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Vypravca »

Tak potom cievka v rozdelovaci. Ta sa zvykne rozlozit.
A rozvody sa menia po 60tisic km. Takze uz mas 10tisic nad ramec.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Myslíš teraz to trhanie, či búchanie? Lebo to trhá ako keby nemalo benzín. Proste sa dusí keď pridám, do malinkého kopčeka to trhá dosť silno. Už nemám na to nervy. Chcel by som vyskúšať tú riadiacu, či nebude niečo s tým, len neviem či ju možem prehodiť s nejakou inou s druhého espera, či sa niečo nepokazí.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Vypravca »

Myslim tym to trhanie moze robit ta cievka.
A riadiacu mozes vyskusat aj s ineho espera. Ale motor musia mat rovnaky.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Tak vyskúšam ešte tú cievku. Moja bola rozoberaná a obal bol už rozpadnutý, ked sme porovnávali s jedným človekom, čo má tiež espero. Lebo zo začiatku som si myslel, že to bude čerpadlo. Síce je trochu slabšie ale ide. Motor štartuje v pohode. Len keď sa rozbieham tak sa nedá, lebo sa dusí a trhá. S tou riadiacou to skúsim ešte. Cievku niekde zoženiem.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Vypravca »

Cievka sa da aj premerat. Ale urcite ju budes mat K.O. ak si ju nemenil.
Kup novu.
Rozdelovac musis vybrat, a cely rozobrat. A ked bude von tak kup aj novy ,,O,, kruzok na rozdelovac. A pre istotu hlavu a palec rozdelovaca.
Odkial si?
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Východné slovensko. Sobrance. Cievka menená nebola. Ale vyzerala zle dosť keď sme pozerali. Ale nechali sme to tak.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od ppp »

Tiez by som to tipol na cievku, najma kvoli tomu ze poskakuje rucicka ottackomeru, tato cievka je totiz zdrojom signalu aj pre otackomer. Alebo mozno straca silu magneticka ruzica v rozdelovaci.
Cievku treba premerat. Moja bol av poriadku aj ked som ju uz radsej vymenil, pretoze sa jej takmer uplne rozpadol obal, ostal len plast, ktory tvoril vnutro, takze osm mal strach ze sa rozpadne od vibracii motora, a este nebolo ani ako ju poriadne zapojit, lebo sa jej rozpadol aj konektor. ALe za to moze moj motor, ktory dost fuka olejovu hmlu takze ma rozdelovac plny oleja a ten rad rozpeltava plasty na cievke. Tato snimacia cievka je celkom lacna, ani neviem ci som ju kupoval za necelych 200 alebo necelych 300sk.

Ja mam teraz problem s prebijajucimi kablami. 5rocne kable nejako svetielkovali a obcas aj zaiskrili voci veku ventilov, najma ked som trosku pridal. Auto proste netaha, akceleracia je vahava alebo ziadna. Ale po vymene kablov za nove GM (aj ked uz maju 2 alebo 3 roky), sa toho vela nezmenilo.Len menej prebijaju voci veku ventilov, ale svetielkuju stale. Motor sa mi zda ze uz ide do otacok ochotnejsie ale stale to nie je ono, takze skusim este vymenit sviecky. A potom hlavu a palec rozdelovaca. Nieco z toho musi pomoct, pretoze to nie je mozne aby takto svetielkovali. Na skodovke som take ani nezazil a to som na nej mal 5 rokov tu istu sadu kablov za 100sk bez potreby vymeny.
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Tak na tej mojej cievke je už obal skoro celkom rozpadnuty. Ale nevedel som že to ma nejaký význam. Tak skúsim niekde pohľadať a vymeniť cievku aj rozdeľovač celý. Uvidím čo to spraví. Ďakujem vám zatiaľ za pomoc. Napíšem ako to bude po výmene.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“