alternator - napnutie remena

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

alternator - napnutie remena

Příspěvek od ppp »

ahojte, nemavate tiez problem s napnutim remena alternatorom na 1.5l 16v ? Pretoze za posledny polrok je to uz treti raz, co som vybil baterku tak ze som to zistil az ked som rano nenastartoval, pretoze uz starter tocil relativne pomaly s motorom a asi bolo aj nizke napatie v sieti kvoli zapalovaniu. A vzdy kvoli tomu, ze sa mi povolil remen.

Remen sa zda byt napnuty, ked nan zatlacim medzi alternatorom a cerpadlom posilovaca tak ho pretlacim o cca 1cm nadol a to uz znamena, ze bez zataze sa zda byt vsetko ok, alternator dava 14.6V. Ale len ked nie je zapnuty ziaden zravejsi spotrebic. Ale ked zapnem svetla, vetrak, ohreivanie tak som zrazu na 13.3V a to uz mozem ist rano autobusom, lebo o par dni jazdy s autom v takomto stave uz nenastartujem.

Teraz som napol remen tak, ze ho nepretlacim ani o pol cm. A uz dava alternator 14.88V "naprazdno" a pri zatazeni cca 350W (svetla plus dialkove - 200W, vetrak 50W, ohrievanie 100W) tak este stalce tlaci 14.1V na zvysenom volnobehu. Akurat neviem aku budu mat pri takomto nasponovani zivotnost loziska.

Na novonabitu silnejsiu baterku mi auto dnes pri -9stC nastartovalo snad este v prvej otocke. A to som ho uz obvinil ze je motor nad hrobom, takze bude startovat len za tepla.
Takze mi asi ostava len kontrolovat napatie aspon raz tyzdenne alebo si kupit digitalny palubny voltmeter a niekam ho pichnut v aute tak aby som nan videl. Pretoze podla mojich skusenosti mam tak cas do marca nanajvys aprila a zase bude alternator povoleny a remen bude presmykovat. Keby to aspon bolo pocut ale nic.
Reklama
 

paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: alternator - napnutie remena

Příspěvek od paul08 »

Ja som riesil takyto problem vymenou skrutiek,matic a hrubou podlozkou na uchyteni alternatora.Skrutky treba kupit kalene a k tomu zodpovedajuce matice ,inac to nema zmysel (matica sa pri silnom zatiahnuti poskodi) A samozrejme novy kvalitny remen.Remenice pred montazou remena odmastujem tech.benzinom (poriadne).Na loziska sa vy.er,tie to musia vydrzat a ked mas nabehane na nom vela,tak sa vybiju tak ci tak.Vymena nie je zlozita,len vyber lozisk v dnesnej dobe smejdov ano.Ked to nasponujes,tak spodne uchytenie alternatora treba zo spodku auta poriadne dotiahnut!(samozrejme,ze aj vrchne)Ked sa bojis ze sa to uvolní,tak kontruj maticu druhou maticou.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: alternator - napnutie remena

Příspěvek od ppp »

Ak sa to povoli tak to skusim ako pises poriesit dlhsou skrutkou a maticou (pripadne dlhsou maticou). Momentalne je skrutka len v zavite v hlinikovom tele alternatoru.
A namontujem si do auta voltmeter, nech ma varuje ked sa to zase povoli.
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: alternator - napnutie remena

Příspěvek od paul08 »

Tak tam je problem v tom zavite,sam o sebe hlinik a potom teplo posobiace na hlinik a zeleznu skrutku.Prevrtaj to a kontruj maticou z druhej strany a mas pokoj. -i
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“