Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od paTaNiNho »

Znovu k Vám přicházím s dotazem, ale můj Lanosek se rozhodl, že mě konečně za tu dlouholetou službu (bohužel ne pro mě) tentokrát pěkně pozlobí a vznikl mi tu nový problém. Poslední dobou slýchám od zadních bubnových brzd při dobržďování (cca kolem 20 km/hod) takový zvuk drhnutí, asi mi odešly brzdové čelisti, že? Či myslíte něco jiného?
Moje otázka zní znovu podobně, jak je to s amatérskou výměnou? Myslím, že bych to jako neautomechanik mohl zvládnout vyměnit? A kde a co nakupovat za materiál?
Budu Vám znovu za Vaše rady i odpovědi moc zavázán, tak mě v tom prosím nenechte. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od mino22 »

Cau . Treba zistit ci to robi rucna alebo prevadzkova brzda-teda slapanim na pedal . Mohlo sa poskodit prasiatko-brzdovy valcek , ktory nezasuva spet piestiky - vymenit sa da , ale ci ho povolis , niekedy tam ide nejaky specialny kluc , ak je nieco s celustami a oblozenim , to by si zvladol vymenit . Trebalo by rozobrat prv a pozriet co presne .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od paTaNiNho »

Děkuji za podoknutí. . .je to při šlápnutí na brzdový pedál, převážně to je slyšet, když auto dobržďuje skoro k zastavení. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od mino22 »

Je mozne ze mas uplne osuchane oblozenie a vlastne ten material celusti je tvrdsi kov a ten pocujes ako dosada uz na bubon co by nemal , lebo oblozenie je z ineho meksieho materialu .
Toto som mal aj ja na prednej brzde , ked sa mi oblozenie -dosticky uplne osuchali a brzdil som tym kovovym materialom . Priserny zvuk . Tusim sa da skontrolovat stav oblozenia, z opacnej strany by mal byt kontrolny otvor. No keby si bol odtial mohli sme to pozriet .P.S. Inak celuste su samonastavovacie , je tam poistka , ktora pri opotrebovani vysuva tie celuste viacej von , samozrejme iba dovtedy kym tam nejake oblozenie este je .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od paTaNiNho »

Máš pravdu, obložení stojí za řeč. . .no škoda, že nejsem z "nedaleka"
stav obložení se dá tedy nějako zjistit? A jak se mění? S celou čelistí?
. . .díky, všem
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od palikx »

stav celisti zjistis zezadu bubnu na stitu brzdy jsou male gumove zaslepky a kdyz ji vyndas uvidis paknu-celist a oblozeni na ni.pokud tam je je to dobre a zvuk bych tipoval spis jen korozi vlivem stani auta.ale pokud drhnuti slysis i po 50 km jizdy je oblozeni po smrti a nejspis to neni bez duvodu -zarezla rucni ,valecek nebo celist
vymena se da udelat doma ale pokud jsi to nikdy nevidel tak to neni jednoduche.je tam par veci ktere musis znat abys to rozebral a jeste taky spravne a bezpecne slozil.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od paTaNiNho »

Ne, rozebrané jsem to bohužel nikdy neviděl a nedělal, ale jak se říká, vše je jednou poprvé, ale pokud mi to vy, zkušení borci nedoporučíte (vyměnit sám), půjdu za mechanikem, ale to je až poslední možnost. Chtěl jsem se řídit pomocí tohoto návodu http://www.autoopravy.eu/index.php?akce=2&id=313/, jen nevím, zda-li je postup sundání bubnu obdobný a co bych měl vše objednat.
Jinak drhnutí se mi zdá, že po delší době jizdy již potom slyšet není, ale auto stojí přes noc na mraze, ráno jedu a znovu to slyším. Prostě nepříjemné drhnutí, předtím brzdy i pískaly, což je také známka. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od paTaNiNho »

. . .teď mě napadlo, není možné, aby podobné příznaky dělalo špatné ložisko? Vsadil bych boty, že zde by mohl být ten největší problém. . .když jsem měnil zimní pneu, již se mi nezdálo, bylo povylezlé
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od mino22 »

Tak ako Palikx pise je tam par veci ktore treba vediet , ale hadam by si to zvladol , ten navod je pekny a strucny , ale pri vymene to moze byt trochu obtaznejsie . Ale pod auto netreba ist , takze mozes skusit . Rucnu brzdu treba povolit v kabine v tom stredovom tuneli je jedna matka a potom das dole bubon , to moze byt niekedy dost tazke , niekto pouziva stahovak , najlepsie je si po zlozeni bubna sfotit ako su vsetky tie pruzinky aby si lahsie skladal,nastavis si nove celuste , das hore bubon , mozes brzdy znovu odvzdusnit a vyskusat . Daj si hladat celuste , ja som teraz nasiel okolo toho dost . Keby daco tak kludne napis . Niekto poradi , ked nevies ako dalej .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od mino22 »

No tak to mozes vymenit naraz , ked das dole bubon , mozes rovno menit aj lozisko . :P
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od paTaNiNho »

Právě jsem si říkal, podle toho návodu, že to zas tak složité být nemůže, vím. . .jedná se o brzdy a je to i bezpečnosti, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí, že?
Je nějaký osvědčený postup, jak buben sundat a to je s běžnými nástroji? (konkrétně na Lanose a bez stahováku) A jak je to s díly? Kde by jste mi prosím doporučovali nakupovat a co vše? Znovu na http://www.czdrafel.cz/? (jen takový obchodní dotaz u těch čelistí, když píšou sada, prodávají rovnou po 4 ks? :D ) Bude asi nutná výměná brzdových válečků, že (a cena)?
. . .vím, je to moc dotazů najednou, ale všem, kteří mi odpoví, čeká imaginární odměna v podobě mých díků. . .takže děkuju
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od mino22 »

Najlahsie das dole bubon ked odstranis stredovu matku a mne pekne zisiel bubon . Valceky skontroluj , ak su v poriadku menit nemusis . Tie celuste neviem ako predavaju , je mozne ze na obe kolesa spolu .Pripadne napis email na predajnu odkial objednavas ,
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od palikx »

jsou tam 2 systemy a navic pokud ma abs tak tam matka neni.
po sendani kola je to ale vetsinou jasne
bud na bubnu v prostoru der po sroubech je jeden maly na krizovy sroubovak -ten povolis a buben kladivem sklepnes
nebo kdyz maly sroubek neni a je stredova poklicka senda se poklicka povoli matka a opet srazi kladivem buben
pak je tam spousta pruzinek a kusu zeleza ktere si musis pamatovat nebo opatrne poskladat jak byly.
pruziny opatrne odjistit a uchyty paken taky
pak uz jen vyhaknout vyvliknout lano rucky a je to venku.
valecky musi jit z obou stran zatlacit volne
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od ppp »

Ako casto brzdis? Ak brzdis malo ako ja (cestou do prace 3x behom 35km) tak s nediv. Voda z dazda, rosy, kondenzat pri zmene teplot vonku sa zhromazdi na spodku bubna a potom ked po vzniknutej hrdzi prejde pakna, ozve sa prerusovane drhnutie. Volakedy ked som jazdieval 350km trasy raz za dva tyzdne, tak som prichadzal do ciela este s hrdzou na kotucoch.
Takze je celkom mozne, ze je to normalne a vymenou brzd nic nezmenis, pretoze aj nove budu hrdzaviet ak ich budes malo pouzivat. Tuto domnienku podporuje aj to ze v poslednom case je vselijake pocasie, zaroven sa solia cesty, takze je vela prilezitosti na hrdzavenie bubnov zvnutra.

A ak chces nieco kupovat tak je mozno lepsie sa poobzerat po polskom allegre, su tam dost lacne veci a je tam snad vsetko na nase starsie daewaky. Samozrejme su tam aj smejdy ale aj tzv. originaly aj znackove veci, akurat obvykle za polovicku nasich cien. A ked nic, tak su tam apson obrazky takez budes vediet ako vyzeraju obe verzie bubnov a ako vyzeraju kompletne osadene stity brzd, takze si nemusis pamatat co kde bolo pri rozoberani.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Drhnutí od zadních bubnů při brždění

Příspěvek od paTaNiNho »

. . .většinou brzdím pomocí motoru, takže je pravda, že brzdy moc nevyužiju, to je pravda a je fakt, že po čase jízdy již drhnutí při brzdění nepociťuji, ale dnes jsem neváhal a oba bubny rozdělal, abych věděl na čem jsem, obložení je jako nové, takže zde problém nebude, ale na pravé straně (a to i když mělo proti druhému pokličku) bylo pěkně prolezlé vnější ložisko, vazelína vypadala jako "kaděná", tak se pěkně vyčistilo, ale jednotlivé válečky měly již malinko odslouženo, protože je na nich vidět hlubší nerovnosti a oděrky, neboť nemám zatím nové, ložisko se znovu namazalo a prozatím musí sloužit. . .myslíte si, že by mohl být problém zde? Vypadá se, že se k němu něco dostalo a pěkně ho zřídilo, no uvidíme, zatím jsem neměl možnost to otestovat. . .
Takže nezbývá než zakoupit komplet ložiska, ale kde? Na drafel.cz?
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Odpovědět

Zpět na „LANOS“