Chevrolet HHR - recenze a zkušenosti majitelů

Chevrolet HHR – REBEL v rodině Chevrolet

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx

Gappa
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 03, 2011 18:43

Chevrolet HHR - recenze a zkušenosti majitelů

Příspěvek od Gappa »

Dobrý den,
docela mě zaujalo tohle pekelné autíčko s úžasným vzhledem. Dá se sehnat ojeté z roku 2009 již za 200 tis. a mě by zajímalo v čem je zádrhel, že jeho cena klesne za dva roky o takovou dardu. Hlavně mě zajímá, jakou má podporu v Evropě a nejlépe v ČR. Jak je to s dostupností náhradních dílů a servisů. Jaké jsou ceny náhradních dílů a servisů u těchto aut. Pak jsem se tady nikde nedočetla, jaká je reálná spotřeba benzínu a jestli jste někdo předělával tohle autíčko na LPG, taky by mě pak zajímala cena a kolik si bere LPG/100km.

Moc děkuji za odpovědi! ;)
Reklama
 

Gappa
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 03, 2011 18:43

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od Gappa »

Dobře, no možná by mi i postačily nějaké informace nemajitelů z doslechu :D Hlavně se děsím dostupnosti náhradních dílů a servisu, o tom bych se ráda dozvěděla nejvíc.

Moc vám předem děkuji -i
Uživatelský avatar
thorntree76
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 23, 2010 19:00

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od thorntree76 »

Ahoj , spotřeba jako u každého většího motoru záleží na stylu jízdy .
V létě Itálie a zpět za 7,2
popojíždky do 20km za 8,2
město pod 10 nee
NÁHRADNÍ DÍLY EBAY ZA 30%AZ 50% CEN U NÁS ČR
HHR 2,4 LT
Gappa
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 03, 2011 18:43

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od Gappa »

Tak to je nadherna spotreba, to me prekvapilo -i

S tim internetovym objednavanim nahradnich dilu me to uz napadlo, asi to tak budeme resit. Bohuzel treba bude auto odstaveno na nejaky cas, ale to se neda nic delat, je to dan za tak nadherny vuz.

Je treba neco, co te u toho vozu prekvapilo - jak mile ci nemile? A resil uz si nejake opravy? Kazi se na nem neco opakovane?

Jeste jednou diky ;)
Uživatelský avatar
thorntree76
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 23, 2010 19:00

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od thorntree76 »

Asi nejvážnější je tu už propíraná vada kotoučů vlní se na jaře objednám nové drážkované za cca 85 dolaru http://www.autopartswarehouse.com/shop_ ... t/hhr.html
tet při nišší teplotě je to ok
jinak to auto má svá specifika špatný výhled odhad velikosti karoserie víc otáček na volantu chce to zkusit než pak litovat
HHR 2,4 LT
Gappa
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 03, 2011 18:43

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od Gappa »

Díky moc za rady. Snad neprohloupím, to auto se mi moc líbí.
yed69
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 13, 2011 00:11

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od yed69 »

Ta výše uvedená spotřeba se asi týká manuální převodovky. S automatem je město za 11. Na dálnici se dá jet za 8,5.

Já už bych si HHR podruhé nekoupil. To ale neznamená, že ho nemám rád.
HHR 2,4 2LT AT
Uživatelský avatar
agjan
Příspěvky: 8
Registrován: úte bře 09, 2010 00:44
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od agjan »

Tak se spotřebou na delších cestách naprosto souhlasím, obecně lítám nejčastěji Praha Blava a zpět a pokud se dálnice zablokovaná kamiony ustálí někde mezi 100-110 km/h není problém za pár jízd objevit na kompu průměrnou spotřebu 7,2 (mám manuál) i když to občas (když se nikdo nedívá) pro potěchu z výkonu na 140-160 taky pustím. Komp průměrné spotřeby jsem nikdy neresetoval, podle mne ale nebere průměr za celou dobu, ale nějaké poslední období. U ukazatele okamžité spotřeby se nelekněte, na dálnici při rychlejíší jízdě to ukazuje dost vysoké hodnoty ale výsledek při čerpání plná-plná je vždy překvapivě dobrý. Pro mne skvělé auto, design exteriéru i interiéru mi naprosto vyhovuje. Audio Pioneer z auta udělá koncertní síň, na sériovou výbavu velmi slušné. Jen tam jako u spousty dnešních aut bude občas překvapivě nedomyšlených spousty detailů... třeba na výměnu žárovek (vytřásání na D1 jim určitě na životnosti nepřidá) se fakt těším...viz
http://www.youtube.com/watch?v=ldlJdh3M8fs
Ale třeba takový motor by toho s rozvodovým řetězem, bez turba a s poctivým výkonem z 2,4l obsahu mohl vydržet docela dost. Škoda, že se tito mazlíci přestali letos nadobro vyrábět. A také škoda, že verze dotažené do ČR nejsou FlexiFuel tj. pro spalování E85 (s možností spalovat od 100% benzínu až po 85% lihu v palivu). Nebo jste E85 někdo na běžné HHR 2,4 LT z roku 2008 zkoušel?
A máte někdo zkušenosti se skutečnou nosností hagusů? Vypadá to, že jsou chycené jen do slabé plechové střechy bez kontaktu s větší oporou.
přeju hodně šťastných kilometrů....
Agjan






HHR 2,4 LT
hanahhr
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 02, 2012 12:03

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od hanahhr »

Je to vážně pekelné autíčko s úžasně nekonvenčním vzhledem, v tom bude asi také zádrhel s tou cenou, navíc ceny chevroletů šli za poslední dva roky na úplně jiná čísla, vždyť captiva, která se v plný náloži před dvěma lety pohybovala přes milion se dá dnes pořídit za 800 tisíc.
Mám HHR dovezené a servisované českým prodejcem, s náhradními díly není žádný problém a s autem také ne, a neočekávám že by tento motor někdy zklamal, je to věčné..
Jen mě už omrzel a tak ho posílám do světa :)

Inzerát Chevrolet HHR LT, 2.4 automat, zakoupeno v CZ Chevrolet - Nabídka - [26.9. - 22:09]
Prodám Chevrolet HHR, 2.4 - 125kW, oranžová metalíza, r.v. 2008, v provozu od 06/2008, najeto 62.000km, zakoupeno v Chevrolet salónu CZ, pravidelný servis pouze v Chevrolet, servisní kniha, výbava LT, automatická převodovka, aut. klimatizace, ABS, ASR, 8x airbag, multifunkční volant, tempomat, samostmívatelné zpětné zrcátko, 4x el. okna, alarm + centrál na DO, kožené sedačky, sedačka řidiče el. nastavitelná, přední sedačky vyhřívané, pískováná skla, el. šíbr, originál rádio s CD přehrávačem, stupačky, zadní spoiler, originál koberečky + vana v kufru, originál 17" al. kola, sada 16" zimních al. kol vč. ventilků pro sledování tlaku v pneu (též letní sada),

Jméno:_
Telefon: 773105883

Lokalita: 503 27 Hradec Králové

Cena: 249 000

docela mě zaujalo tohle pekelné autíčko s úžasným vzhledem. Dá se sehnat ojeté z roku 2009 již za 200 tis. a mě by zajímalo v čem je zádrhel, že jeho cena klesne za dva roky o takovou dardu. Hlavně mě zajímá, jakou má podporu v Evropě a nejlépe v ČR. Jak je to s dostupností náhradních dílů a servisů. Jaké jsou ceny náhradních dílů a servisů u těchto aut. Pak jsem se tady nikde nedočetla, jaká je reálná spotřeba benzínu a jestli jste někdo předělával tohle autíčko na LPG, taky by mě pak zajímala cena a kolik si bere LPG/100km.
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od Rudolf Š. »

Nazdárek kolegové :) právě jsem se dozvěděl zajímavou informaci, že prý má HHR v ČR problém projít STK a Emisema? je to tak? prý na emisích na něj nemaj tabulky a na STK neproleze kvůli tmavým oknům z výroby a ještě kvůli něčemu, ale to teď nevím. Předem díky za odpověď :) :PP: :PP:
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od Mefisto »

Zalezi jestli se u nas nekdy ofiko prodavalo/dovazelo :?:
Uživatelský avatar
Ascona
Příspěvky: 26
Registrován: sob lis 17, 2012 19:52
Bydliště: Ostrava

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od Ascona »

Tohle téma jsem zakládala já ještě nezaregistrovaná. Nakonec jsme šli do Orlanda. Ale kdyby někdo prodával HHR, napište mi, prosím, zprávu. Máme v plánu ho letos ještě pořídit. Díky.
Chevrolet Orlando r.v.2012, 1.8 104kW, LTZ, 17", béžová metalíza, LPG
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od ninja3 »

Ahoj,

asi před měsícem jsem koupil HHR, r.v. 2009, oranž. metla... a musím říct, že jsem byl nadšený, jak to jede... mám to v automatu a LPG. Jen se mi asi po 14 dnech začal objevovat už probíraný problém s vibracemi při brždění.... takže zřejmě zvlněný kotouče. Jsem z Třebíče, tak jsem se chtěl zeptat jestli tu není krajan, který by mi doporučil osvědčený spolehlivý a případně i levný servis. Mám objednat díly z netu a pak zajet někam do servisu nebo je lepší zajet do Opelu - Chevroletu? (je tu kousek ve Velkém Meziříčí). Mám ještě druhé auto, takže chvíli to tam nechat není problém. Ale spíš mě to zajímá cenově....
Potřebuju asi vyměnnit brzdový kotouče a destičky + něco bouchá od levého předního kola (může to být ten příčný stabilizátor?), a je lepší vyměnit tedy už oba dva, i ten pravý? A už se hlásí olej + filtr
Na kolik byste to odhadovali? Jde mi o to, abych nedal někde 8.000 a někde 12.000.....

Předem díky za rady :-) Rád se naopak podělím o své zkušenosti - doteď jsem měl Daewoo Lanos LPG 1999, ale už padlo za vlast, ještě jsem ho udal protihodnotou za HHR :D

Tom
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od Scorpion.11 »

Můj názor je si koupit sám náhradní díly a pak dát opravit přes nějaký solidní servis. V autorizovaném servisu se pěkně prohneš. Je to můj názor :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Zkušenosti majitelů HHR

Příspěvek od Rudolf Š. »

to je on? je to krasavec -i -i to auto se mi strašně líbí, ale prý jsou s ním problémy na STK a emisích -P http://auta.yauto.cz/chevrolet-hhr-2-4- ... 24482.html
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Odpovědět

Zpět na „HHR“