Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

j.kuntos
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 20, 2011 17:21

Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od j.kuntos »

Zdravím Vás, před několika měsíci jsem si koupil Chevrolet Cruze LS Plus Edice 100 a provedel jsem nějaké úpravy a chci se s Vámi jenom podělit o několik informací, které možná někteří z Vás hledají, tak jako jsem hledal já a usnadnit Vás tím spoutu času, který jsem já strávil hlednáním.

Jedinné, co mi v autě chybělo byla DVD autorádio a zpětné zatmavovací zrcátko (protože u nás má hodně aut něseřízená světla a je hrůza řídit, kdy za Vás někdo takový za Vámi jede) + nějaké detaily. Chtěl jsem, aby mi oboje k auto dodělal prodejce, u kterého jsem auto kupoval z origo dílů, ale poslal někam s tím, že DVD autorádio tam domontovat nejde a pro výměnu zrcátka by musel měnit celé přední sklo, což jsem zamítl, protože mě to příjde zbytečné. Zrcátko jsem si nechal poslat z USA originál Chervrolet a domontoval jsem si ho sám, stačilo jen přivést napájení a zpátečku, cena cca. 2000 Kč, na pohled i funkčnost k nepoznání. To jen pro info, kdyby někoho také zajímalo, protože jsem to nikde nemohl najít, tak případně mi napiště a pošlu Vám link, kde koupit, je to na ebay nějaký prodejce.

A to podstatnější, kvůli čemu tu zakládám téma je autorádio s DVD. Další možnost pro mě byla, potom co mě prodejce řekl, že mám smůlu, se podívat na firmy, co u nás toto montují a našel jsem několik prodejců, kteří neoriginální autorádia montují ale někteří mi nedokázali říci, zda autorádio podporuje ovládání na volantu, panelu pod autorádiem atd... a ti, kteří mi řekni, že s tímto nění problém, tak grafika byla jako kdybych to vytvořil v malování, to měli ostatně společné všechny modely, co jsem u nás i v zahraničí našel.

Nakonec jsem se dopátral na firmu v Jižní Korei, kde někdo vytvořil kopii originálního autorádia, s tím, že jí trochu vylepšil ale i ubral, dále níže.

Celá sranda s autorádiem výjde kolem 15t, což je stejné jako nabízení ostatní prodejci ale dle mého úplně někde jinde. V případě, že máte zájem, mohu poslat info, jak koupit, posílá se to DHL. Rádio má dotykový display.

Ohledně radia, natočil jsem dnes v gařáži video pro představu, je to z mobilu, kvalita nic moc ale postačí. Nejdříve pouštím rádio, je tam šum, to kvůli tomu, že nemám v garáži signál, je to 2 patra pod zemí, jinak by místo toho hrálo rádio :-) Dále pak ukázka pouštění hudby a AVI filmu s SD karty.

Ukázka je zde http://www.youtube.com/watch?v=EL6DyHv0QOM

Ohledně funkcí, hlavní menu je dost podobné originálu s tím, že je tam méně informací, dále je možné pouštet z DVD filmy, hudbu atd, to sáme jde z SD mini karty a z USB, které je vyvedené do přihrádky spolujezdce a navíc má rádio vnitřní pamět, kam můžete ukládat hudbu atd, tusím kolem 1GB, nic moc, proto moc nepoužívám.

Dále má rádio navigaci, je přibalená IGO ale asi nebude ofiko, proto doporučuji zakoupit navigaci na SD kartě, vložit jí to autorádia a v menu se nastaví jenom cesta, dále pak při kliknutí na Navigace v hlavním menu naskočí navigace.

Dále je záložka hudba, viz. video, a ostatní položky jsou v nabídce, jako např. Bluetooth, to taky není špatné, má externí mikrofón a kvalitou ze zkušenosti je stejné, jako originální BT od škodovky, jinak hovor lze příjmout jedině kliknutím na display, ukončení jde stisknutím tlačítka na ztmulení hlasitosti.

Důležité je, že rádio podporuje ovládání na volantu a to všechny funkce, dále podporuje panel pod rádiem, celkovní teplotu atd...prostě jako origo.

Instalace byla sranda, musí se rozebrat origi rádio a použít z něj díly do koupeného, celkem mi to zabralo cca. 3 hodiny a nebýt toho, že jsem si udělal pár škrábanců v plastu, tak jsem spokojený :-)

To je lehké shrnutí, kdyby jste měli nějaké dotazy nebo jste chtěli rádio, tak mi napište, budu možná objednávat jedno pro kamaráda, tak bych jich vzal možná po domluvě více, kdyby jste měli zájem ale ještě nevím každopádně jinak Vám dám e-mail na prodejce a musíte si to vykomunikovat, ale umí anglicky, takže to jde.

Jsem dnes docela unavený, tak omluvte případné chyby a možná i koncepci :-)

Snad Vám to pomůže, já jsem se totiž něco nahledal a tohle bych docela uvítal. Trochu jsem se rozepsal, když už jednou píši nějaký příspěvek, tak ať to stojí za to :-D

Můj e-mail j.kuntos@seznam.cz

Jirka
Reklama
 

Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od Polgari »

Diki za post :PP:

Nebojis sa, ze prides o zaruku ? :?
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Už to tu bolo mnohokrát preberané, ak to má naštudované a nebojí sa otvoriť hubu a nenechá sa odrbať servisom, tak záruku stráca len na dotknuté komponenty ;)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od Corpus2009 »

no to hej, akurat, ze chalan sa babral s elektrikou a jak sa raz niekto vrta v aute v elektrike, tak sa da do toho zahrnut takmer kazda nemechanicka porucha. Staci aby servis pri nejakej reklamacii povedal, ze porucha nastala koli tomu, ze pri montazi autoradia doslo ku skratu a som zvedavy jak sa z toho vykrutit. ;)
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

No veď toto je práve ono ;) znalý a nebojazlivý človek to vie, aj keď dohadovať sa so srevisom je strašné a veľmi neisté ;)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
G-SHOT
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 14, 2011 10:18

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od G-SHOT »

j.kuntos -i -i -i
WTCC
Uživatelský avatar
vetr.roman
Příspěvky: 225
Registrován: pát lis 19, 2010 20:37

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od vetr.roman »

Pak dej vědět jak funguje GPS,a jak se chova displej na denim světle a za tmi.
Jinak chvalim. :PP:
Lada 2101
Škoda Forman 1.3i
Nissan Almera 1.4i
Daewo Kalos 1.4i
Nissan Note 1.4i
----------------------------
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - Křídlo Octavie RS II,černé folie,sportovní výfuk,chip 91Kw-124 Ps-170 Nm.....

Ford Galaxy III 2.0 TDCI
Chevrolet captiva sport 2.0 cdti 110kw
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od VIP »

Já myslím, že se dá rádio u nás sehnat. Zrovna jsem se na to minulý týden ptal. Jsou tam videa, vše funguje a i ovládání z volantu. Viz odkaz:http://www.auknet.cz/p13548-dvd-autorad ... -8945.html
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
j.kuntos
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 20, 2011 17:21

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od j.kuntos »

Ohledně záruky, zjišťoval jsem si to a ztrácím jí pouze na originální autorádio (to jsem stejně použil na díly, aby mi fungovalo nové) + repro (ty vydrží bez problémů).

GPS jsem ještě moc netestoval, používám navigici od googlu, která zobrazuje aktuální průjezdnost silnic, takže se díky tomu vyhýbám zácpám ale plánuju, tak pak písnu. Ohledně displeje, v noci super, neospňuje a přes den je bez problémů, vše je vidět, jak má, displej je opravdu kvalitní, měl jsem už více druhů podobných rádií v jiných autech a tento zatím vede.

Ohledně odkazu, ano, určitě jsou tu i jiný prodejci, u kterých ovládání na volantu funguje, to jsem přece psal i u mého prvního příspěvku, a na toto rádio jsem se také koukal, když jsem hledal ale ta grafika rádia a menu, nemůžu si pomoci, ale ve photoshopu bych to zvládl lépe, to je hlavní důvod proč jsem toto nevolil ale nikoho neodrazuji, třeba má jiný vkus než já. Cena také nic moc, máš sice záruku ale dva roky to určitě přežije ale pokud se někomu líbí, proč ne, jiná alternativa.
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od VIP »

Ta cena je opravdu vysoká, ale grafika se mi docela líbí. To tvé je super (viz odkaz), taky bych ho bral.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od VIP »

Kdo o tom něco ví, ať mi poradí.
Jaký je rozdíl u těchto rádií? Nemyslím cenu, ale jiné vlastnosti. Proč si vybrat zrovna to a ne ono?
http://www.specialniautoradia.cz/www-sp ... olet-Cruze

http://www.autoradiadvd.cz/2din-autorad ... -zone.html

http://auknet.cz/p13548-dvd-autoradio-s ... -8945.html

Díky.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od chrudoš »

Neni prvni a posledni stejne? Jinak, jak je zajisteno ovladani klimy a nastaveni auta? Uz kdosi si neco podobneho nainstaloval, je to i tu na foru, a za chvili to slo z auta, pokud vim. Ale asi je to uz doresene
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od tomask »

Jak píše Crudoš první a třetí jsou stejne.
Cena toho třetího mi příjde reálnější a myslím že jsem za to platil kolem 20.000-21.000 Kč i s montáží.
Ja ho mám v autě už asi přes rok a funguje bez problému, musím ale napsat že neukazuje venkovní teplotu.
Měl jsem i jiné tipy radia hned na začátku a to jsem musel asi po měsíci vrátit- vyreklamovat, protože se hodně často kousali- zasekavali.
Více je tady na foru Cruze v jiné téme, myslím že DVD autorádio
Carthell Prg
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od VIP »

Díky za odpovědi. Nevěděl jsem tamask, že to máš taky. Jaký přesně máš? Můžeš hodit sem nějakou fotku, jak to vypadá graficky? Díky.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio s DVD a GPS + zpětné zrcátko

Příspěvek od VIP »

Dneska mi přišel email z ČB, kde jsem se dotazoval na to rádio s navigací.

Dobrý den,
model TID-8945 je z naší nabídky nejnovější autorádio, které lze do vozu Cruze lze zamontovat. Parkovací kamera v ceně autorádia není, její cena je 3325,- Kč bez DPH.
Montáž autorádia s parkovací kamerou stojí 4150,- Kč bez DPH. V ceně montáže kompletní nastavení autorádia, zaškolení a předání funkční sestavy. Doba instalace je cca 4 hodiny.
Menu autorádia je tvořeno ikonami, proto nepotřebujete český překlad menu. Navigace a prostředí DVB-T je kompletně v českém jazyce.

Cena rádia je 19800,-Kč, parkovací kamera 3990,-Kč a montáž skoro dalších 5litrů = skoro 29000,-Kč!!!!!!!!!!!!!!
Je to vůbec normální? Zdá se mi to brutálně předražený, už to nechci.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“