kolisanie otacok

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Joztar »

hned som kludnejsi ale jak pojdem na prehliadku tak sa na to isto opytam uvidim co mi chevi odbornici povedia ...
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Tsoenami »

Zdravím všechny co jim cuká Chevy :PP: dnes jsem se to snažil řešit v Brně v Renocaru a prý nikdo nic neví ale mě prostě někdy Orlík cuká jak nemocnej.cvaká že těžko definovat jestli je to od spojky nebo plynu -P,To cvakání mě už .... dělá mi to i při zařazené rychlosti když uberu nebo přidám plyn ale co je nejzajímavější jen někdy -P Přišel někdo už na něco?Mě chtějí v Renocaru rozebrat spojku :lol: Díky za případné zkušenosti :lol:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Qwerty
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 16, 2012 21:05

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Qwerty »

Zdravim mam taky problem ze pri zaradenom 5 okolo 1300 ot.mi cuka motor.Pocit v aute je taky ze vas hodi hore dole ako keby chcel zdochnut a ked slapnem na plyn tak to este sekundu trva a potom sa rozbehne a ok.
v piatok chcem ist do servisu a tak taka otazka ci to nemal aj niekto z vas? V poslednom case mi to robi aj pri 4 a 6.pri nizsich rychlostiach som to nepozoroval.ma niekto skusenost alebo rada????
Chevrolet Cruze LT Navi 2.0 VCDi 120kw 2011
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od smire666 »

1300? trochen nízke otáčky, či? možno preto to trhanie...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
romanbb
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 28, 2012 19:48

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od romanbb »

Nechápem ľudí, čo jazdia pod 15OO resp 16OOot/min., to nepočujete a necítite, že to trpí ? Asi niečo nie je v poriadku keď mu chvíľu trvá než sa rozbehne, trošku sa logicky zamyslite :)
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Kjub »

Ak citim ze mi auto netaha v urcitych otackach tak skor zacne mat motor taky ako by som povedal traktorovejsi zvuk, ale urcite to nema cukat. Skapinave cukacanie mas asi tak na 900 otackach ked chces pridat...co je blbost robit -P
1300 na 5ke je v pohode, aspon u mna ak sa na rovine alebo dole kopcom len udrzuje rychlost a nepridava sa. Pri pridavani uz by sa trapil.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Stanoduso
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 22, 2011 20:30

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Stanoduso »

No ja pod 1500 otacok nejdem lebo ak sa mi obcas stalo ze mi padli otacky pod 1500 motor dost trpel a trhalo s nim hlavne do kopca!Co ma trochu sere ze medzi 2kou a 3kou je obrovsky skok a na dvojke ho musim vytocit aby mi nepadli pri preradeni na 3ku otacky moc dolu.

Dnes kopce a prednami kolona a furt som hladal idealne otacky medzi 2kou a 3kou a nie vzdy sa da ked predomnou raz spomalia raz pridaju -P

Tie prve tri stupne mohli skratit.Treba si zrejme len zvyknut. :PP: :lol:
Chevrolet cruze cierny 2vcdi 163k lt+
Ford Focus 1,6 74kw 2011
Ex:Skoda Fabia RS 1,9tdi 130k
Peugeot 206
Uživatelský avatar
Stanoduso
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 22, 2011 20:30

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Stanoduso »

Skusal som to trhanie ale nic sa nedialo.Ziadne cukanie sa nekonalo.Otacky drzim nad 1500 do 2500 obcas 3300 ale zatial to vysie netocim.Cize umna tento problem nieje a to je leto.Zrejme mam tuto muchu vychytanu :lol:
Chevrolet cruze cierny 2vcdi 163k lt+
Ford Focus 1,6 74kw 2011
Ex:Skoda Fabia RS 1,9tdi 130k
Peugeot 206
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 96
Registrován: pát dub 13, 2012 21:25
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Orel »

u mně to je při teplem motoru a okolní teplotě nad 19C , jedu tak že to nehoním po rovince a nepotřebuji moc výkonu aby auto jelo 1800-2000otáček a je celkem jedno jestli 4,5,6, a auto začne cukat jako když neví jestli dávat naftu nebo ne, jak mírně přidám je slyšet nejaké ufukování podobné jako u vzduchové brzdy když upouští tlak nebo u starších turbobenzinu které po vytočení motoru ufouklo přebytečný tlak , naše motory nemají přetlakový ventil máme natáčecí lopatky tak pokud to někde ufukuje je to asi špatně a taky je špatně že to vůbec natlakuje tak že to někde ufoukne . Pokud je teplota venku pod 17C tek se to neděje , celou zimu jsem mel klid . Je to prostě nějaká závada , servis tvrdí že je vše OK ale rozsvěcí se kod 84 , občas symbol montážního klíče a závada motoru , vždy to přemažou a že nic nenašli . Myslím že to je vadná váha vzduchu která vlastně podle PC pracuje jenže špatně a PC pak špatně vypočítá jak natočit lopatky v turbu a vzniká přetlak PC pak hned lopatky natočí jinak a hned je tlaku málo tak zase přetočí a pořád dokola a tím se i mění výkon motoru při stejném dávkování paliva a dochází k přidání/ubrání . Jakmile jedu do kopce nebo rychle a motor více zatěžuji nedělá to . auto mám dva roky a najeto mám 122tis tak čekám že najednou závadu najdou a řeknou že už mám auto po záruce . Cuká to již dlouho .
opravdu nejsem začátečník , jezdím rychle i pomalu , podle PC mám průměrnou rychlost 76km/h a to je i s pojížděním po Praze v kolonách , po dálnici jezdím rychle ale dokáži jet i pohodovou jízdu , motor se nebojím vytočit hlavně když někoho proháním , myslím že dost majitelů škodovek si myslí co je to za krám že to nepojede a pak koukají že ta krabice jede , v Německu běžně 200 tak to nebude tím že bych měl zanesené turbo nebo zarezlé lopatky tím že nevyužívám turbo nebo nevypálený PDF . Spotřeba kolem 7l , nekdy 6,7 nekdy 7,3 , Vaše auta jezdí za méně taky jsou lehčí a budou mít i menší odpor vzduchu .
ORLANDO LT+ bílá diesel 163 k (120 kW) manuál ,
Uživatelský avatar
JardaB
Příspěvky: 69
Registrován: pát pro 27, 2013 19:43
Bydliště: Tábor - Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od JardaB »

nemá to souvislost s KLIMA ??

Právě to že motor má v tu chvíli nízký výkon
JardaB
-----------------
Trabant, Dacia, Felicia, Fabia, Focus, ...
-----------------------------------
Orlando LT+ VCDi 2.0 160 Silver ICE
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od TIBI77 »

Caute.Ak mate tiez motor 2.0 Vcdi a cuka vam snim obcas,pozrite si senzor vzduchu :!:
Tu som ho odfotil na Orlikovy:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 46#p384346
Na Cruze neviem kde presne je.Kuknite ci nahodou nie je zaneseny!Ak ano tak ho vycistite a dajte vediet ci nastala zmena.Keby nahodou zase cukal,tak pozrite ci je zase zaneseny!
:PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Ahojte, opravia Vám to prepálením nového software-u v autorizovanom servise.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Masko
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 24, 2009 11:57

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Masko »

mám tento problém, ktorý sa tu pred rokmi rozoberal. chcem si dať aktualizovať software v servise. Pomohlo vám to?
Čierny Chevrolet Cruze 2,0 VCDi
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“