kolisanie otacok

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Mam noveho cruza diesla 2,0 120kw, neviem ci je to problem alebo nie, ale ked mam zaradeny 2 alebo 3 stupen a drzim plyn tak, aby som nezrychloval ani nespomaloval, tak mi zacnu kolisat otacky hore dole a citim to aj na aute.
Motor ide krasne, uz som si zvykol aj na prevodovku, takze ako jazdnymi vlastnostami som dost spokojny.
Nesvieti mi ani ziadna chyba, vsetko sa tvari byt ok...

Ale neviem preco mi takto kolisaju otacky, aj to malo kedy sa mi to stava, pretoze vacsinou spomalujem alebo zrychlujem.

Tak som to vyskusal s tempomatom, preto aby som zistil ci to neni mojou nohou. Zaradil som si trojku a nastavil som si 50 pustil som plyn a znovu mi to zacalo robit, ked sa mi otacky ustalily.
Volal som aj do servisu, sa ma pytal ci mi nesvieti porucha, ja ze nie.
On hovory ze nevie cim to je, ze sa mam sa zastavit buduci tyzden.



Neviem ci je to zle, ci dobre, nemam to este moc zabehnute mam spravenych okolo 600km.

Nestava sa vam to niekedy???
Dakujem za rady..
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

Ahoj, nemam asi stejny problem, ale stava se mi, ze kdyz jedu na dvojku nebo trojku okolo 2000 otacek a jak rikas ty - ani nezrychluju ani nezpomaluju, proste drzim plyn zlehka, tak auto cuka, najednou prida plyn, najednou ten plyn vypadne, je to dost neprijemne. Ja to pricitam elektronickemu plynu, ktery muj tlak na pedal proste obcs vyhodnoti jako akceleraci a obcas jako bez plynu. Nicmene otacky mi nekolisaji, vse je stejne, jen auto proste cuka :) Mam to tak od zacatku a nic jsem s tim nedelal
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

Robi mi presne to iste, nie vzdy. Som zvedavy co ti povedia v servise, ale tipol by som si ze to bude snimac pedalu plynu, ale zeby boli vsetky zle?
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Uf, tak to som si odlahol, presne tak cuka potom mierne pridam a uz ide bez problemov. Robi to iba na 2 alebo 3 rychlosti.
Takze mozno to bude ten snimac, ale, ze by to bolo taketo caste.

Vydim, ze sa tento clanok asi hodi...
Naposledy upravil(a) legolas dne stř čer 22, 2011 13:15, celkem upraveno 1 x.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
lluubboo
Příspěvky: 78
Registrován: pát črc 09, 2010 23:25

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od lluubboo »

Presne to iste cukanie. Myslel som si, ze na to ma vplyv "kvalita" benzinu .. ale asi nie, teda ...
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

neviem ci je to v poriadku, ale robi to asi vsetkym, a niekedy je to dost neprijemne, lebo poskakujem v aute ako ...
podobne aj nejake cvaknutie niecoho pri rozjazde a rychlosti cca 20-30 - po dlhsom stani. Proste to cvakne, citit to aj v spojkovom pedaly, zvuk ide niekde zlaveho predneho kolesa. urobi to vzdy iba raz presne pri rychlosti, kedy zacina upozornovat na nezapnute pasy, tak neviem co to

co tak spisat nejaku peticiu alebo masovo bombardovat zastupenie chevrolet.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Aj mne iba raz na zaciatku pri 20 km/h

A s tym cukanim neviem, mohli by sme zavolat servisom vsetci.

Neviem teda, ale nezda sa mi to.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
lluubboo
Příspěvky: 78
Registrován: pát črc 09, 2010 23:25

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od lluubboo »

"cvaknutie niecoho pri rozjazde a rychlosti cca 20-30 - po dlhsom stani" .. je vraj OK. Povedali mi v servise, ze je to tak konstrukcne riesene a nejedna sa o zavadu.
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Ok, cvaknutie je ok.
Ale to kolisanie otacok, asi to bude nejakym blbym snimaco neviem,..
Zatial si asi na to zvyknem, budem jazdit tak, aby mi to nerobilo a pri prvej servisnej kontrole po 15 000 km/h sa na to spytam.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

lluubboo píše:"cvaknutie niecoho pri rozjazde a rychlosti cca 20-30 - po dlhsom stani" .. je vraj OK. Povedali mi v servise, ze je to tak konstrukcne riesene a nejedna sa o zavadu.
A nevies o co presne ide? Lebo mne uz v servise povedali na vselico, ze je to OK :PP:
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
lluubboo
Příspěvky: 78
Registrován: pát črc 09, 2010 23:25

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od lluubboo »

aj mi to povedali, aj som to nepochopil a ihned zabudol .... ale v tomto im verim, kedze tu na fore v nejakom inom vlakne to bolo spominane, ze to cvaka :D asi kazdemu ..... tak nepredpokladam, ze je to zavada.
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Najlepsie by bolo zistit to kolisanie otacok, ci to sposobuje ten plynovy snimac alebo co... Napiste prosim aj ci sa vam to nestalo...
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

Je to stejny problem jako cvakani, ktere jsme tu resili asi pred rokem. Presne si nepamatuju, ale je to neco jakoby se zapinalo ABS, proste jakmile se studeny motor rozjede na 2000 otacek, neco se sepne a ma to tak byt, neni to zavada. I cukani se tu resilo, je to proste nevychytane, tech veci je vic, jakoze se treba neda plynule radit, se s pojkou je potreba si sakra pohrat, aby auto necukalo, vetsinou se to neda jinak nez docela tahlym prokluzem, ale to je proste zprevodovani a nastaveni, neni to zavada a neda se s tim nic delat. To by musely stahnout vsechny Cruzy a pohrat si s nastavenim, to nikdo delat nebude, bohuzel. Taaakze, je to neprijemne, ale zavady to nejsou, clovek si za chvili zvykne, resp musi :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od ladinek »

asi je to u GM všude i na Aveu se musí rozjíždět a řadit opatrně se spojkou,zvykal jsem si na to 17 000km kilometrů a teď mám 22000km a pořád to není ono.Ale až se to roujede jede to hezky,chce to asi cvik :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

Nedoriesene moze byt hocico ine, ale isto nie cukanie pri jazde. To je jednoznacne chyba, ktora sa musi riesit. Kedze to robi aj benzinakom aj dieslakom, bude to asi ten snimac plynu.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“