Hrčení převodovky u Kalose 1.2 a 1.4

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ptomesek@sei.gov.cz

Hrčení převodovky u Kalose 1.2 a 1.4

Příspěvek od ptomesek@sei.gov.cz »

Rád bych se obrátil na všechny uživatele vozu Kalos HB 1.2 a 1.4 s tímto problémem. Při jízdě v režimu brždění motorem (není sešlápnutý plynový pedál) a rovněž při sešlápnutí spojky při přeřazování rychlostí se ozývá z prostoru motoru drnčící zvuk. Po konzultaci v servisu mi bylo řečeno, že tento zvuk byť je nepříjemný neindikuje žádnou závadu a je u vozu s motorem 1.2 a 1.4 standardní. Toto drnčení se projevilo po ujetí cca 6000 km. S tímto verdiktem nejsem spokojen a rovněž ani s odkazem technika cituji: dokud se z této závady nevyklube opravdu velký problém - lidově řečeno "dokud se to někomu vážně neposere" společnost Daewoo nezahájí žádné opatření (bylo myšleno velkou akci pro odstranění tohoto problému). Tento přístup se mi zdá nanejvýš nekorektní. Rád bych tímto rozhýbal diskusi na toto téma a případně i nějakou reakci výrobce, a to na oficiálních stránkách http://www.daewoo-ostrava.cz/forum.asp

Předem děkuji všem, kteří dají k dobru svou zkušenost.
Petr Tomešek, Ostrava
Reklama
 

Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

vcera byl u me servisak na lacetti a jak jsme se zakecali tak rikal ze u prvnich kalosu byl problem u prevodovky (hlavne u 1,2) a kolem 600 (nebo 6000 nejsem si jisty at vam nelzu) vozu muselo jet do servisu na opravu. nevim zda drnceni neni ten opravovany problem
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Hrčení přev....

Příspěvek od Tompetr »

No tuto informaci jsem taky dostal, ale můj případ to není. V servisu to diagnostikovali jako drnčení nějakého drátku pod palubovkou a nabídli demontáž interiéru. K čemuž zatím nedošlo, protože to auto prostě potřebuji pořád a navíc to asi nechám na garančku na jaře. Přesto, ale děkuji.
Kaufik.
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 14, 2004 15:37
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kaufik. »

na tenhle problém je svolávací kampaň§
Návštěvník

drncanie prevodovky

Příspěvek od Návštěvník »

Mám najazdených 1000 km na Kalose a to drnčanie mi robí od začiatku. Zatiaľ som to nereklamoval. Robí to len pri preradovaní pri nižších prevodoch a nerobí to pravidelene, len z času na čas.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

závada je pryč :-)

Příspěvek od Tompetr »

Konečně je to pryč. Třikrát jsem s tím byl v servise a aniž cokoli udělali tvrdili, že je to normální a že i tak je to auto tiché. Ovšem při 11 tis. km jsem zjistil, že už to nedělá. A výsledek. Mrknul jsem pod kapotu a zjistil, že tam chybí objímka nějakých hadiček. Na "funkci" to prý nemá vliv ale že na to nikdo nepřišel dříve mě překvapuje....

A poté co jsem si teda oddychl, že je to pryč se rozsvítilo CHECK a už jsem týden bez auta protože se přebrušujou nějaká ventilová vodítka a nemají to správné těsnění.... Naštěstí jsem ze servisu vymámil náhradní vůz, takže to tak nebolí.

Co dodat? Budu doufat, že už jsem si svoji smůlu vybral.

Jestli máte někdo podobný problém tak se ozvěte a můžeme to blíže probrat.

Mějte se P.
ikar

Re: drncanie prevodovky

Příspěvek od ikar »

neviem ci je to iste, mne od zaciatku drnci po preradeni do dvojky, az pokial nestupnu otacky. Ale nerobi to ak je motor studeny. Zacne to po prejdeni cca 30km ked sa zohreje nielen motor, ale od neho aj prevodovka. Zatial mam najazdenych 3000km.
vlado

drncanie prevodovky

Příspěvek od vlado »

TOM PETR prosim Ta popis presne o aku objimku sa jedna, mne prevodovka drčí už od začiatku (nabehnutých3000 km) pri preradovaní nižších prev. stupnov (1,2,3). Robi to len občas.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

To: Vlado

Příspěvek od Tompetr »

Nazdar Vlado,
když mi dáš e-mail tak ti pošlu fotku. Musím, ale říct, to drnčení nezmizelo úplně, ale je tak slabé, že to slyší jenom moje vycvičené ucho. Asi se to nějak navzájem zesilovalo.

Zatím čau Petr.
vlado

drncanie prevodovky

Příspěvek od vlado »

Zdravima Ta Topmetr, moj e-mail uhk@rec.uniba.sk
Duľa Peter
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 17, 2005 14:31
Bydliště: Bulíkova 11

Re: drncanie prevodovky

Příspěvek od Duľa Peter »

ja mam nabehane 12 000km a drnči iba z 1 na 2 a potom v pohode
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: Hrčení převodovky u Kalose 1.2 a 1.4

Příspěvek od Tompetr »

Zdravím všechny,

přestěhoval jsem se a na dvorku začal kutit do Kalose. Na co jsem neměl chuť na sídláku jde teď v pohodě...

Drnčení o kterém jsem psal výše způsobovala taková "drobnost". Lanko od plynového pedálu bylo volné a když jsem ho na konci (u motoru) trochu napnul tak to drnčení definitivně přestalo. Šlo to bez použití jakéhokoliv nářadí, pouze se musí vytáhnout taková závlačka a posunout ji o jednu či dvě drážky dál.

Pokaždé když jsem jel do servisu tak jsem na to upozorňoval a neustále odmítal rozebírání palubovky zevnitř a ono to byla taková banalita. :D

Ale aby nebyl život tak jednoduchý, tak se mi prozměnu rozsvítil CHECK a diagnostika zahlásila EGR :evil: :evil: :evil:
Natankoval jsem 100 oktanový benál + k tomu nejaké aditivum, ale nic nepomohlo. Po zkušenostech, které jsem si pročetl na fóru udělám v nejbližší době zaslepení EGR a bude klid... tedy doufám...
Janl
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 15, 2010 15:07

Re: Hrčení převodovky u Kalose 1.2 a 1.4

Příspěvek od Janl »

Mám Kalose 1,4 16V. Asi po 55 000 Km se mi ozývá hrčení při akceleraci. Vypadá to jako by ve spojce byly uvolněny pružiny. Spojka zatím neprokluzuje. Určitě to jde z motorového prostoru, protože to zejména slyším, když mám stažené okno a jedu kole nějakách svodidel, plotů atd.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: Hrčení převodovky u Kalose 1.2 a 1.4

Příspěvek od Tompetr »

Janl píše:Mám Kalose 1,4 16V. Asi po 55 000 Km se mi ozývá hrčení při akceleraci. Vypadá to jako by ve spojce byly uvolněny pružiny. Spojka zatím neprokluzuje. Určitě to jde z motorového prostoru, protože to zejména slyším, když mám stažené okno a jedu kole nějakách svodidel, plotů atd.
tohle je něco jiného, bohužel

já jsem minulý týden slyšel takhle kolem svodidel, že mi něco "křeše" v pravém kole, ale naštěstí to bylo něco pomíjivého, asi nějaké špína nebo nálep na brzdách a už je to pryč. ťuk ťuk na dřevo
Odpovědět

Zpět na „KALOS“