Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od ekzorcist »

Caute borci,

no alternator som stale nezohnal, ale za to som dnes bol v Nitre po druhe Espero :twisted:

Nekomentujte - neviem, co ma to napadlo, ale nemohol som ho tam nechat lezat.

Je to zase raz klasika 1.5 16V DOHC, ale oproti mojmu prvemu + ABS + AIRBAG VODIČA + POLOHOVATEĽNÝ VOLANT...
Kupene v SR, prvy majitel - zena, tretie auto v rodine, jazdene malo, servisna knizka, teraz sa podrzte... 86 000 km ;) Zdokladovane, s papiermi zo servisu do cca. 2007 kedy bolo cez 50 000 km...

Podla toho ako su nezosuchane napisy na kontrolkach a v akom stave je interier celkovo - od volantu a radiacej paky cez predne sedadla po vsetko...

Akoze chlopi, toto Espero bol kauf ;)

Samozrejme - je tam asi trojrocny olej - hoci ma mozno 5 000 km... cize uz som objednal. Mam par otazok :

1- ked neviem najst nalepku od vymeny oleja ani majitelka si nepamatala - dam radsej 10W40, aby som nedal redsi ako tam bol, ze?
2- mam pocit ze oproti mojmu esperu je zadna naprava trochu sadnuta... Vymenit pruziny + tlmice?
3- riadenie je presne a bez vole, ale volant musim drzat asi o 5% dolava, ked chcem ist uplne rovno. Geometria? Ked ho pustim, auto mierne zabaca doprava...

Dalsie vady dufam nie su, okrem klasickych vyrobnych ;)

Posielam fotku oboch mojich ;)
Přílohy
esperka.jpg
esperka.jpg (136.33 KiB) Zobrazeno 3859 x
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Reklama
 

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od conpet »

Nojo mám nostalgický pocity :D rád na něj vzpomínám , přesedlal jsem na Leganzu ;) tak ať slouží -i bylo to bezproblémový auto, ale měl jsem 8V
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od ppp »

1. ten olej to je fuk co tam je teraz za olej, pozri cez viecko ci je tam kopec cierneho uhlia, ak nie je, tak tam nalej aky olej chces, kym bude splnat poziadavky vyrobcu ale ony tie poziadavky su vzdy trochu zavisle aj na dobe a teda dostupnosti olejov, co nebolo pred 15timi rokmi, dnes uz je.
2. mozno su pruziny zlomene, mozno tlmice vyfucane, mozno len je prilis vela veci v kufri :)
3. geometria (zbiehavost, ine sa na espere aj tak neda nastavit) netaha auto nabok. Skor tipujem na brzdy alebo loziska alebo najpravdepodobnejsie nahustenie kolies. Alebo si siel po riadnych kolajach. Alebo vola v naprave, ale ta netusim ako by sa prejavila v tahani auta do strany.

Tak si ho uzi, ako vyzeraju prahy, lemy a spodky dveri? Pardon, nechcel som ti kazit nadsenie :). :oops: Alebo su v poriadku?
Uživatelský avatar
Bobacz
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 15, 2011 13:42

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od Bobacz »

Pěkné kousky na té fotce. Já mám taky Daewoo a to má dokonce najeto k dnešku 41 330Km. Tak ať slouží tato super auta :)
Daewoo Espero 1.5 GLX 16V DOHC
R.V. 1997, Najeto: 41306km ( k 28.5.2011)
ABS, Airbag,
Poruchy: Prasklá dioda v alternátoru, po bouračce ložisko v zadním kole.
Bez koroze, garažováno, SUPER POHODLNÉ a SPOLEHLIVÉ AUTÍČKO.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od kesko »

Tak ťa tu vítam, a pozerám že máš akurát zabehnuté auto.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od ekzorcist »

Dakujem za rady - skusim tam teda dat co mam overene - co sa tyka oleja Valvoline MAXXLIFE 10W40, na tom mi vzdy moje strieborne zakrochkalo stastim po vymene. Nemal by som tym nic pokazit hadam.
Co sa tyka toho poklesnutia zadku - v kufri nie su ziadne mrtvoly... Momentalne ;) Cize vazne to typujem na tlmice. Zadna strana sa pekne vracia - iba raz - jak to ma byt, ale ked kamarat trochu silnejsie dnes skusal pohadzat predkom, tak ten plava - cize zadok asi padnuty neni, to predok bude privysoko a to robi ten dojem. Cize asi predne tlmice???
Co sa tyka toho tahania do strany... Pff... No nahustil som dnes pneumatiky jak maju byt, kola sa mi zdaju vyvazene - volantom netrasie.. Neviem co to este teda moze byt. Tam ide skorej o to, ze ROVNO na tomto espere zelenom znamena mat volant mierne dolava. Aby sme sa rozumeli.
Zajtra - pozajtra ho budem davat prezuvat na letne - cize poprosim ich nech mi to kuknu.

Inak - korozia - podbehy - takmer uplna 0. A spodky dveri - velmi mierne. Som prijemne prekvapeny.

Nove chyby co som zistil :

4. Pada tienidlo spolujazdca (presne ako na mojom prvom)
5. Klakson netrubi :( - v arabskom svete by bolo toto auto nepredajne... cim to moze byt?
6. Pri zadnom okne odstava calunenie stropu (presne ako na mojom prvom)
7. Ten exot predo mnou odpojil daewoo radio tak, ze odstrihol a nadrzo priletoval panasonic koncovku. Vdaka. Mam sony radio :(
8. Prezrata diera do odvetravacej hadicky v motore - ta co sa opiera o kryt rozvodov... Neviem ci hovorim spravne. Som laik... Tiez som uz menil na mojom...

Kdepak udelali soudruzi z Korei chybu??? :D
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od blackjohn »

Když vidím to zelený, tak si taky vzpomenu na to moje, kdyby nebouralo, tak by jezdilo určitě dodnes.
A ten klakson, zkus zatroubit, mělo by cvakat Horn relay v motorovém prostoru, jestli cvaká, tak většinou zoxidují spojky v husím krku vepředu na spodní hraně nárazníku(myslím že zelený drát). A jestli necvaká, tak je to na kontaktech ve volantu, pojistky si počítám procházel.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od ekzorcist »

Chalani - pár dôležitých otázok. Dnes som bol prezuť to nové espero na letné gumy. Servisák mi hovoril, že hoci je to Espero, zdá sa mu trošku moc hrdzavé zospodu. To ale nechcem riešiť, nič nebolo nejako extrémne zožraté, len povrchová hrdza na nápravách atď.

Ide o ten už spomínaný nepomer výšok prednej a zadnej nápravy a o ťahanie do pravej strany.

Predné tlmiče sú teda v háji - to mi potvrdil - čiže budem dávať budúci týždeň meniť tie predné tlmiče. Otázka je - ak sa to nezmení po výmene k lepšiemu, môže to byť ešte opotrebením zadných strún? Vieme aká má byť svetlá výška vpredu / vzadu? Resp. viete mi to niekto odmerať na dobrom espere so štandardnými gumami? Stačí mi výška karosérie nad predným a zadným kolesom.

A ľavá strana - zaseknutá predná brzda mierne - kotúč horúci, bude mi to rozbehávať. Môže toto spôsobovať mierne ťahanie do prava? Z hľadiska fyziky (v ktorej nie som preborník) sa mi to nezdá....

Díky za rady, nech tam nedojdem ako úplny chmuľo a nenechám sa natiahnuť viac ako je potrebné :D

Pripojil by som foto, ale som na kofole na terase - dovolenka a neviem spárovať cez bluetooth HTC s notebookom :( A to som itčkár...
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od Slam »

ekzorcist píše: 3- riadenie je presne a bez vole, ale volant musim drzat asi o 5% dolava, ked chcem ist uplne rovno. Geometria? Ked ho pustim, auto mierne zabaca doprava...
Ano, to je pozůstatek po se seřizování geometrie, když si ten volant nedají předtím rovně - já byl na geometrii celkem 3x za života auta - poprvé jsem u toho byl a přímo mi řekli, ať dám volant rovně. Podruhé jsem byl jen přihližející, dělali si vše sami, nic něřikali a udělali mi doleva pootočený volant a naposled tamtéž jsem je na to upozornil a zase mi ho zpátky dali rovně.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od ppp »

ta lava predna brzda je praveze pravy opak, malo by to vdaka nej tahat dolava, takze podla mna to bude tym, ze jazdis po slovenskych cestach, aj mne to na vacsine slovenskych ciest taha doprava, len ked vojdem na dialnici medzi ba a tt do laveho pruhu, tak zrazu nikam nic netaha a vynimocne ani v strednom pruhu :).

Hrdzavost naprav nie je dolezita kym je to len povrchovka, nesmie sa nic lupat (okrem farby) ani byt ziaden zvar povoleny.

Prednymi tlmicmi si nepomozes k zdvihnutiu zadnej napravy. neviem ci original boli plynovky tlmice, ale ak ano, tak pomer vysok este zvacsis. Ja ti toho vela nezmeiram, lebo mam kyb excel g a tie su tak skonstruovane a natlakovane ze posobia aj ako pruziny a dvihaju mi auto, takze mam auto trosku vyssie nez so starymi tlmicmi tak 1 az 2cm. A este mam vpredu pod pruzinou gumu zo skodovky a tak mam predok este o 1/2 az 1cm vyssie. Ale ak sa ti paci makkost a plavnost espera pri prechadzani nerovnosotu tak si excel g nedavaj. Ja som bohuzial taku chybu urobil.

To rozhybavanie brzdica neviem neviem, to je podla mna treba rozobrat, ak je peistik hdrzavy vymenit ak je prachovka poskodena vymenit a cele namazat a poskladat. Ja som mal na 10rocnom espere piestiky za prachovkou v perfektnom stave takze som ich len namazal a prachovky boli ako nove. Akurat vodiace capy som mal od prachu ale hrdzave neboli, takze namazat a dal som na ne prachovky z dac brzdicov (ako ma nubira) takze uz sa na ne bordel nedostane.
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od ekzorcist »

Dakujem za rady chalani, budem mudrejsi.

Teda - ak to predne tlmice ako vravis neovplyvnia, potom teda uz neviem. Zadne struny? Alebo kupim na zadne kolesa 185/70 alebo 185/75 a budem kludny :-P

Mne ide skorej o tu estetiku a o to, aby to nebola nejaka driemajuca chyba, ktora sa moze prejavit neprijemne neskor.
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od ppp »

Zadne pruziny skutocne nie su prasknute? aspon jedna? a mozno uz prasknute boli a majitel ich dal vymenti za nejaku slabsiu nahradu,alebo su proste unavene, takze bud kupis nove, alebo ich podlozis gumami (existuju gumene podlozky pod pruziny 3cm hrube), alebo ich vyplnis medzi zavitmi gumami. Len to vyplnenie gumami netusim aku ma trvanlivost, ci sa ta medzizavitova guma rychlo nevymacka. Alebo dozadu namontujes nejake plynokvapalinove tlmice, ktore maju maju poriadnu silu na stlacenie tak ako excel g a tie ti to tiez trochu dvihnu.
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od ekzorcist »

Ahojte pani, tak ppp mal pravdu - padnuty zadok boli zlomene pruziny zadne. Uz mam nove, Esperko je naklonene jak ma byt. Servis v BA-ruzinove v BK servise - 100% spokojnost.

- rozvody som nemusel menit - v servise zistili, ze boli menene pred 15tis. - bola tam nalepka - jupiii, usporene peniažťoke!!
- klima zoservisovana, naplnena, vydezinfikovana - novy filter tiez
- lava predna brzda opravena - uz nezviera kotuc
- geometria spravena - auto uz ide rovno ked je volant rovno. A netaha nikam - to ani netahalo, len som sa zle vyjadril, ked som to popisoval.
- novy olej - Valvoline 10W40
- plech. kolesa vyvazene, prebrusene, gumy obute letne originalne rozmery - Firestone Fuel saver
- vymenena derava odvetr. hadicka.

Cize hlavne veci hotove - na drobnosti okolo radia, repro, WD 40 do zamkov, dveri a pod., netrubiaceho klaksona atd. atd. sa pustime s kamosom cez vikend.

Diky za vsetky rady opat znova ;)
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od ppp »

- klima zoservisovana, naplnena, vydezinfikovana - novy filter tiez

aky filter?
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Zhanal som alternator, kupil som Espero ;)

Příspěvek od ekzorcist »

Dal som si v rámci opráv spraviť full servis klímy a v popise tohoto balíčka majú aj výmenu kabínového filtra v cene. Teda podla otazky šípim, že v Espere kabínový filter nie je?

Či :?: :?: :?:
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“