Potrebuji poradit urgentne-porucha

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rogrigo
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 22, 2010 23:26

Potrebuji poradit urgentne-porucha

Příspěvek od Rogrigo »

Cau lidi muzete mi nekdo poradit,
mam cruze 1.6 ls plus, najeto 5500km hlavne po meste v rozmezi otacek nad 1500 - 3000, jak ma byt,
spotreba za celych mesicu co ho mam neklesla pod 11,5litru a motor pri rozjizdeni na jednicku ztracel obcas otacky, nechapu cim to muze byt, tak jsem si myslel, ze je to ok, tak jsem to jen trochu vice vytacel...
Vcera jsem usedl do auta a co nevidim, sviti kontrolka uplne ta vlevo dole na otackomeru, porucha vystraha, asi neco s motorem, k tomu mi svitila neustale kontrolka smyku, vypleho airbagu spolujezdce a tc cko.
Kdyz auto stalo na neutral tak motor mirne vibroval-neprijemne a nejsem si jisty, ale neco smrdelo"mechanicky" nevim, nejsem si jisty...
Muzete mi poradit, vcera jsem to hodil uz do servisu chevroletu, takze by to melo byt opraveno dle garancky ne, kdyz s tim jenom jezdim a to auto mi zacne delat toto!!!
PS: Asi budu prvni spatny pripad s cruzem =/, ale kazdopadne to budu chtit vyresit a nejezdit s "vadnym" vyrobkem-autem, kt. se zase poroucha...
Takze co mam delat, mam zadat nove auto???
červenoučký chevrolet cruzíček 1.6 ls plusinko
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Potrebuji poradit urgentne-porucha

Příspěvek od Richard »

no už i nepamatuju, jak tam kontrolky jsou, a která ti svítí, každopádně "kontrolka smyku" by svítit neměla, nevypnul jsi ECS ? Airbag spolujezdce se dá taky vypnout, tuším klíčem když otevřeš pravé dveře a když je vypnutý, tak svítí....... kdyby byla porucha tak snad svítí airbagy na přístrojovce......
No a ke potřebě...... to je kapitola, strašně záleží na způsobu užití, pokud jezdíš třeba 5km pak pauza a zas, jezdíš furt se studeným motorem a tak je spotřeba samo vyšší než při delších jízdách, to že je zahřátá voda, neznamená že je ohřátý motor! Ten se zahřívá mnohem déle v zimě i 10-15 km. Vzhledem k tomu, že chevrolet píše tuším spotřebu ve městě cca 8 což je spotřeba v EU spočítáná ze simulace na válcích (kvůli emisím) tak zapomeň na to, že by za tohle Cruze ve městě jel..... spíše za to co je napsané jako "město" se obvykle jezdí v kombinaci ;-) Takže 11,5 je sice dost, ale není to vyloučené....... každopádně návštěvou servisu, nic nezkazíš ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Rogrigo
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 22, 2010 23:26

Re: Potrebuji poradit urgentne-porucha

Příspěvek od Rogrigo »

Diky Richarde za neprimou odpoved,
ale bude to asi vaznejsi porucha, jelikoz to clovek
citil na otackach a vibracich na neutral primo v interieru" klepal se trochu, tak i na vibracich motoru" coz u
noveho cruze - benzinu, to je motor temer neslysitelnypo
na neutral, kdyz stoji a holt, kdyz ho nastartujes a je v klidu.
ESP a TC se daji vypnout cudlikem, stiskem cca 7sekund kdykoliv,
ale ne kdyz nastartujes a samo ti to zacne svitit prece"
Zajima mě, jestli se na to vstahuje garance, ze mam vadnej motor nejspise,
a jak byste postupovali?
Urcite jim budu za to odmitat zaplatit, kdyz jsem si to koupil u nich a maji tam primo servis (v praze), bohuzel muj cruzik byl pred dvema tydny na diagnoze, jelikoz mi měnili tuknuty naraznik(nekdo do me vrazil zezadu trosku)" za 15 000, vyreseno pres pojistovnu, hned pote co jsem vyjel, tak mi zacla svitit na palubnim pocitaci code 26, prdnuta zarovka zadni blinkr(vymenili mi to za 250), akorat me nastvalo, ze jsem ho dostal po diagnoze (kontrolovali parkovaci senzory) a nechali me vyjet s prdnutym blinkrem, nastesti to do me nikdo nebouchl.
Tak jak byste postupovali jestli duverovat autorizovanemu(predrazenemu) servisu nebo co...
červenoučký chevrolet cruzíček 1.6 ls plusinko
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Potrebuji poradit urgentne-porucha

Příspěvek od Kjub »

Rodrigo co vobec neries platenie! To vsetko je v ramci zaruky, na co mas nove auto, ne???? :!: :!: :!:
Ja som teraz mal tiez kontrolku motora, stracal sa vykon a zblbla elektronika (pisal som o tom v zavadach). Uz je to vyriesene, vsetko super vyriesili vo Fancare (autor.servis).
Platil som 0.-!
Na tvojom mieste by som zaplatil tak maximalne tu prasknutu ziarovku (dufam ze tych 250 co si pisal neni v eurach :lol: ). Nenechaj sa zdierat :!: :!: :!: :PP: Dupni si za svojho Plusinka! :D
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Rogrigo
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 22, 2010 23:26

Re: Potrebuji poradit urgentne-porucha

Příspěvek od Rogrigo »

Jj dikes Kjubo,
mno rikam si, ze tam jen tak pro legraci napochoduju, tak s 10 rusky mluvicimi kamarady jen tak z legrace, aby se jim stahli pulky, pac kdyz me budou chtit ojebat, tak ja ojebu je"
Mno s tou zarovkou je to, ze auto jsem daval s funkcni zarovkou a oni mi to vratili s nefunkcni zarovkou, delali na narazniku, takze smejdi mi to meli opravit a spravit za sve a hlavne me informovat, pochybuji, ze po 4 mesicich, holt v servise odejde najednou zarovka!
Nemam rad tenhle vycurany pristup, kt. je tak popularni holt v servisech.
A na garanci si budu stat, ale tipek rikal, ze na to nemusi byt garancka, to bych jim to tam pak asi vymlatil tezce"
červenoučký chevrolet cruzíček 1.6 ls plusinko
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Potrebuji poradit urgentne-porucha

Příspěvek od Richard »

No vidíš, Rodrigo, kdybys uvedl u svého jména i město odkud jsi, neztratil bys nic ze svého soukromí a mohl by s pomocí reagovat okruh lidí z okolí... ;-)
každopádně motor by měl běžet pravidelně bez vibrací a neměla by svítit žádná kontrolka, s vyjímkou kontroly při startu, kdy se "rozsvítí všechno" ale musí to zas zhasnout...... A nedělej i žádný násilí, jmenuj servis kde nejsi spokojený.....
Každopádně si nemyslím, že žárovka by měla být pokrývána zárukou...... je to spotřební materiál, stejně jako pneu, náplně, filtry atd. otázkou je ale těch 250,- za výměnu, bohužel některá auta mají světla tak blbě dělaná, že aby se vůbec dala vyměnit žárovka musí se rozebrat a pak složit půl auta.......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Potrebuji poradit urgentne-porucha

Příspěvek od Kjub »

Ak servis robi nieco navyse, co nieje v plane, musi s tym najprv oboznamit zakaznika. Vo Fancare to maju sformulovane na potvrdeni, ktore dostanes, ked tam neches auto.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
giom
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 27, 2011 17:43

Re: Potrebuji poradit urgentne-porucha

Příspěvek od giom »

Zdar,
měl jsem podobný problém. Cca po 13000 km (asi po 500km po 1. garančce) se najednou rozsvítila oranžová kontrolka, brutálně spadnul výkon motoru. Byl jsem rád, že jsem se došoural k chevy servisu (asi 2km). Taky řj hlásila chybu´CODE 84 (ztráta výkonu). S prodejcem jsme auto projeli, najednou zase výkon OK, po několikaterém nastartování zhasla oranžová kontrolka. Tak jem to pustil z hlavy. Najel jsem úplně bez problémů cca dalších 4500km a pak náhle ten samý problém Volal jsem chevrolet asistenci, protože auto nešlo ani rozjet (opět výkon nula, divný zvuk, kontrolka, kód 84). Operátor chevy asistence zorganizoval konferenci s technikem, kde jsem auto koupil (opět naštěstí asi 2 km od místa poruchy). Technik přijel, mezi tím opět vše OK, tak jsem zajel do servisu, diagnostika vyhodila nějakou chybu, nevím jakou, nejsem automechanik. Auto zase jezdilo OK. Ale v servisu jsme se dohodli, že to není normální. Objednali potřebný díl, v rámci záruky vyměnili (něco kolem škrtící klapky). Tak snad to bude OK.
Jinak mám Cruze 1.6/83kw (2010), taky červený.
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Potrebuji poradit urgentne-porucha

Příspěvek od 666 »

BINGO :!: Dělaj to červený Cruzíci. :lol: Je škoda, že Rogrigo nenapsal jak vlastně dopadl a co tomu tedy bylo, když byl stejný problém :?
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“