gumičky do stěračů

Moderátor: Blue Lanos

Diax
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 28, 2004 17:45

gumičky do stěračů

Příspěvek od Diax »

Zdravím všechny,

rád bych se zeptal zda -li měníte celá ramínka stěračů, nebo jenom gumičky. V případě že jenom gumičky, kde je koupit? Jaká je přibližná cena?

Díky.

Milan
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ondrej Rapčan
Příspěvky: 46
Registrován: sob říj 02, 2004 16:11

Příspěvek od Ondrej Rapčan »

Ja menim cele ramienka :)
neviem mozno niekde dostat aj samostatne gumicky ale este som to nikde nevidel
Daewoo Lanos 1.6 SX hatchback 16V
cervenny, 5-dverovy, klima, servo, airbag, central
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Samotné gumičky se dají koupit většinou třeba v OBI nebo podobných hyper super a taky občas v prodejnách s doplňky na auta ale moc to nedoporučuju není to kvalitní kámoš si takhlke 3 krát za sebou kopil speciální silikonové vyšli ho stejně jako by koupil normální stěrače a neustále se vztekal že to špatně stírá je o to že se uvolní ta plechová část a když se vymění jen gumička tak to pomůže jen ne chvíli kdežto když dáte celý nový stěrač je na rok věšinou dva pokoj 8)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jaká je cca cena za přední ramínka a za zadní stěračové ramínko ???
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Raději ramíka komplet. Výměnou gumiček se ty ramínka v podstatě zničí a ty gumičky stojí za prd. Co se ramínek týče, dobré zkušenosti mám s těmi, co mají grafitové gumičky. V hypermarketech se prodávají po kusech v různých délkách. Cena za kus je okolo 150kč.

Na jaro zvažuju, že si pořídím ramínka stejného stylu jako má Superb a spol. Ramínko je tvořeno v podstatě takovou bytelnou gumičkou. Vypadá to skvěle.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Ondras píše:Na jaro zvažuju, že si pořídím ramínka stejného stylu jako má Superb a spol. Ramínko je tvořeno v podstatě takovou bytelnou gumičkou. Vypadá to skvěle.
toho jsem si nevsiml - mas nekde foto?
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

jakub píše:toho jsem si nevsiml - mas nekde foto?
nix mox, ale snad to půjde vidět

Obrázek

Tady přímo od výrobce Valeo:
Obrázek

www.auto-innovations.com/actu-news/006.html
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Ondras píše:
jakub píše:toho jsem si nevsiml - mas nekde foto?
nix mox, ale snad to půjde vidět
mne to staci, diky ..
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo ty sou super ale oni už je prodávají i v různých rozměrech jako náhradu za ty běžné :? to sem si nevšiml a nebo uvažuješ o úpravě těch superbáckejch ;)
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

petrm píše:Jo ty sou super ale oni už je prodávají i v různých rozměrech jako náhradu za ty běžné :? to sem si nevšiml a nebo uvažuješ o úpravě těch superbáckejch ;)
Jako náhrada. Dělá to Valeo v různých délkách místo běžných ramínek. Zjistím ceny
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
ss2men

Příspěvek od ss2men »

u nás v Poprde som videl len náhradné gumičky a to v rôznych farbách, ja som si kúpil červené a som zatial ( 3 mesiace) s nimi spokojný.

ak si niekto vymení len gumičky nech poriadne postláča kliešťami tie malé úchytky čo držia samotnú gumičku, aby mu to nepoškriabalo sklo.
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Doporučuju stěrače s grafitovým břitem, vy co nemáte rádi ty stříbrné tuning line (jako já), nezoufejte a skočte do Bauhausu pro černé. Mají je tam za 70, nebo 80 Kč za 1 ramínko a stírají super. Před nedávnem jsem je vyměnil, otec je má na Scénicu rok a půl a pořád drží a fungujou, žádné šmouhy a tahanice na skle. Dobrá zkušenost. Hyn
V.Černohous

Příspěvek od V.Černohous »

Před tejdnem nám v Rumburku vyměnili jen gumičky a ani nevím kolik si za to řekli.Bylo to v rámci pravidelnýho servisu,a cena furt stejná.
Je to jen v lidech. :)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

já jsem měnil pouze samotné gumičky a pokud není stěrač vyklotaný v čepech jednotlivých kolíbkových uchycení gumičky,je zbytečné měnit celé ramínko stěrače.Výměna samotné gumičky není žádná složitá operace a nevidím žádný zádrhel v poničení raménka při výměně.Jiná otázka je v kvalitě náhradní gumičky.Já mám Matíze garážovaného a tak při každém umytí vozu i samotné břity přejedu několikrát hadrem namočeným v Ironu dokud není hadr čistý bez černých šmouh.Je samozřejmé,že pokud bych parkoval venku na ulici bych toto nedělal,nemělo by to smysl.Gumičky jsem měnil zatím pouze jednou
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Taky sem na Loanosu i Nubire menil jen gumicky (na Fiatu, co sem mel pred tim, byla uz stiratka v takovem stavu, ze sem je musel vymenit komplet a na Nubire ted po roce a neco asi uz budu muset vymenit stiratko na kufru) a pokud to clovek dela opatrne (jako skoro u vseho, je potreba trocha cviku ;)), tak je to v pohode a stira to bez problemu. Kupoval sem nejdriv grafitove, ted s pridavkem silikonu a sem velice spokojenej. Je teda pravda, ze je menim tak 3x za rok, ale dyl mi nevydrzely ani ty origos s novym stiratkem. Jezdim denne, auto parkuje porad venku, takze myslim, ze je to vcelku normalni.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“