Výmena repro - vpredu a vzadu

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od ekzorcist »

Ahojte,

viem, že hlavne nováčikov toto často zaujíma a hoci je to spomínané vo viacerých témach, venujem tomu jednu osobitnú po peknej nedeli, strávenej výmenou.

Rozmery originálnych reproduktorov :

Predné - 4 palce = 10cm
Zadné - 6 palcov = cca. 15,25cm

Výber repro :

Ja som si, vedený prozreteľnosťou, náhodou a stránkou najnakup bodka sk kúpil repro Sony XS-F1726SE (dozadu) a Sony XS-F1036SE (dopredu). Tie prve dve cisla su cm - priemer a hlavne tie zadne som sa obaval ci napcham - cital som tu o frezovani, vyrezavani, prisposobovani... Ale co bolo dobre - co som nevedel priznam sa - ze to XS je akoze Xtra Small montazna hlbka.. Co teda v konecnom dosledku pomohlo - a aj na fotke mozno uvidite, ze tie repraky maju azda uplne totoznu vysku s povodnymi.

Dokopy s postovnym som za ne dal 51,85 € - v eshope Talkive.. ;)

Postup :

Nebudem pisat sloh - pointa je - sadli ako rit na serbel. Co sa tyka zadnych - len sme vybrali stare reproduktory - odsroubovali matky a vytiahli srouby aj samotny repro. Potom osadili nove - naznacili diery klinom a kladivkom, vyvrtali 2 nove diery do plechu a voilá!!! Je pravda - trosku blbo sa davaju tieto o mak vacsie repraky pod kozenku co je vzadu pod oknom - ale to je vec 1min.

Tie predne - len dat dole tapacir dveri, 2 sroubky co drzia repro a je to robota - 15 minut na jedny dvere aj s cinovanim. Sadli aj do originalneho puzdra ci krytu ci ako to nazvat. Jaskynky ;)

Inak na zadne sme aj vymenili kabelaz - vybrat zadne sedadlo komplet dole bocne plasty, trochu tesnenia a koberceky - kde bolo nutne ale nebolo to az take strasne...

Pripajam fotky - novacikom mozno pomozu ;)

P.S. - kryty zadnych repro som nechal povodne - len som ich vycistil a prestriekal na tmavosedu metalizu ;)
Stary zhora
Stary zhora
01-stary-zadny.JPG (93.51 KiB) Zobrazeno 7934 x
Stary zdola
Stary zdola
02-stary-zadny-spod.JPG (82.48 KiB) Zobrazeno 7934 x
Porovnanie zhora
Porovnanie zhora
03-zadny-stary-novy-porovnaj.JPG (138.25 KiB) Zobrazeno 7934 x
aaa... zistujem ze sa nedaju pridat v jednom prispevku viacere foto - pridam nizsie ;)

Efekt

+70-100% vykonu +200% kvality... Pri zvuku je to subjektivne. Ja som vyberal produkt low-endovy, lowcostovy od dobrej firmy, necakal som zazraky ale hra to dobre. Ked nechcem zosilovac, resp. nejaky subwoofer tak mi to staci. Aby to nechrastilo, nerezonovalo ale pekne hralo.
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Reklama
 

Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od ekzorcist »

Tu pokracuju fotky.. :)
Porovnajte si ich zospodu
Porovnajte si ich zospodu
04-zadny-stary-novy-porovnaj2.JPG (140.63 KiB) Zobrazeno 7932 x
Vrtanie v sedane neni nic moc...
Vrtanie v sedane neni nic moc...
041-zadny-vrtanie.jpg (96.61 KiB) Zobrazeno 7932 x
Nove dierky ako lusk ;)
Nove dierky ako lusk ;)
042-zadny-novediery.jpg (105.66 KiB) Zobrazeno 7932 x
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od ekzorcist »

Tie fotky tahania kabelaze z kufra nemam - prilis sme nadavali. Kamaratova trpezlivost a ochota vsak mne priniesla ruze :D
Přílohy
Tu uz je novy zospodu...
Tu uz je novy zospodu...
06-novy-osadeny-zospodu.JPG (80.87 KiB) Zobrazeno 7930 x
Tu uz je novy...
Tu uz je novy...
05-novy-osadeny.JPG (97.44 KiB) Zobrazeno 7930 x
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od ekzorcist »

Ten plast si treba odsroubovat a potiahnut to pri tomto kabli - nech uz je to cokolvek... :D
Tadeto...
Tadeto...
07-kabel-podzadnym plastom.jpg (90.19 KiB) Zobrazeno 7929 x
Tadeto...
Tadeto...
08-kable-cezpalubovku.jpg (95.47 KiB) Zobrazeno 7929 x
A tu je stary predny :
Stary..
Stary..
09-predny-stary.jpg (83.3 KiB) Zobrazeno 7929 x
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od ekzorcist »

No a tu posledne obrazky,

prajem vam veselu vymenu :lol: :lol: :lol: !!!
Přílohy
Porovnanie s novym.
Porovnanie s novym.
11-predny-porovnanie.jpg (106.05 KiB) Zobrazeno 7930 x
Ideme na vec ;)
Ideme na vec ;)
10-predny-vymena.jpg (100.27 KiB) Zobrazeno 7930 x
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od HusarJan »

ekzorcist píše:No a tu posledne obrazky,

prajem vam veselu vymenu :lol: :lol: :lol: !!!
Ahoj pozerám,že si dal takú značku ako ja -P len o čosi menšie :D no možem Ti povedat že hrajú super -i :PP:
Přílohy
P051210_15.08.JPG
P051210_15.08.JPG (172.02 KiB) Zobrazeno 7923 x
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od ppp »

Dopredu vojdu 10tky v pohode, 16tky plechace este len prilepenim alebo laminovanim mdf alebo ineho kruzku, ja som daval hlinikace, tiez sa uz bez strihania a lamania plechu nezaobisli. Ale teraz tam sedia ako keby tam patrili :).
Dozadu vojdu 16tky plechace asi v pohode, neskusal som. Hlinikace som musel davat na kruzky, aspon zaberaju menej miesta v kufri a tak sa lepsie tlaci batozina do plneho kufra :). A s "kruzkami" by vosli aj velke ovaly.
Ale gratulujem k chuti tahat nove kable. Mne sa nechelo, takze som repro napojil na existujuce. Nemam tam nic extra, len lacne radio a lacne repro. Viac je v audio sekcii tusim tema audio v espere lacno a rychlo alebo tak nejak :).
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od simone »

exor... odkial si ??? a prečo najprv nakupujes a potom merias?? do dverí sa zmestí aj viac... aaa ak nechces subwoofer zabudni ma hlbky. bez subaku to nejde preto
že....nech pisu firmny co chcu.. vies ako ti tu už bolo repro "basss" o priemeru 10cm je..no nic
ja nechcem uberat zo života ale ked renomovana firma napiše že repro opriemere 15cm ma výkon 100W na 50Hz tak sme vynasli perpetum....... kua to kapely prečo potom maju ma bass 16".. na stredy 12!???? ked sa daju kupit do auta neuveritelne 15cm repro s výkonom sto a viac Wattov-ach jaj ohmov zakon znasilnený ako prostitutka pri Dubý
pani preberte sa....
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od ekzorcist »

Simone,

chill out, bracho, ja som chcel len pomoct chalaniskom, nie pustit sa do flamewaru o kvalite hudobnej reprodukcie. Hram na gitaru uz par rokov v kapele, preto nepotrebujem aby si vynachadzal teplu vodu a vysvetloval mi nieco o akustickom tlaku atd. Moj Roland Cube 60 - MADE IN JAPAN - 1982 mal 12 palcovy reprak a bolo to inych 60W. Pri 3/10 to uz bolo neuveritelne hlasne...

Kupil som si do Espera take repraky, ake som si kupil - lebo boli v akcii a dali sa zalozit bez rozsirovania, vyhlbovania a velkeho prerabania. Samozrejme ze som meral originalne ale v internetovom obchode som toho vela nemohol namerat a musel som sa, co sa tyka novych, spolahnut na udaje vyrobcu.

Na margo kvality zvuku v aute ti poviem par veci :

- pocuvam Rock n Roll, cize hudba so silnymi stredmi a nejake tie činelky k tomu. Dunivé valivé basy a subbasy si nechajte na parkovisko pred Disco v Hornom Sŕní ;)
- silu reťaze určuje najslabšie ohnivko - čiže ak mám rádio SONY z druhej ruky za 30€ a nechcem zosík tak nebudem vrážať 300-400 € do reprákov.
- čo sa týka subwooferov a ich potreby na kvalitnú reprodukciu... to je asi téma tiež na audiofórum, ale keď počujem tých testosterónov, čo sa mi v noci premávajú pod oknami (bývam na zvýš. prízemí) na vytunovaných Favoritoch s oplastovanými nárazníkmi a s poťahmi s drakmi z Lidlu... zásadne majú TRIPLE ULTRA MEGA SUPER BASS BOOST a nejaký 500W subwoofer v kufri a hrá im tam fakt hudobná kvalita... (TUC, TUC, TUC, TUC, TUC,...)
- keď to porovnám s profi robotou čo si dal kolega do avensisu - vytlmenie dverí penovou fóliou, 4x100W RMS repro Alpine a túto srandu : http://www.alpine.sk/produkty/product-s ... p-445.html tak to je nebe a dudy.

Čiže - proti gustu žiadny dišputát, ale ja som si zvolil pomer cena/výkon 52€ za 4x repro + 10€ za 10m dvojžily 1,5mm a mám z toho dobrý pocit pri bežných hlasitostiach a kvalitnej nahrávke. Tak mi neberte radosť ;)

Oukej?
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od ekzorcist »

Ešte mi nedá dodať detail - dobrí basáci sa ti vykašlú na box s 1x16´´ huhlajúcim pomalým brumidlom ale vypýtajú si 8x10´´ box s horn-ou (Ampeg, Hartke,...), lebo to oveľa rýchlejšie reaguje. Teda ak vedia na base zahrať niečo iné ako "rum-dum-dum-dum" ;)
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
peter17x
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 20, 2011 13:01

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od peter17x »

Len jeden malý poddotaz kôli čomu si menil tu kabeláž na zadné bedne?
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od ekzorcist »

Cauko,

no len kvoli tomu, ze tie zadne repro vypadavali - nevedel som ci kvoli konektorom, kvoli samotnym repro alebo ci nebol kabel niekde cestou prezraty. nechcel som to riskovat a nechcelo sa mi to zistovat. tak som to rovno zmenil - s tym, ze ak si zozeniem nejaky maly zosik za radio, tak to mozem bez obav cez tie nove kable pustit...

Ale asi to nebolo nutne...
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od simone »

-i jasne ...a maš pravdu..len nie každý do toho vidí a potom sa kupuju tie ako si písal super mega basss...... :lol: :lol: :lol: :lol:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
peter17x
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 20, 2011 13:01

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od peter17x »

Ja som sa teraz na mojom espere tiež trocha bavil s audiom, nakolko pôvodné bebolo búhvico a pri počúvaní starej pásky to bolo ešte horšie....takže cca taka mala prestavba ma stála zatial 35 E...pri tejto cene som vymenil autorádio ( nejaký SENCOR 4x40W ), euro koncovku na radio ( pri ktorej cene 10 E ma skoro oplieskalo o zem :D a mimochodom jediná vec z obchodu :) ), výmena zadných reproduktorov s výškovými neznámej značky ( pôvodne z citroena jumpy ) ale podla mňa slušného výkonu, vpredu som nechal pôvodne s tým že do dverí som doplnil výškove repro ( seat toledo ) a naboky stredoveho panela pri nohách menšie blaupunkt -y ( renault clio ) ...žiadna sláva na značky a na image ale pri tejto kombinácií a rozmiestnený nádherný zvuk....ešte som rozmýšlal na menším subačikom nech mi tam moc nezavadzá a trošku pomôže potiahnuť basy...aj nad zosilovačom i ked sám neviem či to nebude zbytočné :PP:
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena repro - vpredu a vzadu

Příspěvek od LordMMX »

pekne za takmer smiešny peniažtek....

Peter17x, ISO euro prechodka mňa osobne vyšla 4,50€ ... a čo sa sencoru týka:


Obrázek

za 37€ a hrá na svoju cenu perfektne. (Model 4034)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“