Leganza - "pláva" na ceste

Moderátor: Blue Lanos

Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od Palo99 »

Ahojte.
Od rýchlosti cca. 140 km/h auto akoby plávalo na ceste , je menej stabilné , hlavne predná časť so stúpajúcou rýchlosťou sa to zväčšuje.
Je to všeobecná vlastnosť Leganzy , alebo je niečo pokazené ?
Neviem si ani predstaviť , že niekto môže ísť s týmto autom aj 200 km/h.
Pritom mám už vymenené nové tlmiče na všetkých kolesách a aj silentbloky a čapy predných ramien.
Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od Slam »

Nevím, čím by to bylo (geometrii sis nechal taky pro jistotu udělat?), ale rozhodně to není "všeobecná vlastnosť Leganzy"...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od -peha- »

Horné uloženie tlmičou je na tom ako a stabilizátor jo a taky ako píše Slam geometria no v každom prípade dosť vela saa dá zistiť na STK tam majú stolicu na takéto syndrómy tedy oni sú to také kocky na tie sa postaví auto a potom to s ním krútí sem a tam a v tedy ukáže ako je na tom celý podvozok.Takže Já som to tiež robil tak že na STK som ju nechal prekrútiť celú bo mi v zadu dačo klepalo no nenašli sme nič a bolo to horné uloženie tlmičov tak skús si to tam vybaviť či Ti to oskúšajú alebo či dáký servis nemá podobnú stolicu.Já moju po dialnici na tempomate mám vetšinou na 140 a dosť často jej prevetrám motorček takže aj 210 som držal bez problému a nič netrasie ani nepláve. Jo takle som honil Hanzyho tedy on už bol za mnou :twisted:
Přílohy
DSC00278.jpg
DSC00278.jpg (40.91 KiB) Zobrazeno 4204 x
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od HusarJan »

-peha- píše:Horné uloženie tlmičou je na tom ako a stabilizátor jo a taky ako píše Slam geometria no v každom prípade dosť vela saa dá zistiť na STK tam majú stolicu na takéto syndrómy tedy oni sú to také kocky na tie sa postaví auto a potom to s ním krútí sem a tam a v tedy ukáže ako je na tom celý podvozok.Takže Já som to tiež robil tak že na STK som ju nechal prekrútiť celú bo mi v zadu dačo klepalo no nenašli sme nič a bolo to horné uloženie tlmičov tak skús si to tam vybaviť či Ti to oskúšajú alebo či dáký servis nemá podobnú stolicu.Já moju po dialnici na tempomate mám vetšinou na 140 a dosť často jej prevetrám motorček takže aj 210 som držal bez problému a nič netrasie ani nepláve. Jo takle som honil Hanzyho tedy on už bol za mnou :twisted:
Petko a ako to,že si nebol pripútaný :D
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od honza72 »

Anebo je foto důsledek "plavby" na cestě.... :D :D :D :lol:
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od -peha- »

No pripútaný som asi nebol to si nepametám ale to rostrasenie je pri predbiehaní a tak ten adrenalín fungoval a hlavne kormidlovať jednou rokou je tedy dosť na hrane ale sem tam sa to dá :lol: :lol: :lol: Hlavne som chcel tu bordovo - hnedú dostať tam kam patrí a to do spetného zrkadla Obrázek
Přílohy
DSC00311.jpg
DSC00311.jpg (88.97 KiB) Zobrazeno 4188 x
Uživatelský avatar
JOMAT
Příspěvky: 345
Registrován: úte bře 03, 2009 19:55
Bydliště: Bratislava,SLOVENSKO

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od JOMAT »

Čauko.Mne takéto dačo robili gumy.A pritom boli nízke 55-ky.Nakoniec to boli nerovnomerne zjazdené gumy.Okraj už nedržal tak ako mal.Čauko JOMAT.
Daewoo LEGANZA CDX 2.0L,r.v.1997(2002 SR),modrá metalíza,kožený interiér,aut.clima,hlinikove disky, Na úprave sa stále pracuje
Daewoo NEXIA,1.5 8V,r.v.98 ,zelenošedá metalíza(exla K.O.vrakovište)
,KAWASAKI 650 er6f.
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od tomask »

-peha- píše:Horné uloženie tlmičou je na tom ako a stabilizátor jo a taky ako píše Slam geometria no v každom prípade dosť vela saa dá zistiť na STK tam majú stolicu na takéto syndrómy tedy oni sú to také kocky na tie sa postaví auto a potom to s ním krútí sem a tam a v tedy ukáže ako je na tom celý podvozok.Takže Já som to tiež robil tak že na STK som ju nechal prekrútiť celú bo mi v zadu dačo klepalo no nenašli sme nič a bolo to horné uloženie tlmičov tak skús si to tam vybaviť či Ti to oskúšajú alebo či dáký servis nemá podobnú stolicu.Já moju po dialnici na tempomate mám vetšinou na 140 a dosť často jej prevetrám motorček takže aj 210 som držal bez problému a nič netrasie ani nepláve. Jo takle som honil Hanzyho tedy on už bol za mnou :twisted:
Tak tohle musel Hanzy dlouho skousavat :D
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od Hanzy »

To se mohlo stat jedine ale v pripade ze jsem bud uz parkoval nebo to bylo uctou ke starsim... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od tomask »

Hezký pokus :lol:
Hele Hanzy jednou je necháš vyhrát a pak ti to vždy předhodí :D
Za dobrotu na žebrotu :D
Carthell Prg
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od simone »

fiiha no na takej ceste taká rýchlost????? ale ale ..to sa nerobíííí :( :( :( :( :( :(

a mne tiež nepláve..takže to bude niečo s autom....podhustene pneu?? Na Nubire to bol silentblok...
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
jojiik
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 25, 2011 20:20

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od jojiik »

aj mne plavala a tak trosku som skratil struny teras ma od zeme 13 cm a sedi perfektne. :D
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od HusarJan »

jojiik píše:aj mne plavala a tak trosku som skratil struny teras ma od zeme 13 cm a sedi perfektne. :D
To si skrátil predné aj zadné :roll: odrezal si z povodných :?:
Uživatelský avatar
lukhor
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 16, 2009 20:56
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od lukhor »

Poprečítaval som nejaké thready ohľadne tlmičov a pružín na fóre. Niektoré príspevky sú už dosť takže sa chcem spýtať aktuálne :)
Chcem vymeniť na mojej lege tlmiče prípadne aj pružiny. Takže chcem počuť váš názor. Chcel by som aby to bolo trochu tvrdšie. To plávanie v zákrutách, nestabilita, prejazd zákrut neistý... (viem, nie je to bmw s m-paketom, ale príde mi to už moc mäkke :) )

Na výber z pružín po prieskume uvažujem nad týmito: Tlmiče nejaké z týchto:
  • KYB Excel G
    Blistein
    Koni
    Monroe - podľa vás, v pohode tlmiče za pohodovú cenu, len asi nie tvrdšie
Otázky do diskusie na záver: Čo má viac vplyv na tvrdosť podvozku? Pružiny alebo tlmiče? Kedy treba meniť pružiny? Legu mám 11 ročnú a asi menené ešte neboli...
Díky za každú podnetnú radu aj kritiku ;)
Daewoo Leganza, r.v. 1999, 2.0 16V CDX + LPG (BRC), Black colour, Automatic air-condition, Cruise(not working), Fully Electric, Leather, ABS+TCS.
Pioneer DEH-P8100BT, Front: Hertz DSK 165, Rear: Hertz DCX 690, No sub & amplifer yet ;)
Ice Cream Cones & Ice Cream Forever ;-P
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Leganza - "pláva" na ceste

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj zabudol som Ti ešte povedat,že nato všetko nesmie byt nikde vola aj v stabilizátoroch prednom aj zadnom a hlavne v predných ramenách ja som tiež menil gumy na ramenách dal som nové a nebolo to ono tak som to musel trocha upravit a určite si asi nemenil 4 silebloky prednej nápravnice a to všetko má hlavný vpliv na stabilitu auta a ešte hu musiš aj rozšírit tak o 6 cm ja mám až 8 a potom uvidíš tú stabilitu :D ani nebudeš vedet ,že si prešiel neakou zákrutou :D
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“