pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Co třeba i použít nějaký prográmek na vyhledání driver?Třeba jak jsem už psal Driver Magician 3.52 Portable a nebo i Driver Genius Professional Edition 2010 a určitě ti to nabídne k stažení staré či chybějící ovladače :PP: Jinak na registry použít dle uvážení Cclener, TuneUp Utilities, Vintoolsvista nebo i Registr Mechanik všechny jsou velmi dobré a bezproblémové -i Nebo též, dle obrázku máš Win 7, takže vždy odinstalovat ovladač a pak znovu automaticky stáhnout znova či pře Správce zařízení aktualizovat :PP:
Přílohy
Správce zařízení.jpg
Správce zařízení.jpg (91.13 KiB) Zobrazeno 4745 x
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Reklama
 

Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od FoXo »

Kamrat sa s tym este pohral skusal aj original drivre a tak zatial je to v stadiu ze mi tu spravu nevyhadzuje avsak Metro2033 pokial dam viac ako directx9 tak zblbne.

Pricim napriklad DIRT2 na plnych detailoch by malo byt uz X10 a to mi ide bezrpoblemov.

Pisal aj na forum a tam mu odpovedali ze to bude hrou proste mali ine grafiky a pri niektorej hre im to tiez pisalo pritom ine isli dobre

Potesilo ma aspon to ze grafika je v poriadku :D
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Už se to tu dlouho nic nedělo, takže zas opět to tu trochu provětrám :PP:

Potřebuji radu či poradit :idea:
Začalo se mi přehřívat procesor " Intel Core 2 Duo E8500 " teplota je kolem 65-70 °C .Zkoušel jsem to projet prográmkem OCCT, abych odzkoušel procesor, ale po 66 sec. mi to hned vyhodilo hlášku přehřáte CPU.
Tak jsem si řekl, že by pomohl nový a lepší ventilátor na CPU. Potřebuji teda poradit, kdo má jaké zkušenosti s ventilátory a tým pádem jaký ventilátor koupit na CPU pro Intel, LGA 775 :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od hladolef »

Nekdy pomuze,to vycistit a novou Leitpaste(vodiva pasta).navod zde-http://www.tippscout.de/prozessor-hitze_tipp_3376.html

Tady mas furu navodu-http://www.youtube.com/watch?v=j6C7-GJcN70 nejlepsi je mugen 2.a muzes to aj pretaktovat na 3,8 GHz .
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Scorpion.11 píše:Už se to tu dlouho nic nedělo, takže zas opět to tu trochu provětrám :PP:

Potřebuji radu či poradit :idea:
Začalo se mi přehřívat procesor " Intel Core 2 Duo E8500 " teplota je kolem 65-70 °C .Zkoušel jsem to projet prográmkem OCCT, abych odzkoušel procesor, ale po 66 sec. mi to hned vyhodilo hlášku přehřáte CPU.
Tak jsem si řekl, že by pomohl nový a lepší ventilátor na CPU. Potřebuji teda poradit, kdo má jaké zkušenosti s ventilátory a tým pádem jaký ventilátor koupit na CPU pro Intel, LGA 775 :PP:
Rozobrat, odpojit chladic, poriadne prefuknut vsetky rebra, ocistit ventilator, vycistit dotykove plochy procaku a chladicu, odmastit a naniest vrstvu termopasty a znovu dat dokupy ;)
Vela stastia.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od ppp »

Najlepsia teplovodiva pasta je podla mna obycajna silikonova pasta. Ked mate totiz riedku silikonovu teplovodivu pastu na procesore a dobre nan pritlacite chladic a pohybete nim po procesore, tak okrem preliacenin a velkych nerovnosti cela odtecie a ostane v stycnej ploche len silikonovy olej. A to je prave dobre, pretoze ked v stycnej ploche ostanu nejake ciastocky keramiky zlebo kovu z pasty, kovove sa mimochodom velmi nerobia, kvoli nebezbecenstvu skratu, takmer vzdy su to oxidy kovov, cize keramika, takze v pripade ze na stycnej ploche ostanu nejake viditelne ciastocky toho teplovodiveho plniva pasty, znamena to prilis velku nerovnost stycnych ploch a teda mizerne odvadzanie tepla. A kedze obycajny silikonovy olej ma omnoho lepsiu tepelnu vodivost nez vzduch, tvrdim, ze ked vam ostane na stycnej ploche po odobrati chladica len olej, je to dobre. Ak tam ostane kopu hnusu, tak ste bud slabo pritlacili, alebo mate prilis hustu a teda mizernu pastu (to ze bola znackova a draha a so super parametrami to nehra rolu), alebo prilis nerovnu plochu. Snazit sa o to aby na stycnej ploche nejaka pasta ostala je zle, je to kontraproduktivne, pretoze cim dalej su od seba jednotlive plochy, tym je to horsie pre rychlost prestupu tepla.
V skratke:
1. vzduch je zly vodic tepla
2. cokolvek medzi procesorom a chladicom je zle pre vedenie tepla, a ked uz tam nieco musi byt, tak nech je tam toho co najmenej a nech je to nieco co vedie teplo lepsie nez vzduch. Cize najlepsie nejaky olej, pretoze ten sa na rozdiel od hustych past alebo nebodaj tych blbych zuvaciek vytlaci lahko.

A drobna rada. Lepsie je dat na PC kisnu filtre, pretoze tie sa lahsie vysaju nez cistit vnutro pc od nanosov prachu. Ibazeby ste ich vybrali ako ja z pracovneho pc cele vnutro chladica aj s tvarom rebier, v ktorom tieto nanosy boli napchate, ako keby ich tam niekto nalisoval ako filc. Potom sa to lahko cisti :). Mam na pc len obycajne jemnodrotikove mriezky a aj ked sa to nezda, je to super, pretoze v kisni mam len jemny prasok, ktory sa dokaze usadit len ako jemna vrstvicka ale nedokaze narobit chumace, ktore brania prudeniu vzduchu, napriklad medzi rebrami chladica.

Aj ked pre mna je uz dolezity hlavne nizky hluk, takze momentalne mam pc hlucne len tak, ze najhlucnejsie su momentalne platne harddiskov, ktore zenu vzduch a tento aerodynamicky hluk prudiaceho zduchu asi okolo vnutornosti hdd momentalne prehlusuje druhu najhlucnejsiu vec. To uz bohuzial neodstranim, lebo ssd disky su drahe a male. A uzavriet hdd do nejakeho protihlukoveho obalu znamena upiect ho.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Mám zas dotaz a to, že se mi po nové instalaci Win při zapnutí PC zapíná či zprovozní net až tak během 10-20minut. Nevíte kde může být zakopaný pes??? Ovladače síťovky jsem stáhl nový, ale nepomohlo to :?
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Mozes tu hlasku opajcnut a hodit ju sem ako obrazok ?
Toto som u Windows este nevidel. Neni to nejaky externy soft ku sietovke ?
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak žádná hláška není, jen při ranním zapnutí PC se hned nepřipojí internet, ale až tak za 10-20minut. Pokud po spuštění pC najedu na Centrum síťových připojení tak mi to ukazuje na obrázku jen funkční(barevně) Tento počítač a pak už žlutý křížek a síť a internet šedivě- není připojeno. Pak terprve po delší chvíli se mi i připojí síť a po další chvíli i internet. Když najedu na ten žlutý křížek a dám diagnostiku tak mi to píše, že nelze připojit DHCP, ale já nemám automatickou adresu, tkže proto to snad píše.Je zajimavé ži při vypnutí PC a po chvíli zas zapnu PC tak internet naběhne ihned jak má :PP: Je někde zakopaný pes :roll:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Aha...a na routeri mas nastavene automaticke pridelovnaie IP adries (DHCP) alebo manualne priradenie IP ?
To moze dost ovlyvnit prave ten cas pridelenia IP adresy.
Pokial mas na routeri aktivovane DHCP, tak vo Windows tiez nastav pridelovanie IP adresy z DHCP.

Inac si spominam, ze raz som mal zle nastaveny externy (softwarovy) firewall, mal som zakazane nejake veci, co sposobovalo velmi dlhe pripojenie na siet (internet).
Tak ak mas tiez nejaky ten firewal (nemyslim ten vo Windows), tak ho skus deaktivovat, alebo rovno odinstalovat, ci sa situacia nezlepsi.
A ak nemas ziadny firewal instalovany, tak skus preventivne resetnut do default hodnot ten windowsacky.

Nemas v domacej sieti aj ine pocitace (notebooky), zariadenia (TV, multimedialne prehravace), ktorym si pridelil rucne IP adresu a mas niekde konflikt IP adries ?
Ale to by windows vypisal info o konflikte IP adries, ale clovek nikdy nevie ;)
Ako som pisal vyssie, idealne je mat vsade nastavene DHCP pre beznych uzivatelov;)

Momentalne ma uz nic ine nenapada.
:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Psal jsem, že nemám automatickou IP, tu musím napsta manuálně. Používám Eset Smart Security a tím pádem i jeho firewall. Jinak mi to píše, že protokol DHCP není povolen, ale to je asi tím, že mám manualní IP, že?

edit: na jednorázové vyčištění pc od "havěti" se dá použít toto http://www.cistepc.cz/eset-online-scann ... -dokonale/
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od hladolef »

Uplne jednoduche,na vse jsou programy.
Přílohy
Tady... mas vysledek.
Tady... mas vysledek.
friz.-diagnosse.JPG (103.81 KiB) Zobrazeno 4611 x
friz.JPG
friz.JPG (52.98 KiB) Zobrazeno 4611 x
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak opět to tu trošku opráším :lol:
Poslední dobou mi při otevření některých libovolně otevřených stránek v prohlížeči IE 9 na mě chvílku cosi mluví anglicky. Nevíte co to je a jak se to dá zrušit??? :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Scorpion.11 píše: ...v prohlížeči IE 9 na mě chvílku cosi mluví anglicky. Nevíte co to je a jak se to dá zrušit??? :PP:
Ked sem das nejake obrazky, tak to "cosi" mozno aj identifikujeme :lol:
:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“