zablokované brzdy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: zablokované brzdy

Příspěvek od smire666 »

A netýka sa to iba nafty? Tuším sa dvojhmota rozoberala pri nafťákoch :?:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: zablokované brzdy

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Ten dvojhmotnostný ano. Samozrejme záleží ako a z čoho je vyrobený. Koncern s tým mal velké problémy ktoré vyriešil nejak okolo roku 2009 keď zmenil "receptúru" materiálu na zotrvák. Strašne sa ničil tým že ľudia nechávali auto stáť iba na zaradenej rýchlosti v kopci.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
iiivooo
Příspěvky: 43
Registrován: stř úno 22, 2012 16:03
Bydliště: Praha

Re: zablokované brzdy

Příspěvek od iiivooo »

ďakujem za odpoveď.a utieram pot z čela :)
Chevrolet Cruze HB 1.8 LTZ (smoke grey)
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: zablokované brzdy

Příspěvek od juso »

Pisete v tomto topiku o tom, ze sa zakusnu brzdy. Vecsinou ale pisete o rucnej brzde. Mne sa to ale stava aj s normalnou brzdou. Rucnu brzdu takmer nepouzivam. To znamena, ze zaparkujem pred domom, necham zaradenu rychlost, rucnu nezatiahnem. Auto tam stoji dva dni. Potom sadnem do auta, nastartujem a pohnem sa. Riadne to lupne a potom v pohode.
Ako je to mozne? Nieco zle s brzdami, ze platnicky sa dotykaju kotucov, aj ked sa nebrzdi? Zahrdzavie to za 48 hodin?
giom
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 27, 2011 17:43

Re: zablokované brzdy

Příspěvek od giom »

Zdravím, na letošní dovolené jsem s cruzem podniknul takovou Europe Road Tour, celkem 7 evropských zemí, od rakouských Alp až po Alabastrové pobřeží ve Francii, asi 6390 km ve 4 lidech a výbavou na kempování. Při sjezdu z Furkapass začalo něco lehce pískat v pravém zadním kole. Pak rána a vše OK. Druhý den jsme přejížděli k Atlantiku do Francie, ale asi 20 km před Bernem najednou hrozný zvuk. Na odpočívadle jsem zjistil, že je zablokovaná pravá zadní brzda, kouř, smrad a žhavý disk, že se na něj ani nedalo šáhnout. Byla neděle, takže nás GA odtáhnul k Opel servisu v Bernu. Druhý den ráno jsme zašli domluvit opravu. Švýcaři byli super, v 8 ráno jsme popsali náš problém, ve 12 hodin už jsme mohli pokračovat k Biskajskýmu zálivu. Výměna zadních kotoučů, desek, atd. Celková cena cca 13300 Kč + 6000 Kč ubytko za 1 noc. No, docela pálka, ale stejně jsem to měl v plánu (cca po 115 tis.km). Takže před další dovolenou nechám preventivně udělat ještě předek, snad to vyjde v Čechách.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“