tacuma...ktora?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
suppressus
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 01, 2011 23:39

tacuma...ktora?

Příspěvek od suppressus »

Zdravim borci.
Mal by som zaujem o kupu Daewoo tacuma kedze sa v nasej rodinke schyluje k dalsiemu prirastku.Pozeral so sa po inych forach (vposlednej dobe nerobim po veceroch nic ine,len sedim pri pc a zhanam informacie o mpvckach) co autam na ktore mam zalusk chyba a narazil som na daewoo tacuma.Chcel by som vas poprosit o nejaky ten "nazor" na toto auto.Plusy ,minusy....(skor taky realny,musel som menit toto,zlobu roi hlavne toto...nie typu "je to uzasne auto...")Cital som tu par prispevkov ,len by som chcel konkretnejsie nazory.A este jedna vec.Vsimol som si ,niektore su ,ze niektore su 2sedackove a niektore 3sedackove.Ako sa oznacuju?Skor by sa mi hodilo to 3sedackove.Dik moc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od blackjohn »

Dá se říct, že Tacuma je porovnatelná prostorově i úrovní s první generací Scenica(ten se dá ale i s nafťákem). Motory se dělaly 1.6ka 16V(cca 77kw), 1.8 8V(66-72kW, jen do roku 2001) a 2.0(něco kolem 90kW). Ta 1.6ka bude mít asi nejmenší spotřebu, ale pokud se chceš svézt, lepší je dvoulitr, ale musíš počítat se spotřebou 9-10l, na dlouhý cesty samozřejmě míň. Jinak dvoulitr byl většinou v nejvyšších výbavách CDX, tj. může mít automatickou klimu, vyhřívaný přední sedačky a otočný sedadlo spolujezdce.
Ty sedačky se asi rozdělovaly podle výbav nebo možná i podle země, kam se dodávaly, já mám tři, všechny jdou samostatně vyndat a sklopit, prostřední jde posunovat dopředu i dozadu.
Jízdní vlastnosti jsou docela dobrý na tak vysoký auto(na 15kách), chce se to projet a porovnat s jinými auty, v bazarech toho stojí dost.
A díly se dají snadno koupit v czdrafel nebo autodilykrc.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
PEPANTACUMA
Příspěvky: 9
Registrován: sob lis 20, 2010 15:49

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od PEPANTACUMA »

Kdybych se rozhodoval dnes co koupit za rodiný auto tak bych asi do tacumy asi nešel . To že vypadá že je méně poruchové, to asi že jich tady jezdí jako šefránu.A že by byl interiér nějak ohromující je srovnatelný se škoda favorit. A proto taky když jsem na podzim sestřelil srnku tak jsem jezdil měsíc jezdil po vrakáčích po celém kraji a sehnel jsem pouze nárazník a to za něj chtěl 5 000. A to jsem měl rozbitý výztuha, nárazík, světlo mřížku, blatník a kapotu. Ono když ji potkáte ve 100 tak je to docel šlupa. když jsem objednával díly na internetu tak jsem se nestačil divit. Takový pálky. Už jsem myslel že se na to vykašlu, ale nakonec jsem hodal do kupy.tady je odkazhttp://www.automedik.cz/nahradni-dily-plechove ... .html?sk=4 Muj názor je že je spousta jinech a lepších značek aut. Příští muj automobil rozhodně daewoo už asi nebude. :o)
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od blackjohn »

Tady je test, srovnání s Citroenem Picasso http://www.autorevue.cz/citroen-xsara-p ... tni-styl_1
...dá se říct, že je objektivní.
A ta palubka má teda k Favoritu daleko, je z tedy z tvrdých plastů, ale vcelku dobře udělaná, nějaký vrzání se ozývá až při přejezdu velkých nerovností(jo a dlažebních kostek), ale to bude dělat většina konkurentů v tomhle stáří a opotřebovanosti.
Fakt je, že na vrakáčích bude víc Scenicu a Picass, i když přední díly jsou většinou dost vybraný :) Ale ostatní spotřební díly jsou na úrovni evropských aut.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
PEPANTACUMA
Příspěvky: 9
Registrován: sob lis 20, 2010 15:49

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od PEPANTACUMA »

Tak dobře, ale palubovka u felicie je hezčí :o) . Dnes se píše rok 2011. Takže objektivní možná před nějakým pátkem. :o)
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od Hanzy »

PEPANTACUMA píše:Kdybych se rozhodoval dnes co koupit za rodiný auto tak bych asi do tacumy asi nešel . To že vypadá že je méně poruchové, to asi že jich tady jezdí jako šefránu.A že by byl interiér nějak ohromující je srovnatelný se škoda favorit. A proto taky když jsem na podzim sestřelil srnku tak jsem jezdil měsíc jezdil po vrakáčích po celém kraji a sehnel jsem pouze nárazník a to za něj chtěl 5 000. A to jsem měl rozbitý výztuha, nárazík, světlo mřížku, blatník a kapotu. Ono když ji potkáte ve 100 tak je to docel šlupa. když jsem objednával díly na internetu tak jsem se nestačil divit. Takový pálky. Už jsem myslel že se na to vykašlu, ale nakonec jsem hodal do kupy.tady je odkazhttp://www.automedik.cz/nahradni-dily-plechove ... .html?sk=4 Muj názor je že je spousta jinech a lepších značek aut. Příští muj automobil rozhodně daewoo už asi nebude. :o)
Dily na Tacumu je tri prdele za pakatel...auto je prave za ty prachy na trhu bezkonkurencni a hlavne ne vsedni a tuctove.
http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... tegory=620
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od blackjohn »

PEPANTACUMA píše:Tak dobře, ale palubovka u felicie je hezčí :o) . Dnes se píše rok 2011. Takže objektivní možná před nějakým pátkem. :o)
Recenze je z roku výroby těch aut, takže si myslím, že je objektivní porovnávat stejně staré i cenově podobné auto.
Já Tacumu koupil, protože jsem náhodou narazil na inzerát(to jsme ještě nevěděli, že čekáme potomka), jinak bych asi koupil Leganzu nebo Nubiru.
Trochu mimo téma, ke srovnání s Felicií(po FL) http://im.sauto.cz/sauto_photos/550/857 ... ab0d4a.jpg a Tacuma http://im.sauto.cz/sauto_photos/5528/84 ... ac4e90.jpg (bez autom. klimy), názor si udělá každý sám. U Tacumy mi na palubce trochu vadí, že hodiny jsou před spolujezdcem a né u budíků a pak je trochu dál a výš rádio, ale to už záleží na každém
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
suppressus
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 01, 2011 23:39

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od suppressus »

....dik moc za kazdu "radu"....je pravda ,ze to auto nie je tuctove a da sa povedat ,ze som ho zatial v nasej "dedine" este nevidel.Budem sa musiet poobzerat po nejakych bazaroch ,aby som sa na tom mohol aj zviest.Ale aj tak som sa nedozvedel,ake ma chyby.Hlavne motorove.Mam z toho trosku fobiu ,kedze mam 3valec (dal by som tomu ,kto vymyslel tento motor Nobelovu cenu za blbost a sebe tiez) fabiu a po par mesiacoch ako som ju kupil ,mi odisiel jeden valec.Co sa na tych autach vlastne kazi?Len nech mi niekto prosim netvrdi ,ze nic. :roll:
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od blackjohn »

Dá se říct, že v Tacumě není použitá nějaká nestandartní technika, motory jsou i v Oplech, takže každý dobrý mechanik, co zná Opla, by ho opravil.
Podle mě nemá Tacuma vyloženě slabé místo, chce jí prostě při koupi prohlédnout jako jinou ojetinu, nejlépe s někým, kdo se v autech vyzná.
Já osobně jsem za rok a půl měnil termostat(150Kč), zadní čidlo ABS(1100Kč) a chladič klimy, který byl špatný už při koupi(cca 4000Kč). Jo a střední díl výfuku(cca 1800Kč), ale to se po 9 letech dá považovat za spotřební věc.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od sandruš »

Já Tacumu doporučuju.. :lol: :lol: Nemá jí každý vůl jak Felcky a Fobie :-D A náhradních dílů je kopec a za solidní ceny..Já volila po druhé Daewoo a jsem spokojená :D :D
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
rezzotacuma
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 03, 2010 11:01

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od rezzotacuma »

Zrovna jsem o tom dnes cestou do práce uvažoval. Koupil jsem ji na jaře 2009 od kámoše, který ji měl jako dovoz z Francie po menší neškodné bouračce (nárazníky + LPblatník + kolo) kvalitně a profesionálně opraveno. Obsah 2,0, ročník 2004/2005 stav km 64.000, LPG Necam, za tenkrát 150.000 Kč. Dnes jsou ceny jinde. Když mi ji nabízel moc se mi nelíbila, ale potom jsem začal obcházet autobazary a sledovat inzeráty a bylo rozhodnuto. Prozatím nemám žádné výhrady. Oproti naší staré felicii nesrovnatelný rozdíl. Co se týká jízdních vlastností služební Felicie 1,4MPI combi je trošku lepší, ale prostorově se to srovnávat nedá. Na mých 192cm a skoro 130kg ideál. Kufr není extra velký, ale je hodně místa před zadními sedačkami. Interiér docela slušný, spotřeba 10l plynu, což je na takové auto docela ekonomické. Takže zatím spokojenost. Za dnešní ceny super.
Rezzo (Tacuma) 2,0 LPG r.v.2004, majitel od 03/09 Brno
suppressus
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 01, 2011 23:39

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od suppressus »

No ako som pozeral po net bazaroch ,tak mam taky pocit ,ze na slovensku ho snad nikto nema...,alebo ho nik nechce predat :D .Ale zato v u vas v CZ...(ach jaj ,pri predstave kolko sku...byrokracie by som musel pretrpiet ....asi zostnem pri mojej hatapke a kocik dam na strechu ,svokru do kufra... :) ) Ale aj tak dik moc vsetkym ,co mi tu trosku prispeli.Keby este niekoho nieco napadlo..... :PP:
rezzotacuma
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 03, 2010 11:01

Re: tacuma...ktora?

Příspěvek od rezzotacuma »

Takže jedna oprava nepřesnosti kterou jem napsal. Když jsem porovnval Tacumu s Fabií combi. Měl jsem na mysli 1,4MPI, ta je asi fakt lepší, ale včera sem poprvní jel s šestnáctiventilovou fabií s novějším Wolksvageovým motorem a ta je nesronatelně horší než ta se starým motorem i mnohem horší než Tauma. Kdo zkusil obě motorické varianty asi ví o čem mluvím.
Rezzo (Tacuma) 2,0 LPG r.v.2004, majitel od 03/09 Brno
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“