Matiz buchanie zadnej napravy

Moderátor: Blue Lanos

palino5
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 21, 2010 23:01

Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od palino5 »

Ahojte. Chcel by som vas skusenych poziadat o radu. Stale pocujem zo zadu nejake hrkotanie, buchanie. Ide to niekde zo zadnej napravy na strane vodica. Mechanik si myslel ze to robi vyfuk. Repasoval ho. Potom sme si mysleli ze by to mohlo byt loziskom kolesa. Obe loziska mi vymenil. Tak tlmice, ci skor silentbloky. Rozobral napravu, kotroloval tlmice ci netecu, slilentbloky su v poriadku. Nic sme nezistili. Mechanik mi povedal ze uz vazne nevie co by to mohlo robit. Je to pocut hlavne ked idem pomaly, resp. v zime ked prituhne, vtedy to bucha doost. Nemate tiez niekto takuto skusenost? Dakujem za kazdu radu alebo nazor.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od Mikeš »

Mám stejný problém,neřeším to.Dělá to už od novoty a jak píšeš jenom v zimě když je kosa :) .Jinak minulý týden se to najednou o dost zhoršilo,tak to zvednu,oddělam kola a čučím jak puk :shock: .Levé zadní rameno na dva kusy... .Zkrátka to přehlodala koroze :!: Objednáno nové,vyměněno a jezdí se dál ;)
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
Bobešek
Příspěvky: 71
Registrován: ned srp 05, 2007 12:31
Bydliště: Humpolecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od Bobešek »

palino5 píše:Ahojte. Chcel by som vas skusenych poziadat o radu. Stale pocujem zo zadu nejake hrkotanie, buchanie. Ide to niekde zo zadnej napravy na strane vodica. Mechanik si myslel ze to robi vyfuk. Repasoval ho. Potom sme si mysleli ze by to mohlo byt loziskom kolesa. Obe loziska mi vymenil. Tak tlmice, ci skor silentbloky. Rozobral napravu, kotroloval tlmice ci netecu, slilentbloky su v poriadku. Nic sme nezistili. Mechanik mi povedal ze uz vazne nevie co by to mohlo robit. Je to pocut hlavne ked idem pomaly, resp. v zime ked prituhne, vtedy to bucha doost. Nemate tiez niekto takuto skusenost? Dakujem za kazdu radu alebo nazor.
Ber to z té lepší stránky. Aspoň povyměňuješ hodně dílů! -i
Matiz 0.8, rok 2000, verze CD
Obrázek
palino5
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 21, 2010 23:01

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od palino5 »

A teraz ked si vymenil to rameno, uz ti to nebucha? Lebo korozie tam asi bude dost :D
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od Mikeš »

Je to hlučný pořád stejně.Jak řikám,dělá to už od začátku co byl Mates novej a jenom v zimě když víc mrzne.Už jsem si na to tak nějak zvyk :D
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od PAMA »

Mal som podobny problem bol to prasknuty vyfuk za katalizatorom nebolo to vydiet len pocut
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od V.Brousek »

U mého Matíze byl podobný problém, na nerovnostech se ozývalo klepání od zadní části vozu ( jakoby náprava ) . Zvuky se dost přenáší , tak jsem podezříval, že to dělají zadní páté dveře. Nikdy jsem to neřešil, zvykl jsem si. Toto klepání bylo od počátku koupě nového auta až do jeho prodeje. Klepání se neměnilo po celou dobu 11 let, bylo pořád stejné a nepříjemné.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Vojta

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od Vojta »

V.Brousek píše: ....že to dělají zadní páté dveře.
Mě skutečně klepaly páté dveře, dlouho jsem nemohl přijít na to, kde. Pak stačilo izolačkou omotat "hrazdičku" zámku pátých dveří a byl klid. Za pět let jsem to obnovil jednou.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od FoXo »

Pani a presne aky zvuk to ma?
Ja som na Lanose teda mam v zime od zadu pocut pri nerovnosti aleho hrbolatej ceste ci retarder taky zvuk cudny.
Docital som sa niekde tu na fore, ze to robia silentbloky, ktore toto ale robia len v zime a v lete je vsetko v poriadku.
Vraj si to netreba vysmat ze je to proste bezne.
Novsie modely uz mali tie silentbloky vacsie alebo ako to bolo pisane a tam toto odstranene uz bolo
Teda neviem ci je to ten isty problem ako ja ale ked pisete ze len v zime.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Vojta

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od Vojta »

FoXo píše:..... ale ked pisete ze len v zime.
Mě to klepalo furt, ať bylo teplo, nebo zima. :lol:
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od Docent II. »

Nemažete, klepe to :lol: .
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
palino5
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 21, 2010 23:01

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od palino5 »

Zdravim optat vsetkych. Tesi ma vasa ochota diskusie na danu temu. Ako som spomenul, klepanie sa ozyva odniekial zozadu. Vyfuk mi mechanik vyvaral, kontroloval, upevnoval. Nepomohlo. V zime to bucha stale. V lete sa to ozyvalo hlavne ked som siel pomalsie po nerovnostiach. Nie je to typicke buchanie, akoze male auto je hlucnejsie. Tiez som vsadzal na silentbloky, ale ako som spomenul, mechanik vravel ze tie su ok. Fakt uz neviem... :(
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od FoXo »

Mne to robilo zvuk pripominany starej postele na strunach :D
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
palino5
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 21, 2010 23:01

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od palino5 »

A mate niekto skusenosti s vymenou silentblokov na zadnej naprave? Myslim ci je to narocne na pracu, prip. kolko to asi stoji? Vo Fancare po mne chceli, aby som im na scheme zadnej napravy vyznacil ktore silentbloky mam na mysli. Kurnik...
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Matiz buchanie zadnej napravy

Příspěvek od misojogi »

pravdu povediac navrhol by som im vymenit vsetky
ono totiz ked na jednom je odidena guma
tak aj tie ostatne uz budu zostarnute a v kratkom case odidu tiez
a lepsie platit za pracu len raz ako viackrat ...
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“