Jak pripravit elektrony na zimu :)

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Jak pripravit elektrony na zimu :)

Příspěvek od milosh »

Protoze uz se blizi cas prezuti na zimaky, tak me napada, jak uskladnit elektrony. Samozrejme je umeju, ale nevim, jestli pouzivate nejake konzervacni pripravky, aby byly ty kola pekny i na jare, az je vyndam ze sklepa :)

Poradte, ja mam ALU letos poprve, tak netusim, jak je ulozit k zimnimu spanku :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Reklama
 

Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Asi by som najlepsi stojan, aby nemali prelezaniny. :lol: Ale nezabudni osetrit gumy, sused na to pouziva nejaky speci pripravok. A neviem, ci by nebolo zle pouzit nieco i na ten ALU.
Ale ja to urobim tak, ze tieto plechace len hodim do kuta a necham tak. ;) :lol: :lol: Tie si nejaku pozornost nezasluzia :!:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Miloši, normálně to poskládej na sebe a víc to neřeš.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

V pohode moze ist na lezato jeden na druhy. Disk umyt,ocistit,do sucha utriet a nastriekat konzervacno-cistiacim prostriedkom na AL disky. V ponuke ho ma vacsina znackovych auto-kozmetickych firiem. To iste s pneu,nastriekat cisticom na plasty a pneu v spreji (napr. od DEN BRAVEN),pinzetou povyberat kamienky z drazok,nechat nahustene na cca 1,8.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Ještě nikdy jsem pneumatiky ani litá kola ničím nenatíral. Myslím, že je to celkem zbytečnost...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ivan píše:Ještě nikdy jsem pneumatiky ani litá kola ničím nenatíral. Myslím, že je to celkem zbytečnost...
Mozna ne, pokud je mas uskladnene v obyvaku :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Normálně v garáži... ale mám to tam jako v obýváku :lol:

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Ivane,na co by sa potom vyrabali vsetky tie osetrujuce pripravky? Zeby len kvoli komercnemu uspechu? :o
Uživatelský avatar
verusamira
Příspěvky: 167
Registrován: sob zář 04, 2004 00:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od verusamira »

čus, to ja je mam pořad na autě a vždycky jenom vyměním gumy.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Asi to k něčemu bude, ale jestli to OPRAVDU má na něco vliv, o tom pochybuji...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

olin

Příspěvek od olin »

já disky na zimu umyju a na bočnice pneu/nejvíc trpí/ mám spec. spray i po několika letech vypadají jak nový/přezouvám celou sadu/
Marek
Příspěvky: 132
Registrován: čtv srp 21, 2003 21:02

Příspěvek od Marek »

Disky vyčistím a vysuším nic víc. Ze vzorku vyházím kamínky a boky nastříkám čističem plastů od Velvany (hodí se i na gumu) a poskládám je na sebe. Toť vše ;)
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Radoslav Hološka píše:Ivane,na co by sa potom vyrabali vsetky tie osetrujuce pripravky? Zeby len kvoli komercnemu uspechu? :o
A z čeho by jinak tolik firem žilo. Podle nich by se mělo všechno pořád měnit, natírat a ošetřovat. :lol: :lol:
Je dobrý kola sundavat z umytého auta, aby se člověk moc neušpinil. :?:
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

no mam jeden priklad. chcel som si kupit nejaku tu spongiu na umytie auta. tak som siel v jednom obchode do oddelenia Autosuciastok a autokozmetiky. huraaa, hovorim maju. za 95,-korun. akosi vela. bola taka uplne obycajna, ani drsna, ani makka. hovorim si, tolko nedam. tak som siel do oddelenia Drogeria a co nevidim: priblizne rovnako velka spongia ale za 26,-korun. hadajte ktoru som nakoniec kupil. a pochybujem ze je v niecom horsia od tej "original" na auto.

je to biznis. asi zacnem nakupovat tie z drogerie a urobim na ne novy obal s napisom: SPONGIA NA UMYVANIE AUTA. :lol: :lol: :lol:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

mrk píše:no mam jeden priklad. chcel som si kupit nejaku tu spongiu na umytie auta. tak som siel v jednom obchode do oddelenia Autosuciastok a autokozmetiky. huraaa, hovorim maju. za 95,-korun. akosi vela. bola taka uplne obycajna, ani drsna, ani makka. hovorim si, tolko nedam. tak som siel do oddelenia Drogeria a co nevidim: priblizne rovnako velka spongia ale za 26,-korun. hadajte ktoru som nakoniec kupil. a pochybujem ze je v niecom horsia od tej "original" na auto.

je to biznis. asi zacnem nakupovat tie z drogerie a urobim na ne novy obal s napisom: SPONGIA NA UMYVANIE AUTA. :lol: :lol: :lol:
Ted bych to prosil trosku prelozit do cestiny :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“