Voda v kufri

Moderátor: Blue Lanos

Gary
Příspěvky: 28
Registrován: ned led 10, 2010 21:59

Voda v kufri

Příspěvek od Gary »

Ahojte, mám problém.Keď prší objaví sa mi v kufri voda.Zadné okno tesní, tesnenie okolo zadnej kapoty je v poriadku.Kamarát si myslí že je to cez anténu, čo sa mi zdá blbosť lebo tade nenaprší liter vody a tesnenie je OK.Predvčerom pršalo a aj som behal po meste a na druhý deň som s autom vycúval z parkoviska a zrazu sa pod autom objavila mláka a keď som pozrel do kufra tak som mal mokrý celý ľavý tapacír a bola mláčka medzi zadným čelom a rezervou.Nemôže byť niekde diera ktorou to ide dnu?Nemal už niekto takýto problém?Ďakujem
Reklama
 

Laxi
Příspěvky: 38
Registrován: pon čer 25, 2007 13:33
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Voda v kufri

Příspěvek od Laxi »

Ahoj, presne rovnaky problem riesim teraz. Po dazdi sa objavi voda v kufri medzi rezervnym kolesom (presnejsie tym polystyrenom) a zadnym celom. Vyskumom (flasa s vodou) som odhalil, ze voda tecie popri tesneni veka kufra. Tesnenie je neporusene, ale voda si v zvyslej casti najde cestu popri nom a plechovym falcom karoserie. Neviem, ci originalne bolo toto tesnenie prilepene, mne ho davali dole, ked rovnali zadne celo po buracke. Predpokladam, ze ked tesnenie dotesnim silikonom, problem zmizne. Dam vediet.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Voda v kufri

Příspěvek od ppp »

Podobny problem som riesil aj ja. Nastastie uspesne vyriesil.
Zatekalo v mieste horneho ohybu hrany kufra. Ked si pozriete prelisy na plechu veka a tvar lemu nakladacieho otvoru uvidite ze v tejto partii je ista nezrovnalost. Navyse ak si vleziete do kufra a zabuchnete za sebou (ziaden strach zvnutra si otvorite lahko potiahnutim tiahla, ktore ide od elektromagnetu na otvaranie kufra), zistite pravdepodobne ze medzi tesnenie a veko kufra vopchate malicek a mozno aj cely palec.
Poliecit sa to da lahko, staci zlozti tesnenie, a lem na ktory sa tesnenie nastokava prihnut smerom ku stredu kufra. netreba sa toho bat, akurat sa vam olupe lak, takze to potom natrite aspon zakladovkou. A prihynajte dovtedy kym sa vam zvnutra dari vopchat medzi tesnenie a veko kusok papieru. ked uz nepojde, znamena to, ze tesnenie dolieha na veko a do kufra uz nezateka.
Nove tesnenie nepomoze. V pohode sa hodi tesnenie z favorita z 5tych dveri je celkom lacne, a je vhodnejsie nez z felicie, ktore je podstatne drahsie, ale tusim aj original v carmaxe bolo celkom lacne. To pisem len pre pripad ze pri skladani tesnenia zistite ze je spuchrene a potrhane.
Inac ak nemate dolu plastove tapaciry v kufri, skuste ich zlozit ci nemate v bocnych vreckach v kufri male rybniky. Voda si totiz dokaze najst cestu aj zo stredu kufra az do bocnych vrecak, vdaka prelisom a tesneniu kufra. V tychto bocniciach sa potom zbera, cez den sa odparuje, v noci kondenzuje na vnutornom povrchu veka kufra a odtial steka na ostatne miesta v kufri, kam by sa inak nemohla nijako dostat. To by este bolo v pohode, ale tym, ze sa zbiera v bocnych vreckach, tieto vrecka za rok dokazu perfektne prehnit. Ja som pred par dnami prave brusil zadne lemy a podbehy pod naraznikom a vybrusil som dieru ako dlan. Uz je zavarena a zalepena, ale keby som problem odstranil hned nemuselo to byt. navyse kondenzujuca voda steka aj do dutin, ktore su za prednou castou zadnych lemov a tie potom dokazu zvnutra prehnit. Nastastie som prebrusil len par malych dierok, ktore isli lahko zalepit.

Nevyhoda takehoto liecenia ohybanim lemu kufra bolo asi rok stazene otvaranie veka kufru. Gumene tesnenie natolko odtlacalo veko, ze elektromagnet na otvaranie kufra nezvladal odistit zamok. Bolo tomu treba pomcot tak, ze kym jeden mackal tlacitko na otvaranie kufra, iny pritlacil veko kufra aby ho elektromagnet odistil. Po dorobeni otvarania kufra cez DO som si uz vstacil sam. :lol: Po roku si tesnenie lahlo a uz kufor odskakuje lahko. Dolezite je vsak ze odvtedy mam v kufri sucho. Predtym tam bol casto puch z hnijuceho pelu splaveneho dazdovou vodou, az mi bolo na vracanie. A v zime kvaple zvnutra veka kufra :lol: .

Alebo lahsia a rychlejsia metoda je prevrtat aspon 5mm dierky v kapsach zospodu nech voda moze vytekat. Nevyhoda je, ze cez tieto dierky sa bude dovnutra z sucheho pocasia dostavat prach, ktory zasvini kufor aj pod kobercami.

Este doplnim, ze kontrola spravnosti je ze po dazdi bude sucho nielen v kufri ale aj na spodku bocnych vrecak kufra.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v kufri

Příspěvek od FoXo »

Vidim ze problem s vodou v kufri nemam len ja.
Ja tento problem riesim uz vyse polroka.
Mam sice ale Lanosa takze pravdepodobne to bude hcodik z inakade ako u Espera.
Vacsina zatekacich preustacich priehrad sa mi podarilo najst a zasilikonovat.
Este sa mi voda v kufri po dazdi ukaze takze snad uz len posledne miesto budem musiet najst :)
Drzim palce
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Voda v kufri

Příspěvek od Dark69 »

Mne stacilo dotiahnut povolene svetlo! Cez jeho tesnenie mi tieklo rovno do kufra ;) Vliezol som do kufra, zavrel som sa a brat lial vodu na neho :lol: a tak som zistil kade to tecie....
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Gary
Příspěvky: 28
Registrován: ned led 10, 2010 21:59

Re: Voda v kufri

Příspěvek od Gary »

Ďakujem za odpovede, teraz to mam uplne vyprazdnene, aj tapaciri som dal von a budem skusat.Dnes bude asi v noci liat, tak rano kuknem a ak voda bude, tak to bude asi niekde vrchom.Este raz dik
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Voda v kufri

Příspěvek od Hynek »

:D

Již to tu někdo psal. Vemte kamaráda ,konev s vodou, nebo kropící hadici Nechte se zavřít do kufru s baterkou ......... Okamžitě víte kudy to tam teče!!! :roll: :roll: :?: :?: :?:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Gary
Příspěvky: 28
Registrován: ned led 10, 2010 21:59

Re: Voda v kufri

Příspěvek od Gary »

Asi to bude naj riešenie, ked bude trochu teplejsie s brachom to vyskusam:))))
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Voda v kufri

Příspěvek od ppp »

To snad nie je mozne, uz zase mi tecie do kufra a tentoraz cez neuveritelne miesta. Ako su zalozene plechy hore vedla lemu kufra tak pomedzi ne a to na oboch stranach. Asi sa mi rozpada auto. Takze ked bude pekne tak budem natierat a tmelit :? .
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: Voda v kufri

Příspěvek od špoty »

Ja som teraz ked tak pršalo nemal auto v garáži a pekne mi natieklo do kufru...a tečie mi tam cez veko kufra ako je panel so sveltami a smerovkami tak som si všimol že ten panel úplne neprilieha na veko a je tam trochen fuga tak rozmýšlam že to dám celé dole, dám tam silikón a našrubujem to naspäť, snád by to mohlo pomôcť ked to celé presilikonujem...uvidím, za skúsenie nič nedám
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Voda v kufri

Příspěvek od ppp »

spoty -> to si pozeral zvnutra kufra? Pretoze ten panel neprilieha ani mne a netecia tade do kufra. Ani by nemalo, ved to co natecie medzi plastom a plechom by malo ostat v dutine veka a vytiect bocnymi otvormi. Teda ak ich nemas upchate ale to by si musel mat vo veku pekny rybnicek, ktory by sa pri otvoreni kufra musel vyliat ako niagara :lol: .
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: Voda v kufri

Příspěvek od špoty »

ppp -> znútra kufra som to nekukal ale ked otvorím kufor tak tečie mi cez otvor ako sú smerovky dosť vody do kufra a ked odokrijem koberec tak je tam celkom mokrý a slušne vody a je to v strede kufra pod tým polystyrénom na náradie tá voda...a tam sa tá voda nemá podla mňa inokade dostať jak cez ten panel a ked mi cezen teče ked otvorím kufor tak určite tečie tade...a som si istý že cez anténu netečie lebo tá už je na silikóne a v tom mieste jak je anténa vodu nemám a ani cez to tesnenie kufra myslím že neteče. Ale je zaujímavé že voda je len v Lavej smerovke vo veku a vo svetle nad smerovkou neni a aj hmlovky sú suché, a aj na pravej strane je suchúčko, vodu mám len v tej jedinej pravej smerovke a tade myslím že aj tečie, lebo aj kontakty sú tam hrdzavé a nikde inde neni ani trochu hrdze...musím to rozobrať a budem mudrejší..snád sa dá vyznať v tých mojich bláboloch lebo moc nejsom na také odbornejšie opisovanie je to moje prvé auto tak sa ešte všetko učím:lol: :lol:
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Voda v kufri

Příspěvek od Dark69 »

Tak tak.... voda tecie do kufra cez tesnenie svetiel....Ja som musel svetla dotiahnut a mal som uz pokoj..A ak mas vodu v tej vanicke na rezervu, tak v nej staci ti vytlacit taku plechovu zatku a voda bude vytekat vonku stale...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Voda v kufri

Příspěvek od ppp »

spoty -> neviem teda kade myslis ze ti tecie voda, ale ak pri otvoreni kufra vyteka priamo z plastu svetiel a nie z plechu tak to neviem, to som moc neobzeral, kedze s tym problem nemam. Ak z plechu tak to by mohli byt upchate otvory na odtok z veka. Inac mne tieklo ako som uz pisa medzi gumene tesnenie a plechovu hranu na ktorej je narazene a este mi tecie aj medzi zvarenymi ale nezatmelenymi spojmi plechov na ohybe karoserie tam, kde sa robi kaluz vody. Voda odtial natecie tam kde je polystyren a vedla neho a odtial ked je auto na sikmo a preplni sa to, tak do bocnych vrecak. Dnes som natrel zakladovkou spoje plechov, snad nebude prsat nez to zavyschne, potom to este pretmelim body 999 a zamaskujem do farby auta. A potom znovu prisilikonujem gumene tesnenie veka kufra na hranu. vyzera to ze to pomohlo a medzi hranou a tesnenim uz netecie.
Gary
Příspěvky: 28
Registrován: ned led 10, 2010 21:59

Re: Voda v kufri

Příspěvek od Gary »

Takze odstránené!!!!Manželka ma zavrela do kufra a začala liať vodu.Voda vtekala dnu cez predok kufra presnejšie cez svetlo na tom panely.Zobral som priesvitný sanitárny silikón a pretesnil celý ten panel.Vyzeralo to ako keď rokmi svietilo slnko na tie plasty a tie sa jednoducho mierne pokrivili až vznikly malé netesnosti a presne tade mi tá voda tiekla.Takže teraz je už v kufri sucho.Rozhodne najlepší nápad je zavrieť sa do kufra a hneď je to jasné.Ahojte
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“