Palivové čerpadlo

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Jiri II

Palivové čerpadlo

Příspěvek od Jiri II »

Může někdo poradit? Došel nám benzín :( . Vzhledem k jedné dřívější zkušenosti jsem se nesnažili auto nastartovat, ale raději jsme cupitali pro benoš. Ale po dolití se stejně nenastartovalo. Má otázka zní, kde může být problém? Po zapnutí zapalování čerpadlo chvíli vrčí. V nádrži je asi 15 litrů benzinu. Přesto čerpadlo nedá ani kapku. Je ještě funkční nebo je možné, že je někde něco přicpaného nebo je zavzdušněné? A jak to odvzdušnit nebo vyčistit?
Díky za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No taky sem to už slyšel že po dojití benzínu se nějak nedaří ho odvzdušnit a nastartovat záleží jestli to nenabralo nějakej bordel za dna nádrže a ten třeba ucpal filtr jinak já bych to zkusil trápit tak dlouho dokud to půjde a třeba to chytne možná zkusit fouknout proti směru benzínu do nádrže a pak skusit zase naopak natlakovat aspoň trochu nádrž a kusit starovat jinak je to na servis 8)
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

tak predsa je to pravda. chalani ma strasili, ze mi nesmie dojst benzin v nexii lebo znicim cerpadlo :shock:
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Minule sa mi tiez stalo, ze mi dosiel benzin. :shock: Stal som na parkovisku, nastartoval a ked som sa xcel pohnut, tak motor zdochol. Potom iba zdochynal. Tak som nalial 3L bencinu a hned nastartovalo. Dosiel na pumpu a teraz mam benzinu viac, nez zacne svietit kontrolka :?:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
maros

pal.cerpadlo

Příspěvek od maros »

Jasne, ze tie cerpadla su haklive.(made in USA !)Po zapnuti zapalovania by malo zabzucat, ked auto nenastartuje preverime ho tak, ze na hlinikovej rampe vstrekovacov odpojime pal.hadicku(jednoducho-bez naradia)-je to ta co prichadza z lava pri pohlade spredu, kamarat zapne zapalovanie a mal by vystreknut benzin.Ak nie pod zadnym sedadlom je cerpadlo,trosku sa potrapime z odpojenim dadic, vyberieme ho, zistime ze je rozteceny plast a zhaname nove-samozrejme nie cisto nove, lebo nas z ceny trafi slak.Ale pozor cerpadla zo starsich Oplov(z jednobodovym vstrekom) davaju slaby tlak!Porucha sa velmi casto vyskytuje u Nexií z LPG kde clovek jazdi a jazdi, pricom v nadrzi nie je benzin.Záver:vzdy dotankovat!
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

aj mne uz dosiel benzin, takze mozem poradit ako som to riesil :D vybral som cerpadlo vonku do nejakeho lavorika, kde som nalial benzin, aby bolo cerpadlo ponorene. Vytiahol som z neho tu ciernu hadicku a pouzil som vacsiu striekacku.. Najlepsie, ked ste dvaja. Jeden drzi kable, ktore sa napoja na baterku, aby cerpadlo islo, len ho treba mat ponorene v benzine.. Druhy zoberie striekacku, vsunie ju do otvoru, kde isla hadicka a potiahne, tym pomoze vysat vzduch z cerpadla a raz dva vystrekne benzin.. Tiez som sa natrapil asi tyzden, kym som prisielna takyto sposob.. Dam si ho patentovat 8) 8)
Marek
Příspěvky: 132
Registrován: čtv srp 21, 2003 21:02

Příspěvek od Marek »

Mě došel benzin když mi nefungoval palivoměr a myslel sem že je chyba jinde. Přestože sem se snažil pořád startovat, takže v nádrži nebyla už ani kapka, když sem dolil z kanystru tak po chvilce trápení motor bez problémů naskočil :oops:
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

mne tiez dosiel preto benzin, lebo nefungoval palivomer, ale uz nenaskocilo cerpadlo ani po doliati..
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Vsetci vieme,ze palivove cerpadlo je stale mazane benzinom. Z tohoto dovodu netreba vypradznit nadrze uplne,aby cerpadlo nezhorelo. Mne sa to sice este nestalo ale predpokladam,ze ked sa to stane 1-2 krat,cerpadlo nemoze tak rychlo zhoriet a umriet. Najlepsie je hned doliat benzin,2-3 krat skusit startovat. Je tiez mozne,ze riadiaca jednotka si zapise tuto zavadu do pamate zavad a preto nejde opatovne nastartovat,mozno z bezpecnostnych dovodov. Ak to chcete risknut,odpojte na chvilu akumulator,tym sa vymazu chyby z RJ. Potom treba vyskusat nastartovat.
PetrM,mam pravdu?
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo s tím ježděním s málem benzínu v nádrži jo ale s tím startem né jednotce je jedno jestli si nastartoval nebo né . To že dojde ke zničení čerpadla po vyjetí benzínu je většinou způsobené tím že nasajete všechny nečistoty co v nádrži kde sou a ty pak odpálí čerpadlo i když je tam sítko tak není zase tak moc účinné :(
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Nemali byt tie necistoty v palivovom filtri? A ten fiter nie je pred cerpadlom?
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Jiri II

Příspěvek od Jiri II »

Tak pánové, chci vám poděkovat za všemožné úvahy, ale především Bady se trefil do černého. Mnoho tzv. automechaniků by již čerpadlo zahodili a dali nové. Ale stačí pořádně odvzdušnit, viz princip Bady.
Takže ještě jednou díky a mnoho kilometrů bez závad. 8) 8)
Marek
Příspěvky: 132
Registrován: čtv srp 21, 2003 21:02

Příspěvek od Marek »

]Rebro[ píše:Nemali byt tie necistoty v palivovom filtri? A ten fiter nie je pred cerpadlom?
Palivový filtr je na trubičkách který vedou od čerpadla do motoru ale teď nevim jestli vlevo nebo vpravo hned vedle prahu, ale je dobře přístupný. ;)
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Marek: filter mam vymeneny, len keby dali pred cerpadlo filter, tak by sa snad zvysila jeho zivotnost nie?
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Marek
Příspěvky: 132
Registrován: čtv srp 21, 2003 21:02

Příspěvek od Marek »

]Rebro[ píše:Marek: filter mam vymeneny, len keby dali pred cerpadlo filter, tak by sa snad zvysila jeho zivotnost nie?
Jo petrm psal že tam je nějaký sítko ale asi na prd. Jedině pak jednou za čas vypustit zbytek benzínu v nádrži a snad ten bordel vyplave.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“