Termostat výmena

Moderátor: Blue Lanos

Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Termostat výmena

Příspěvek od Palo99 »

Ahojte , prosím o radu :
1. Dá sa vymeniť termostat bez toho , aby som musel vypustiť chladiacu kvapalinu resp.
keď nevypustím kvapalinu a odpojím hadicu od termostatu , koľko asi vytečie kvapaliny ?

2. Dá sa kúpiť niekde termostat bez toho puzdra alebo to treba vymeniť komplet aj s puzdrom ?
V dvoch obchodoch ho mali len komplet za cca. 43 Eur. Samostatný /bez puzdra/ vraj stojí cca. 15 Eur.

Ďakujem
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat výmena

Příspěvek od -peha- »

Kvapalinu nemusíš vypustiť všetku ale je dobre asi tal 1 L a termostat je možný vymenbiť len bez toho domčeku čiže stačí len termostat :D Lahúčká robota na 10minut :lol:
Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Re: Termostat výmena

Příspěvek od Palo99 »

Ahoj - peha -

dotaz ešte raz pre overenie :
Keď nevypustím chl. kvapalinu , ale hneď odpojím hadicu od termostatu ,vytečie z rozpojenej hadice a z otvoru kde je umiestnený termostat cca. 1 l kvapaliny ?
Počul som , že kedˇ vymením len vnútro bez púzdra ,nemusí vnútro termostatu dobre dosadať na puzdro a môže prepúšťať cez netesnosti kvapalinu.
Dá sa tá dosadacia plocha na púzdre nejak vyčistiť ?

ďakujem
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat výmena

Příspěvek od -peha- »

Jasne je na 2 skrutkách a normálne ten domček vyčisti a namontuj no je pravda že Já som zatial aj na svojej menil celý a je to jednoduchšie to sa dá tak za 5 minutek vymeniť lebo od dielara čo berieme tovar nemá samostatný a po pravde ani som to ješte tak neskúšal a nemám porei ruke žiaden starý takže v tom Ti neporadím ale asi to pôjde keď ho dodávajú samostatný :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Termostat výmena

Příspěvek od Richard »

Podívej se na můj příspěvek v sekci Nubira, už asi 4 roky mám v Nubi termostat z Favorita za 79,- kdysi :D a furt funguje, jinak v Leganze je stejnej....

A hlavně nezapomeň na nové těsnění pod domkem :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat výmena

Příspěvek od -peha- »

Jo presne to tesnenie treba kúpiť nové no už som to našiel aj Já takže termostat je predajný samostatne a tak isto aj tesnenie ale pozor na Favoriťácký lebo vetšinou je otvárací pri 80 stupnou a Legyna potrebuje minimálne 87 ale lepšie je tam dať 92 pretože pokud sa dá menej tak vznikajú dosť velké problémy a ako pozerám tak WAHLER pre favorit stojí 12€ a na Legynu WAHLER 17€ takže Já by som kúpil originál a hlavne ten Fávo je 80 a to je fakt málo večne by išiel vetrák a nefungovcalo kúrenie a nevykurovalo klapku takže to nestojí za to.

Tohle potrebuješ temostat a tesnenie
Přílohy
7.9552.jpg
7.9552.jpg (8.9 KiB) Zobrazeno 7451 x
1.407.jpg
1.407.jpg (15.88 KiB) Zobrazeno 7451 x
Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Re: Termostat výmena + teplota chl. kvapaliny

Příspěvek od Palo99 »

ďakujem - peha -

Dúfam , že to bude len v tom termostate , pretože ani po 18 km jazdy + kartón pred chladičom sa teplota kvapaliny nedostane ani na 60 stupňov.
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Termostat výmena

Příspěvek od Peterek »

Palo99,
a víš že je to termostatem? Já mám na budíku rovněž nízkou teplotu a když očistím kontakt na čidlu motoru, hned stoupne. Takže je to kontaktem i budíkem, který ukazuje jak je zrovna velký protivítr.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Re: Termostat výmena

Příspěvek od Palo99 »

Ahoj ,

kde na motore sa nachádza to čidlo teploty ?
I kedˇ sa mi zdá , že je v poriadku , pretože aj po prejdení 18 km jazdy velmi slabo kúri.
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Termostat výmena

Příspěvek od Peterek »

Palo99 píše:Ahoj ,

kde na motore sa nachádza to čidlo teploty ?
I kedˇ sa mi zdá , že je v poriadku , pretože aj po prejdení 18 km jazdy velmi slabo kúri.
Z boku od strany akumulátoru je dole násuvná svorka na kruhovém (prům. cca 4 mm) kontaktu.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Re: Termostat výmena

Příspěvek od Palo99 »

Z boku od strany akumulátoru je dole násuvná svorka na kruhovém (prům. cca 4 mm) kontaktu.


Z boku motora od strany akumulátoru sú vedľa seba v smere z lava do prava 3 konektory , jeden z nich je snímač teploty chladiacej zmesy / ten prvý z lava ?/ a ostatné sú k čomu ?

Ďakujem
Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Re: Termostat výmena

Příspěvek od Palo99 »

Vymenil som komplet nový termostat s puzdrom a aj nové tesnenie . Problém ale je , že okolo dosadzacej plochy puzdra termostatu presakuje chladiaca kvapalina. Už som skúšal dať aj silikónové tesnenie , ale ani to nepomáha. Bojím sa viac dotiahnuť šróby , aby som ich neodtrhol. Existujú nejaké tepelne odolné teflónove tesniace pásky , ktoré by som mohol použiť , alebo niečo iné ?
Ďakujem.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat výmena

Příspěvek od -peha- »

Sundaj to prečisti a zlahka prešmirgluj jemným šmirglem no a skontroluj v akom stave máš tie šrouby a keď môžeš tak je vymeň za nové sú to 8 štifty :idea: ťesniť to má len ta gumička
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

Re: Termostat výmena

Příspěvek od john »

Nakolko sa zima blíži a Legina nejak slabo kúri tak chcem vymenit termostat,
v Elite ponúkajú na Leganzu dva termostaty ,
jeden je NIP za 70,54 EUR / 2 125,18 SKK bez tesnenia
druhý je VERNET za (32,95 EUR / 992,68 SKK ) spolu aj s tesnením.
mám v úmisle kúpit ten lacnejší nakolko už je aj z tesnenímí? aký je rozdiel medzi nimi ?

http://www.elitecat.cz/ArticleSelection.aspx?B=0

Ked už budem menit termostat tak chcem vymenit aj nemrznucu zmes za
CASTROL ANTIFREEZE NF 1L G11 alebo Castrol antifriz VDK G12
no nikde som sa nedočítal aká je predpísaná pre Leganzu?
Mám tam zeleno modrú zrejme asi G11?

http://www.olejcentrum.sk/ostatne-produ ... -kvapaliny

dopredu vdaka za každú dobrú radu............
DEAWOO LEGANZA 2.0 CDX - STRIEBORNÁ - LPG-XENÓNY - PREDNE A ZADNE PARK. SENZORY - MODUL AUT. ROZSV. SVETIEL, 7-inch Touch Screen 2 Din In-Dash Car DVD Player Built-in GPS Function Dual Zone JZY-817-G
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Termostat výmena

Příspěvek od Richard »

Mám pocit, že jeden domek je hliníkový a ten levnější plast........ pokud u hliníkového vyměňuješ jen tu vložku (je na bajonet-přitlačit a pootočit) možná problém nevyřešíš, protože ti bude propouštět křivě vymačkaný sedlo v tom hliníku....... osobní zkušenost, proto jsem to celé vykuchal a dal tam flexou upravený celý termostat z toho Fava a myslím že má 88 nebo 89 C....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“