Odťah na snehu?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Odťah na snehu?

Příspěvek od feejay »

Zdravim. Kedze sa mi ani dnes nepodarilo Legu spojazdnit, budem nuteny ju odtiahnut do servisu. Neviem ale, ci je realne, aby ma kamos odtiahol svojim autom, kedze snehove podmienky na nasom parkovisku su na obrazku nizsie.. Je vobec realne, aby sme sa pohli z miesta?? V zivote som sa na snehu netahal, tak neviem... a 50 eur za odtahovku sa mi velmi nexce davat :x


Obrázek
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od ladinek »

:lol: Já bych do toho šel kdybych byl ze slovenska proč ne? je to výzva -i takhle jsem už táhl auta dvě -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od feejay »

No..ale asi to nepojde len tak, bude treba moje auto asi troska postrcit, inak sa to asi nebude dat :roll: To by kamos skor zodral gumy ako by ma potiahol.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od ladinek »

:D :D musí mít lehkou nohu na plynu -i -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od Serpico »

...jde o to, že na sněhu s ním musíš škubnout, pokud zapad a většinou to nepřežije standartní lano anebo ho dokonale " odházet " lopatou, pak už to jde ale brzdit musí ten vzadu a jde mu to blbě, nejde mu posilovač pedál je tvrdej a tak si musí pomoc všelijak motorem, ruční brzdou...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od feejay »

Noo, tak zapadnuty nie som.. ide len o to, cisto sa pohnut na ujazdenej ceste..
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od alvin »

dá sa to,ale najlepšie je na ťahanie (ťažné vozidlo) auto buď s pohonom 4x4 alebo staršie škodovky,s motorom vzadu,tými sme sa ťahávali či rozťahovali po snehu hravo,ten ťažký zadok bol v tomto prípade neoceniteľný,ako aj pri rozjazde do kopca
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od FoXo »

Len dufam ze nechces Legu tahat v takom pocasi ako bolo dneska :)
Teda ak aj v NR bola taka chumelica a zaveje :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od feejay »

No ved to, ze uz uz som sa dohodol s kamosom, ze ma rano potiahne... reku za pokus nic nedame.. len teda poriadne sa perinbaba rozsupla, takze z toho nic nebolo.. asi pockam do jari :roll: No, ten motor vzadu aj mna napadol :)
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj skus dat dole hadičku z palivoveho filtra a pretoč motorom či ide z hadičky dost štavy,potom vyber kábel čo ide k sviečkam a skus či dáva iskru to su také zhruba zákl.veci imobil. je vporiadku :?: skús naštartovat nahr.klúčom ,popozeraj poistky no až potom daj auto do servisu ;) :PP:
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od FoXo »

A nedalo by sa u vas dohodnut daco take ze odtahovka bud mestska alebo sukromna ked pojde na daky odtah by par km nevenovala aj tebe s tym ze za odtah by si dal dake tie ojra ale omnoho mensie ako officialne zavolanie.
Kamarat tak spravil ked zlomil poloos a musel auto odtiahnut. Dostal cislo na odtahovaka s ktorym sa dohodol ze ked pojde na daky vyjazd jeho vybavi bokom za ovela lacnejsie co pojde odtahovakovi do vrecka ;)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od feejay »

No, uvidim aky bude cas.. lebo velmi sa mi v tom nexce rypat v takej zime pred barakom. Ale predpokladam ze to bude iba nejaka blbost fakt. Imobilizer je cca pol roka stary.. bol by paradox, keby to bol prave imobilizer.. kedze svoj povodny funkcny som minulu sobotu poslal palikxovi na pokusy :D A s tou odtahovkou uvidim.. ak sa mi to nepodari vyriesit doma -i Zatim dik.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od -peha- »

fejo a nemáš náhodou druhý klúč lebo pred týždnom som mal dole lanosa a tiež stávkoval no a svete div sa bol to klúčik ,teraz používá druhý tedy ten čo mala v rezerve a fešák šlape :lol:
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od Goose »

alvin píše:dá sa to,ale najlepšie je na ťahanie (ťažné vozidlo) auto buď s pohonom 4x4 alebo staršie škodovky,s motorom vzadu,tými sme sa ťahávali či rozťahovali po snehu hravo,ten ťažký zadok bol v tomto prípade neoceniteľný,ako aj pri rozjazde do kopca

Svatá pravda,když jsem měl kdysi Škodu 120 tak jsem táhl kámoše,který měl Galanta,Galant s 2litrovým motorem,kterému odešel startér a zůstal vyset v bahně a starou dobrou škodovkou jsem ho nejel vytáhl z bahna ale i bezproblému dotáhl domů... :?
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Odťah na snehu?

Příspěvek od feejay »

No, druhy kluc mam na stole.. a vidis, nenapadlo ma to vyskusat.. hned rano skusim :) Dik za tip.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Odpovědět

Zpět na „POKEC“