Nafta - co dělat

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Nafta - co dělat

Příspěvek od xsoftx »

Dobré ráno,
od doby co jsem zakoupil cruzíka beru jen naftu Verva diesel 60 a stále jen na jedné pumpě (Praha 6, Bělohorská, 169 00) a dnes ráno jsem nenastartoval. Zdá se, že šmejdi ji trochu naředili. Stojím venku. Při pokusu o start proběhne žhavení, palivová pumpa se snaží a pak jen točení motoru a nic. V nádrži je tak kolem 15-20l.Pomůže když koupím pět litrů do kanistru nebo je to riziko? Co dělat? Díky..............
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Reklama
 

Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Nafta - co dělat

Příspěvek od xsoftx »

Vyřešeno, to se nasmějete...
Benzina mi zdělila, že záváželi naftu s těmi správnými vlastnostmi na tuto pumpu začátkem ledna a já jsem bral plnou 30.12.....Takže trochu jsem studoval na inetu. Jednalo se asi o palivový filtr který se zanesl parafíny. Ráno teplota -9 a kolem 13.00 byla -5. Koupil jsem aditivum, nalil asi 2ml(alespoň doufám :) ) a zkoušel nastarovat - nic. Za hoďku znovu a nic. Objednal jsem si odtahovku, která nemohla ke mě projet přes zaparkovaná auta, tak jsme se šli na to mrknout s řidičem žluté Daewoo/Avie odtahovky po vlastních. Řidič kouká a já, že to zkusím znovu. Startuji a nic, opakuji - znovu nic....Odtahovák na mě:"Tak už to netrapte, naložíme to" a já na to "tak tedy ještě naposled".....a Chevy startuje jakoby nic a já odjíždím na Benzinu........Odtahovák nechtěl žádné finance, že kilometry rozepíše...

Vysvětlení tohoto jevu ponechávám na technicky zdatnějších, nicménéně se domnívám, že nafta s aditivem, při neustále protáčení, šplíchala na filtr a pomohla rozpustit parafíny....zatím startuje na první otočení..... -i

Další možnosti byly:
- dát to na noc do garáže (to tedy nešlo)
- nahřát fénem palivový filtr
- vyndat a vyčistit výše uvedený filtr
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nafta - co dělat

Příspěvek od Serpico »

...no ještě ti zapoměli říci, že zimní naftu dále rozdělují podle teploty čerpatelnosti -10, -20 °C a taky rozdělují podle teritorií ( viz. Loula obchodní šéf...), tedy pochybuji, že do Prahy dají - 20°C, kamarád taky nenastartoval Mercedesa Sprintera ...no po chvíli " točení " jsem mu to rozmluvil, no lépe řečeno jsem mu zatočil s motorem a poslal ho k výfuku a bylo mu vše jasné...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Nafta - co dělat

Příspěvek od xsoftx »

Serpico píše:....zimní naftu dále rozdělují podle teploty čerpatelnosti -10, -20 °C a taky rozdělují podle teritorií....
To jsem si taky nastudoval, ale pozdě....třeba zde: :arrow: http://www.ceskarafinerska.cz/data/publ ... _nafty.pdf
Je dobré se na pumpě zeptat, zda už mají naftu s filtrovatelností v nižších teplotách....
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“