Prasknutá predná pružina

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rom@n
Příspěvky: 97
Registrován: ned úno 10, 2008 20:06
Bydliště: Topoľčany-Stupava

Prasknutá predná pružina

Příspěvek od Rom@n »

ahojte dnes som šiel na aute a naraz počujem velký pukot a niečo my tam hrkotalo a nevedel som čo to je .....tak som rýchlo zašiel domov a dal som auto na zdvyhák a dal dole koleso....pozrel som čapy spodné,riadenia a stále nič som nenašiel tak som sa bol povoziť a stále ten rachot som počul kov na kov, tak som pozrel tlmič,pružinu a zistil som že kde mám lievik tak tam je ulomený kúsok pružiny nejak som to dostal von a teraz to je v pohodičke ,len neviem do kedy môžem jazdiť na takej pružine?????? a koľko stojí taká pružina či to kúpim na vrakáči alebo full nové z obchodu.....viete mi poradiť čo a ako???? :D :D
Daewoo ESPERO 1.5 16v rv:96,+LPG LOVATO 195000km gumy Matador Aquilla 195/50 R15 modrá metalízaObrázek
Reklama
 

Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Prasknutá predná pružina

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

No ja by som určite nekupoval ani pružiny ani tlmiče na vrakáči. Možno to vydrží mesiac , dva ,pol roka a možno ani týždeň. V roku 2010 mám v pláne po 13 -tich rokoch vymeniť všetky štyri tlmiče a pružiny s osadením ,a všetkým čo k tomu patrí. Po informácii by ma to vyšlo aj s prácou v servise na cca 250 eur.
Určite len nové a KYB Excel-G a nie z vrakáča.
Ostatne je to na Tebe či zariskuješ alebo zainvestuješ. Ide o bezpečnosť Tvoju a Tvojich pasažierov. Ja radšej zainvestujem.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
Honza Beneš
Příspěvky: 370
Registrován: sob bře 03, 2007 01:44
Bydliště: Uhelná Příbram

Re: Prasknutá predná pružina

Příspěvek od Honza Beneš »

Ahoj Miki, zaujala mě cena, kterou píšeš za všechny tlumiče i pružiny vč. práce.
Já zatím dal nové KYB Excel G na předek, a s dobrým pocitem je budu dávat i dozadu. Ale ta cena. Dozadu chci dát k tomu nové pružiny, zesílené Lesjofors, a bez práce mně jenom zadek vyjde na 5000 CZK, tj. cca 190 EUR. Kdybych dal origo pružiny (obyč), bylo by to asi 150 EUR, ale komplet všechno vč. práce za 250 E? Tipoval bych spíš tak 400 E.
Espero 1.8 (+LPG)
ex Espero 2.0 (+LPG)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Prasknutá predná pružina

Příspěvek od Serpico »

...péra i tlumiče zásadně nové a zvážit co chceš snížit, zesílit a tak...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasknutá predná pružina

Příspěvek od FoXo »

Honza Beneš píše:Ahoj Miki, zaujala mě cena, kterou píšeš za všechny tlumiče i pružiny vč. práce.
Já zatím dal nové KYB Excel G na předek, a s dobrým pocitem je budu dávat i dozadu. Ale ta cena. Dozadu chci dát k tomu nové pružiny, zesílené Lesjofors, a bez práce mně jenom zadek vyjde na 5000 CZK, tj. cca 190 EUR. Kdybych dal origo pružiny (obyč), bylo by to asi 150 EUR, ale komplet všechno vč. práce za 250 E? Tipoval bych spíš tak 400 E.
Tak tak 250 to by bola super cena ja som dal len za 4 tlmice 200 ojry a aj to som mal zlavu cez kamarata
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“