Škube a nezrychluje při přidání plynu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kolec55
Příspěvky: 30
Registrován: úte pro 01, 2009 15:08

Škube a nezrychluje při přidání plynu

Příspěvek od Kolec55 »

Zdravím všechny kolegy. Mám takovýto zajímavý problém. Při dnešní veřerní jízdě tedy když byl motor prohřátý jsem se snažil rozjet (jel jsme na LPG) a auto mi začalo škubat nad 2000 ot/min to nešlo. Jednoduše řečeno přidám plyn auto začne škubat, rychlost nenabírá spíše spolmaluje. Po přepnutí na benzín jede normálně. Domnívám se, že by mohlo jít o tryslu nebo nějaký filt. Prosím poraďte, co by to mohlo ještě když tak být, popřípadě kde se co dá pročistit...
Simson S51 Enduro B2-4 1986 4,4Kw - Celokompletní renovace
Škoda Favorit 1,3 8V Lxi 1993 50Kw - Bosh Monomotronic, Power bass systems
Daewoo Nexia 1,5 8V MPi GL 1997 55Kw - ABS, Airbag, LPG, Posilovač řízení, Litá kola 15"
Reklama
 

Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Škube a nezrychluje při přidání plynu

Příspěvek od bjes_des »

Ahoj skorosousede! Tak pokud jezdím jen na plyn, včetně startování, občas se mi stane, při startu s ještě zahřátým motorem, úplně totéž. Přepnu na benzin, rozjedu se bez problémů, pak zpátky na plyn a je zase na čas pokoj. Zatím jsem to neřešil, čekal jsem s tím až po dalším seřízení plynu. Jsem zvědavý, jestli někdo už něco podobného řešil.
Uživatelský avatar
Kolec55
Příspěvky: 30
Registrován: úte pro 01, 2009 15:08

Re: Škube a nezrychluje při přidání plynu

Příspěvek od Kolec55 »

No tak to bych rád věděl jak se to tedy seřizuje. A startuji na benzín a při 2500 ot/min se mi to automaticky přepne z benzínu na plyn. Jinak nemůže tam být zanesené něco že se to tak přidušuje ? Fakt mě napadá nějaký filtřík nebo něco podobného to musí mít ikdyž to je LPG.
Simson S51 Enduro B2-4 1986 4,4Kw - Celokompletní renovace
Škoda Favorit 1,3 8V Lxi 1993 50Kw - Bosh Monomotronic, Power bass systems
Daewoo Nexia 1,5 8V MPi GL 1997 55Kw - ABS, Airbag, LPG, Posilovač řízení, Litá kola 15"
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Škube a nezrychluje při přidání plynu

Příspěvek od ppp »

Mozno nie je nic zanesene, ale sa to proste uchlastava. Je to riadeny podtlak s funkcnou RJ a lambdou (kyslikovym senzorom) ? V takom pripade tam toho niet vela co na nastavovanie aj ked som sa sam presvedcil, ze napr. zapnutie emulacie moze mat znacny vplyv na funkcnost lpg ale to je kvoli nedokonalosti ako lpg tak benzinovej RJ a nie o klamani benzinovej RJ.
Ak je to vstrekovanie (co pri nexxi nepredpokladam) tak tam uz je co nastavovat.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Škube a nezrychluje při přidání plynu

Příspěvek od palikx »

pokud to nejede jen na plyn tak bych to videl na malo plynu(ale v nadrzi asi plyn mas)nebo ucpany filtr.ale nejake nastaveni plynu se dela urcite i tohoto systemu.
jed k plynarovi.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Škube a nezrychluje při přidání plynu

Příspěvek od -peha- »

V prvej rade pri šklbaní na LPG - ako si na tom so sviečkami a káble + modul :?: Ťoť sú prvoradé príznaky šklbania a hlavne pri vetších otáčkách (na benzín nezistitelné) :D
Uživatelský avatar
Kolec55
Příspěvky: 30
Registrován: úte pro 01, 2009 15:08

Re: Škube a nezrychluje při přidání plynu

Příspěvek od Kolec55 »

Problém vyřešen, stačilo nabrat více plynu (plná nádrž) a problém rázem zanikl. Jinak -peha- svíčky nové kable o něco málo novější než svíčky. palikx filt mě prvotně napadnul taky :) Ale jinak díky všem za rady :)

Zvítězila ta nejjednodužší ... :PP:
Simson S51 Enduro B2-4 1986 4,4Kw - Celokompletní renovace
Škoda Favorit 1,3 8V Lxi 1993 50Kw - Bosh Monomotronic, Power bass systems
Daewoo Nexia 1,5 8V MPi GL 1997 55Kw - ABS, Airbag, LPG, Posilovač řízení, Litá kola 15"
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Škube a nezrychluje při přidání plynu

Příspěvek od palikx »

no tohle je klasika ale bral jsem to jako krajni variantu ,ja vzdycky vedel kdy mi dojde plyn uz tak 40 km dopredu i kdyz jsem nemel merak.
predpokladal jsem ze vis kolik plynu mas.
tak hlavne ze to jede.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Re: Škube a nezrychluje při přidání plynu

Příspěvek od Granko »

LOOOL, mna ako prve napadlo "skus natankovat". Co sa tyka zleho zapalovania, na LPG sa to prejavuje aj vynechavanim, ale hlavne strielanim do nasavania (ked tomu clovek nalozi)... este stastie, ze mam hrusku, lebo uz by bolo po airboxe. vymenil som vsetkych 5 kablov, sviecky, nechal vycistit rozdelovac a zasa to fici ako za mlada...
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“