Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

RUDI
Příspěvky: 8
Registrován: pon srp 31, 2009 18:34

Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od RUDI »

Prodám Daewoo Nubira combi 1,6 s LPG /nová nádrz ! / před 9 tis KM udělaná komplet generálka hlavy ve značkovém servise ,vyměněny rozvody a všechny kladky a vodní čerpadlo teď opět klepou ventily ! Z toho důvodu toto auto již nechci ani vidět a prodám ho za nejvýhodnější nabídku. Nové přední ramena,palivové čerpadlo,Lpg,opravena klima vyměněn kompresor,Centrál na DO, Nabídněte cenu. Foto můžu poslat na e-mail.Vhodné pro automechanika. :((
24082008455.jpg
24082008455.jpg (46.89 KiB) Zobrazeno 2979 x
Reklama
 

jindrys
Příspěvky: 59
Registrován: ned pro 16, 2007 17:29
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od jindrys »

a kontroloval si olej po tolika km?Možná že je ho tam míň,ono to hned klepe
Daewoo Nubira 1,6 16v kombi stříbrná metal rv.1998
RUDI
Příspěvky: 8
Registrován: pon srp 31, 2009 18:34

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od RUDI »

jindrys píše:a kontroloval si olej po tolika km?Možná že je ho tam míň,ono to hned klepe
JÓ díky olej pravidelně kontroluji a sem tam dolívám -Je ho tam dost . Rozebral jsem to víko rozvodů a jsou to asi ventily byl trochu volmý řemen.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od palikx »

no nechci ti to nejak rozmlouvat ale nebylo by dobre dovezt to tam kde to opravovali?at si to poslechnou .
ventily neklepou a nebo hydraulicka zdvihatka maximalne.
volny remen ?ma automaticky napinak a i kdyz nesedi rysky stale je napnuty.
no pokud bych dal do auta vsecky tyhle veci asi bych se snazil s nim chvili jezdit a ne vyhodit za 40 tis jelikoz vetsi cenu to nema
ale jak myslis
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
RUDI
Příspěvky: 8
Registrován: pon srp 31, 2009 18:34

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od RUDI »

palikx píše:no nechci ti to nejak rozmlouvat ale nebylo by dobre dovezt to tam kde to opravovali?at si to poslechnou .
ventily neklepou a nebo hydraulicka zdvihatka maximalne.
volny remen ?ma automaticky napinak a i kdyz nesedi rysky stale je napnuty.
no pokud bych dal do auta vsecky tyhle veci asi bych se snazil s nim chvili jezdit a ne vyhodit za 40 tis jelikoz vetsi cenu to nema
ale jak myslis
Asi máš pravdu ,ale v servise kde jsem dnes volal co s tím mi řekli záruka byla na práci max. 6 měsíců a v mém případě je to 7 měs. tudíž mám smůlu. Oni svoji vinu neuznají ! Wast OIL Karviná nejhorší servis Daewoo-Chevrolet. Na jaře jak se mi to pokazilo poprvé jsem měl kupce za 25 tis za vadné . Nechal jsem to ale opravit nacpal do toho dalších 27 tis . a opet problém. Asi prodám za tech 25 a koupím auto jiné. Daewoo není špatné ,ale ty motory děs a hrůza. Spotřeba jak u žigulíka -pardon to bych toho žigula urazil, tak spíše jako zemědělský stroj :P
Ps : ventily klepou,když naráží o píst.
Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od bastet »

Asi máš pravdu ,ale v servise kde jsem dnes volal co s tím mi řekli záruka byla na práci max. 6 měsíců a v mém případě je to 7 měs. tudíž mám smůlu. Oni svoji vinu neuznají ! Wast OIL Karviná nejhorší servis Daewoo-Chevrolet. Na jaře jak se mi to pokazilo poprvé jsem měl kupce za 25 tis za vadné . Nechal jsem to ale opravit nacpal do toho dalších 27 tis . a opet problém. Asi prodám za tech 25 a koupím auto jiné. Daewoo není špatné ,ale ty motory děs a hrůza. Spotřeba jak u žigulíka -pardon to bych toho žigula urazil, tak spíše jako zemědělský stroj :P
Ps : ventily klepou,když naráží o píst.[/quote]

Zajeď si do neznačkového servisu, ať si to poslechnou,jak a co to klepe.A pokud ti klepou ventily o píst,tak buď ti přeskočil klínový řemen nebo ti v servisu špatně složili motor (rozhozené časování vačkových hřídelů). A potíže s motorem jsi měl už před opravou v servisu nebo až potom?
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od Richard »

No já si myslím, že když si klepne ventil o píst tak to udělá maximálně jednou :roll: -P a finito......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
jindrys
Příspěvky: 59
Registrován: ned pro 16, 2007 17:29
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od jindrys »

Přesně tak Richarde . mám spoustu fotek z mího potkanýho motoru ale nevim jak je sem dostat,to že to klepe znamená že je v motoru nevhodnej olej nebo s největší pravděpodobností jsou špatně nastavený rozvody a max.špatný zdvihátka ale to si nemyslim a ta tvoje Nuby nevypadá špatně,já bych se jí nezbavoval tak ještě popřemejšlej :PP:
Naposledy upravil(a) jindrys dne úte pro 22, 2009 19:33, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Nubira 1,6 16v kombi stříbrná metal rv.1998
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od Serpico »

...chce se mi napsat " ....ach ty servisy !", ...a jak si proto vážim palikxe, ale jenom tak mimochodem nedává LPG drobet zabrat těm motorům - nedoporučují výrobci LPG nutnost projet třetinu proběhu na benzín... ( plyn je suchej a nemaže...) soused má na feldě 2 motor po ježdění na LPG, předtím na žiguli totálně odepsanej motor a to byla docela ruská kovářská práce z licence italie a zesílená na ruské podmínky...

Inu mějte se fajn a na plyn jezdit nechci, nic ovšem proti Vám
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od simone »

Serpico s tým klepaním v motoru LPG nemá nič spoločné aj mne semtam klepe keď mám málo oleja dolejem a po par metroch je ticho.
K tomu suchemu LPG - motor ma samostatné mazanie to v starom benzíne bolo olovo na mazanie sedla ventilov ale to boli skodovky, zigulatka a ostatne stare dnes už rachotiny. Viac odborne snad plynar Peha :D
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od -peha- »

No Serpiko tak asi takto mal som OPEL Rekord r.v.1971 a prestavil som ho na LPG ale tak že nemal ani benzinovú nádrž no a celých 8 rokov jazdil bez problému a naopak treba olej čo som do neho nalial tak taký som z neho vylieval proste žiaden čierný bordel no presne to mám teraz na Legyne ta síce občas ide na benzin ale len aby reč nestála a inak stále len LPG no a motor zatial len tak ševelí,proste a jasne aj my tu máme servisy ktoré odsuzujú LPGčko no lenže viac ako na plyn sa kazia benziny.Já by som nikdy v živote nechcel meniť iný pohon mne doposud LPG na 100% vyhovuje a už som pár aut opravoval no nehovorím že stále ale vetšinou LPGčkové sú na údržbu kdežto benzináky na opravu.Je to iste len každého vec ale jedno je isté že LPG v aute je JEDINÁ vec ktorá prináša úsporu-motor je čistý,úspora ceny paliva,emisné a vela iného no to hlavné je že pokud dáš do auta nové potahy,rádio,alu.kolesa tak je to pekné ale to len ťahá korunky z vrecka LPG systém Ti je tam vrátí.Takže toť asi tak všetko a jo to klepanie by som skôr typol na zlý olej lebo ako píše Palikx a rišo tak je pravda že ventil by neklepal ale len raz klepol takže hydroštely :idea:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od palikx »

tak zalezi co tam klepe pokud to zacalo ted tak je asi neco volneho tedy treba kladka na rozvodech nebo neco takoveho tezko rict.
a k tomu plynu-je pravda ze nespini motor,ale co tak posloucham a vidim tak si myslim ze ten plyn nedela dobre.mozna je to dane historii toho konkrteniho motoru ale moje nubi mela 160 tis a potrebovala nove kruhy,des bjes ma 170 a to samy a ted ctu o podobnem problemu.a je pravda ze motory na plyn co jsem rozebral byly ciste ale vic vybehane.
benzin treba vic chladi a kdyz sem ted jezdil s nubirou co zrala olej tak na benzin to kourilo mene nez pri jizde na plyn.nevim proc ale bylo to tak.
taky jsem na suzuku vitare delal ventily po 45000 ktere byly totalne podpalene a je pravda ze vsecky plynove auta maji ventily v katastrofalnim stavu.udelam fotky ventilu s lpg a s benzinem z motoru s podobnymi kilometry a je to videt na 1 pohled i ta prace se zabrusovanim je podstatne delsi .proste je to moc suchy a malo chlazeny.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od Serpico »

...no Pavle beru Tvůj pohled z praxe a jako proti Tobě teoretik dodávám - plyn jiné oktanové vlastně tuším cetanové číslo, větší ztráta výkonového poměru a ztrátové tepelné energie ale to se projevuje právě v odvodu tepelné energie a tedy větším zatížení dílů ( viz. větší ekvivalentně udávaná spotřeba ) trpí sedla ventilů i hlavy nechladí se nasávanou směsí vzduch - benzín s celkově větším tepelním zatížením...no prostě ty motory byly stavěny na benzín a plyn je pro ně jenom náhradní palivo, jiná otázka se naskýtá při zcela novém motoru například na CNG už s výroby OPEL kde se bude počítá s určitým jiným tepelným zatížením a vymezí se konstrukcí výhody a nevýhody, ale prosím jenom nevzpomínejte octavii na LPG no to jsem viděl ve SM ... no hrůza - zadní náprava s listovými pery aby se tam vešly tři nebo čtyři válce s plynem a to nezakryté, prostě něco odfláknutýho...
Nicméně děkuji pehovi za jeho pohled ale chybí mi jeho proběh až oddrandí 100 nebo 200tisíc km tak se uvidí ( a prosím nepřeji mu nic zlého, to prostě nedělám...) nakonec můj názor nemusí být zrovna ten nejlepší, jenom prosím diskutuji...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od ppp »

daewoo espero s 1.5l dohc co je takmer ten isty motor. Od cca 30tkm jazdilo na lpg a to este ktovieako dlho zle nastavene, kvoli nefunkcnej lambde (po havarii bola zlomena, to este u predosleho majitela). U mna od 115tkm nadalej na lpg od 125tkm uz s funkcnou lambdou do terajsich takmer 200tkm. Olej 10w40, u predosleho majitela vraj nalievany elf ale neskoro menil, az po 15tkm takze ventily trochu klepu najma po starte motora, zavisi od mnohych veci, najma od teploty motora, stavu oleja, po vymene s cerstvym neklepe ani za studena. Ale motor je dost zakarbonovany pretoze mogul 10w40 ho asi este stale cisti a aj ked menim najneskor po 10tkm niekedy aj skor (30km trasy 2:1 medzimesto:mesto, BA okolie <-> BA ciastocne po dialnici) stale vyteka dost tmavy, aj ked teraz uz len hnedy a nie cierny. Alebo je to netesniacimi guferami na ventiloch a olej to proste pali (dolievam cca 2 az 3dcl na 1000km).
Ale motor zije. Jediny problem kvoli lpg bol v zanesenom cerpadle ale to skor tym, ze benzin je proste po roku na rozdiel od lpg na odpis a vzniknutymi vyzrazanymi srackami zaniesol benzinove cerpadlo. To sa vsak dalo vycistit. A este spatny zaslah pri startovani trosku dolamal drziaky paciek na filterboxe. Pricina zaslahu bola v nespavnom postupe pri startovani. Ale to som ten spravny postup este len hladal.
Takze nejaka porovnavacia vzorka s lpg motorom by tu bola ;).
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Nubiru Combi s LPG -Závada ventily !!!

Příspěvek od simone »

RUDI daj orientačnu cenu
500 EUR je prva ponuka
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“