Úvaha nad denními světly z LED diod

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od mikikoti »

Premýšľal som o denných svetlách len diodi len neviem ako by som ich zapoil do auta. Viem že sa to tu už riešilo a tu je moja otázka: dalo by sa to zapoit nasledovne že čierny - by som dal na batériu a červený + by som natiahol do kabíny tam dal samostatný vypínač len prene a tým by som ich ovládal. Lenže som na pochybách či by sa nezišlo nejaké to relé alebo poistka.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Úvaha

Příspěvek od Serpico »

...pokud si koupíš homologovaný denní světla máš to komplet s relátkem a pojistkou a i se schématem zapojení...nezapojují se ručně ale automaticky po nastartování a zhasínají po zapnutí předepsaného osvětlení, není co dodat

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od mikikoti »

Lenže ja by som ich chcel zapínať ručne a neviem ako by som ich mal zapoit? :?:
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od Richard »

Řekni jen jediný důvod, proč zapínat denní světla ručně? Vždyť je úplně jedno jestli startuješ se zapnutýma diodama, nic nežerou...... Zapnul bych to přes relé tak. že na jednu stranu ovládání releé bych dal + a druhý ovládací kontakt bych dal na + obrysovek. Zkus to a uvidíš........
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od mikikoti »

Chcem mať možnosť kombinovať a nie len diody alebo len normálne svetla.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od Serpico »

...to Richarde musím to upřesnit, mám sice denní Halle s halogenovou žárovkou ale při samotném startování denní světla zhasnou aby se opět po nastartování rozsvítili je to v dodávaném zapojení a odběr je minimální 6W + 6W

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od Richard »

Jasně je to tak možné, mě u Feldy taky při startování velká světal zhasnou, ale většina nových aut už nezhasíná ani při startování. Např známá má Medvěda a ten světla rozsvítí a startuje s nima...... ono je to celkem jedno vzhledem k proudům co tečou do startéru (cca 500 A) jestli svítí ještě 10A světla to je celkem zanedbatelné....

Furt ale nechápu tu pointu proč zapínat denní světla ručně????????? Já osobně bych to udělal zcela automaticky a dohlížel na to aby DRL světal opravdu zhasly při rozsvícení velkých světel, tuhle jsem večer jel proti nějkém koumákovi co s nima svítil furt a docela nepříjemně DRL světla v noci oslňují..... :evil: :evil:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od FoXo »

Mne napriklad dali vypoved hmlovky. Cize som si daylight namontoval miesto hmloviek a svietil nimi pocas hmly alebo aj vecer. Clovek si rychlejsie auto vsimne ked je vysvietene samozrejma nie ako vianocny stromcek a aby ta neoslnovali. Vacsinu aut co som stretol aj vecer co mali daylight aj nie original a nie homo... tak som ich ovela skor zbadal a vsimol som si ich. Mmne osobne to nevadi naopak to vitam.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od bjes_des »

Mlhovky nebo denní světla, je celkem jedno, o která z nich jde. V noci oslňují obojí. Potkávací světla jsou seřízena tak (nebo aspoň mají být), aby neoslňovala protijedoucí auta. To se o mlhovkách určitě tvrdit nedá a pokud potkáte v noci řidiče, který na vás "vztekle" bliká kvůli zbytečně rozsvíceným mlhovkám, budu to pravděpodobně já. :o)
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od mikikoti »

Jednoducho chcem mať pod kontrolou ja. Niekedy mi to pomôže . Ja viem že je to proti môjmu komforto ale predsa by som to chcel vedieť ako to zapoit aby som ich zapínal ručne?
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od GHOST »

Inak povedal by som ze zakon ma svojsky nazor na kombinaciu DL s inymi.... radsej tam hoď očkom.
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od palikx »

jen neco malo ze zakona
denni svetla musi vzdy zhasnout poku se rozsvitit normalni svetla.nemely by svitit oboje najednou.
pokud to tak je neni to spravne(videl jsem ale nektere audi kterym to tak sviti ale asi maji vyjimku nebo jsou to kutilove)
pokud je chces rozsvicet samostatne musis si pridat vypinac.nic jineho na tom neni.
privedes k nemu 12 v a od nej navedes k dennim svetlum a od nich na kostru.co na tom nechapes?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od Serpico »

...to Pavle už jsem viděl hodně aut svítících denními světly v noci - to prý mají, aby byli lépe vidět aneb bezpečnost nade vše...
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od mikikoti »

No na tom zapojení som nechápal nasledovne: niektorí hovorili že musí to ísť cez relé a mechanici zo servisu zas tvrdili že musím prerobiť spínac normálnych svetiel. Ale ja som to chcel úplne jednoducho.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Úvaha nad denními světly z LED diod

Příspěvek od Serpico »

...to mikoti je dobré mít RL ( homologované označení ) zapojené přes relátko a následně přes pojistku ( od Halle to mám relátko i s pojistkou v kompletu, kontrolku osvětlení RL mám, není požadována dle předpisu EHK č. 48 ), to není o jednoduchosti, ale předpisy jak píše palikx, které jsou prostě dané EU ( pokud zalistuješ najdeš toho o předpisech mnohem více v minulosti hodně diskutováno ).
Můj důvod k instalanci RL byl prostý - vlastní zapomnětlivost a nemusím se o nic starat, pouze když se setmí, tak rozsvítím stanovené osvětlení a RL mi samo zhasne a abych byl důsledný při zablikání světly nezhasíná a ještě dodám při samotném startování zhasíná i když je u mě u nich minimální odběr 6W + 6W. A protože jsem mizerný elektrikář tak jsem se obrátil na palikxe.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“