AGR ventil

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

AGR ventil

Příspěvek od milosh »

Ted jsem cetl diskusi o Opel Astra na WWW.IDNES.CZ a tam pisou, ze obcas tento model miva problemy s AGR ventilem, coz se pry projevuje tak, ze kolisa volnobeh(klidne az na 300/min) a spatne se rozbiha do otacek.Jinak mezi 2500-5000 neni nic poznat.

To se mi obcas stavalo, tak by me zajimalo, jestli ma neco podobneho i nexia? I kdyz na 300/min mi to teda nikdy nekleslo, tak min. 700 :roll:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Tady jsem to nasel i s obrazky :D

http://www.opelastra.cz/technika/egr.htm
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Jen pro upresneni, je to EGR (exhaust gas recirculation) ventil :), ale podle tohohle http://www.ttzd.com/tech/egrtech.html asi neni uplne nejlepsi napad ho uplne vyhodit, nevim... Uvidime, co rekne petrm ;)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

AGR/EGR in Nexia is completely different, in Astra. you can clean them, but it's easier to remove it, and block the pipes (my poor English, sorry ;-) )
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak sem tu samozřejmě že ho má nexia taky otevři si kapotu a myslím že ho nepřehlídneš . Je to ventil přivádějící část výfukových plynů zpět do spalovcího prostoru k znovuspálení . Je to kvůli nižším emisím a spotřebě . Mě už taky odešel ale projevovalo se to tak že sem nemohl jet na minimum plynu třeba na 2000 otáček strašně to škubalo a připadal sem si jak začátečník v autoškole jiný projev je třeba u matýzků kde je "drsný volnoběh" a auto vypadá jako by jelo na dva a půl válce jinak jezdí naprosto normálně a kdo často nestojí v koloně kolikrát si ani ničeho nevšimne ale je to poznat na diagnostice kde je špatný směšovací poměr palivo / vzduch. U nexie je aspoň přístupný a dá se jednoduše diagnostikovat odpojte tu hadičku co vede to toho hříbku zezhora a natáhněte nejlíp pusou vzduch aby ste vytvořili podtlak a rukou si sáhněte jakoby pod sukni tomu hříbku a když cítíte jek se v závyslosti jaký děláte podtlak pohybuje sem a tam je s největší pravděpodbností OK . Jinak je naprosto běžné že se zaslepí ten otvor kterým se vrací plyny zpět nejhorší sou v tomhle směru diesely ty ztratí třeba 30 % výkonu a po zaslepení jedou jak z praku takže z praxe klidně vzít kousek plechu a ten vystříhnout jako těsnění který je pod tím EGRem a jen tam nedělat tu druhou díru a je to ale když funguje je lepší ho nechat fungovat 8)
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“