startovanie

Moderátor: Blue Lanos

MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

startovanie

Příspěvek od MACHINE »

mam problem, aspon to tak vyzera. dnes rano som ledva nastartoval. Ked som startoval tak pri otoceni klucikom mi len nieco pukalo a kontrolky zhasinali skoro az nesvietili. Starter netocil. Takto to spravilo asi tri krat a potom to naskocilo. Mam imobilizer ale myslim ze to koli tomu nebude. Ked som startoval potom, tak to uz naskocilo normalne. Mozno to robi len pri studenom motore, ale este som nemal moznost si tuto domnienku potvrdit. Tak v com moze byt problem?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od Slavek »

Vorisek spinaci skrinky
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od MACHINE »

a kde najdem spinaciu skrinku? A co s tym orieskom mam spravit? Co s nim asi bude? inak odvtedy s nastartovanmim nebol problem...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od -peha- »

Pffffff spínačka je predsa to do čoho strkáš klúčik ale pokud sa takto pítaš tak to rovnou odvez do servisu :twisted: :lol: :twisted: :lol:

Ale aby si nepovedal tadý sa o tom už fúrukrát písalo trebárz tochle :lol: :lol: :lol:

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... na%C4%8Dka
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od Slavek »

Jak napsal Peha, spinacka je to kam strkas klic, orisek je to co je na druhy strane ty spinacky ve kterym sou kontakty, ten orisekse se da vymenit, budou tam uz asi vyzvejkany kontakty, nebo uz to bude trochu vytaveny, kdyz ti to nedela uz problem tak to neres, pokud to byl opravdu orisek spinacky tak se problem bude opakovat casteji az jednou vubec nenastartujes
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od MACHINE »

dnes sa mi to stalo znova. Pred nedavnom mi vykradli auto (neukradli nic podstatne, ale chceli radio) no a je tam poskodene aj to startovanie. Vidno ze do toho strkal srobovak a pacil s nim, tak neviem ci to moze byt tym, ale to pochybujem. A ten oriesok ked budem kupovat v obchode tak jak si to mam vypytat? Myslite ze ma pochopia ked si vypytam oriesok? Kolko to stoji? Nemate to niekto nahodou doma?
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od Slavek »

Tady mas ukazku jak to vypada a jak se to jmenuje
http://www.autodilykrc.cz/eshop/daewoo/ ... o%F8i%9Aek
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od MACHINE »

podla mna sa to vola kontaktova cast spinacej skrinky, vcera som to mal vymontovane, vymenit to neni problem, ale asi sa to bude tazko zhanat...napisem potom ci som volaco zohnal
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od MACHINE »

uz as viem preco to nechce startovat. Vymenil som ten oriesok ale nepomohlo to. Startovat zacalo az ked som buchol do tych kablov, takze to bude v kabelazi...a to bude asi aj riesenie toho, preco ma auticko kope ked z neho vystupujem...asi to preraza do karoserie....musim to pozret...neviete kde by to mohlo byt prerusene?
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Re: startovanie

Příspěvek od aumirek »

MACHINE píše:uz as viem preco to nechce startovat. Vymenil som ten oriesok ale nepomohlo to. Startovat zacalo az ked som buchol do tych kablov, takze to bude v kabelazi...a to bude asi aj riesenie toho, preco ma auticko kope ked z neho vystupujem...asi to preraza do karoserie....musim to pozret...neviete kde by to mohlo byt prerusene?
proboha vzpamatuj se v celém autě když stojí není co by tě koplo kopne tě jen statická alektřina a té jsou vadné kábly fuk tam ti pomuže jen ten zemnící pásek nebo nepoužívat umělohmotné oblečení potahy a pod
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od MACHINE »

minule som dosiel domov, vypnem motor, vytiahnem klucik...a motor isiel, svetla svietili a ja som drzal kluciky v ruke....pozeral som jak puk...co to mohlo byt, co to mohlo sposobit? A este jedna otazka, pocas jazdy mi to sem tam blbne, motor volakedy strati vykon...najskor som myslel ze to bude v prednej naprave...ale ta je asi v poriadku
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od Slavek »

ukostreni motora, a pak se nebude stavat ze pojedes bez klicu, nebo nejdriv zhasnout svetla a pak otocit klickem
no nevim jaky vliv naprava muze mit na stratu vykonu motoru :lol: :lol: ale tych fizikalnich vlivu muze byt spousta, treba spatny benzin, zaneseny filtr atd. musis definovat a specifikovat zavadu takle je to az moc obecne, strata vykonu se muze projevit dlouhodobe nebo jen chvilkove a pri jakych podminkach, prilis teply vzduch muze taky ovlivnit vykon, trochu podrobnejc takle ti nepomuzeme, stary auto je jak mali dite dela si co chce :o)
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od MACHINE »

no a kde je ten motor ukostreny? Mne to robilo haluze uz aj skor co som tu pisal o tom jak mi nejde nastartovat atd...
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od Slavek »

no to ja nevim kde je v ticu ukostreni, ale vecinou je to mezi kastli a motorem takovy silny kabel, koukni kolem baterky
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od MACHINE »

problem sa vratil, aj ked v troska inej podobe (mutuje ako virus) dnes som bil na dlhsej ceste a mame teraz monzunove obdobie dazdov, takze riadne lialo a na ceste sa sem tam tvorila potopa. Ja samozrejme som to sem tam slahol priamo cez bacorinu hlboku asi 5 cm 90 km/h, sem tam ma ofrkal kamion v protismere a uz som mal auto mokre znutra aj zvonka. No jak som sa vracal domov, zacalo mi pri brzdeni volaco tukat za palubnou doskou, cim viac som brzdil tym intenzivnejsie to pukalo. V momente ked som zacal pridavat plyn, pukanie zmizlo. Ked som dal neutral tak pukanie zase zacalo. Vrchol nastal na krizovatke, ked som zabrzdil, zhasol mi motor (mal som neutral, rychlost som nemal zaradenu), radio mi vyplulo cd (ja som ho vytiahol a hodil na sedacku) a vzapeti si ho zacal tahat naspet. Jednoducho ako keby som odpojil baterku a hned ju zapojil. Dokonca mi zmizli vsetky ulozene stanice. Ked som to rozoberal, nic neobvykle som nenasiel, myslel som ze mi niekde za palubnou doskou skratuju kable, ale ked som to poskladal a nastartoval, tak vsetko bolo v pohode. Cim to bolo a vrati sa to? Nebolo to iba tym ze som mal cely motor od vody? Co som pozral tak bola urcite spredu mokra ta trubica co je na nasavani vzduchu pripojena na prepinac leto/zima, a urcite bol mokry klinovy remen. A urcite aj viac ale neviem konkretne co a kolko.
Odpovědět

Zpět na „TICO“