vynechavanie motora

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

vynechavanie motora

Příspěvek od MACHINE »

vynechava mi motor vo volnobehu po nastartovani. Cim to moze byt? Zla sviecka? + pridavam nahravku ako to vyzera

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahni/06064/Hlas001.mp3_114.59KB.html
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: vynechavanie motora

Příspěvek od -peha- »

Podla zvuku sa to nedá určiť ale nakolko je Tico jednoduché tak začni v poradí výmeny takto
1-sviečky (všetky nie len jednu)
2-kabely
3-cievka
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Vynechavanie motora

Příspěvek od Pepino_99 »

Také bych to viděl na špatný kabel od rozdělovače ke svíčce.
Tico - it's fun!
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: vynechavanie motora

Příspěvek od marianH »

Mne sa zdali tie otáčky dosť vysoké. Akoby si to túroval na mieste a pridával a uberal.
Boli tie otáčky zvýšené? Bol motor teplý/studený? Túroval to niekto, alebo to "šlo samo"?

Popíš prosím niečo viac, ťažko sa k tomu dá poradiť.

Ja som mal kedysi problém s voľnobehom, ale to bolo tým, že som zabudol naspäť pripojiť jednu z tých x hadičiek čo sa pripájajú na systém karburátora. Inak vždy všetko OK.


Marian

MACHINE píše:vynechava mi motor vo volnobehu po nastartovani. Cim to moze byt? Zla sviecka? + pridavam nahravku ako to vyzera

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahni/06064/Hlas001.mp3_114.59KB.html
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: vynechavanie motora

Příspěvek od MACHINE »

nikto to neturoval, tak to ide vzdy ked nastartujem. Ci je motor teply alebo studeny je jedno. Casom to ale prestane, ked sa chvilu jazdi tak to je v pohode a pri jazde to neni moc citit. Len ked idem v zapche a hodim napr. jednotku a vsetky pedale pustim tak to cuka, ked chcem ist plynulo, musim troska pridat plyn a trocha stlacit spojku. Alebo ked sa rozbieham, aby som sa plynulo bez cukania rozbehol tak musim trocha viac dupnut na plyn, inak to hadze. Neviem ci to moze mat s tymto nejaky suvis...
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: vynechavanie motora

Příspěvek od marianH »

Aha, no tak to asi nebude problém s dodávkou paliva. To asi bude elektrika, najskôr vysokonapäťová časť. Takže sviečky, koncovky sviečok, VN káble, rozdeľovač. Cievka to asi nebude (ale radšej skontroluj). Myslím, že primárna elektrická časť zapaľovania, teda tá s nízkym napätím by sa nechovala takto premenlivo. Buď by to išlo, alebo nie.

Pozri sa na farbu iskrišťa na sviečkach. Izolátor by mal byť do hneda, alebo tehlovočervena. Aj biely je OK, keď je nový. Ale čierny bude KO.

MACHINE píše:nikto to neturoval, tak to ide vzdy ked nastartujem. Ci je motor teply alebo studeny je jedno. Casom to ale prestane, ked sa chvilu jazdi tak to je v pohode a pri jazde to neni moc citit. Len ked idem v zapche a hodim napr. jednotku a vsetky pedale pustim tak to cuka, ked chcem ist plynulo, musim troska pridat plyn a trocha stlacit spojku. Alebo ked sa rozbieham, aby som sa plynulo bez cukania rozbehol tak musim trocha viac dupnut na plyn, inak to hadze. Neviem ci to moze mat s tymto nejaky suvis...
Odpovědět

Zpět na „TICO“