Gumo asfalt

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
curdyus
Příspěvky: 97
Registrován: úte led 13, 2009 21:17

Gumo asfalt

Příspěvek od curdyus »

Zdravím sice je to dotaz drobet mimo,,zajímají mě vaše zkušenosti jak a s čím odstaranit ocharnu podvozku karoserie (gumosafaltu,nástřiku)
Ten originální se mi začíná loupat a stříkat to na něj to by byla blbost..
Upozornuji nejedná se zde o april :D :D
_________________________________________________________________________________________________________________
Daewoo Nexia 1,5 8V 75HP haftback 5dv,,výfuk Remus 13cm průměr :o),,audio Autosonic,LG,,dálkovky Wessem 18cm,,výbava Gl
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumo asfalt

Příspěvek od simone »

no benzin ho rozpušta ale asi to na auto nedaš. U sestry som videl nejaký sprejík čo rozpustil normalny asfalt od cesty a lak ostal nepoškodený ale bolo to od Sheronu v balení 0,5l čo tiež asi nebu pre teba ale na lak to boloperfektne postriekat a zmazat
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Gumo asfalt

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj skús teplovzdušnou pištolou opatrne nahrievat a špachtlou takou krátkou zoškrabávat,alebo ešte kartáčovou brúskou -i
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumo asfalt

Příspěvek od Kruger !!! »

No ja bych to tou brouskou s tím brusným kartáčem rozhodně nedělal, teda pokud nechces pěkně smrdět a dělat ze sebe černocha, nebo to škrábat ze stěn a vseho okolo... takhle jsem se raz vydupal na škodovce :-D Kde jsem to zkousel, jako slo to sice vsechno dobre dolu, ale pak bylo vse cerne... On o teplem se to dostava to tekuteho stavu a to se v tomto případe nevyhneš... Takže nedoporučuju. Jinak spíš než gumoasfalt bych ti doporučil Tlumex :-) je kvalitní dlouho vydrží a jeho vlastnosti mi přijdou o dost lepší než u gumoasfaltu A jedna velká plechovka ti v pohodě vystačí na celé auto :-). Ale z5 k tématu... možná bych to asi vážně zkusil tou pistolí
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Gumo asfalt

Příspěvek od ppp »

Neviem ako na nexii ale predpokladam ze ako na espere je original plastizol (alebo nieco velmi podobne len s inym nazvom a vyrobcom) a nie gumoasfalt, takze ak tam niekto ma nieco cierne tak to uz niekto niekedy striekal/natieral. Gumoasfalt a ostatne lepive sracky davat dolu je za trest pre odsudeneho na dozivotie. Plastizol ide relativne lahko, len je z neho kopu "pilin" ak to brusite kotucom. Plastizol sa nelupe, len ked je podhnity a vtedy musi ist dolu kotucom az na zdravy plech. Tam kde nie je odlupnuty by som ho nechal, je to celkom dobra ochrana urcite lepsia nez rozne asfalty.
Ja som to este na skodovke riesil naterom syntetickej zakladovky priamo na plastizol. jednak na zakladovku drzia rozne natery/nastreky milionkrat lepsie nez na plastizol (a to aj po 6rokoch) a hlavne plastizol sa napije rozpustadla z farby a ked je podhrdzaveny a nevidno to, zmaknuty rozpustadlom sa pekne vyduje a odhali problemove miesto. Na espere to nemalo vyznam pretoze plastizol bol zasvacany neicim ciernym co sa po rokoch scvrklo, popraskalo a rozlupalo ale uplne dolu to nechce ist, kedze je to este furt trochu makke a lepive. Proste hnus a preto na to kaslem. Akurat prahy kde bol len lak pripadne cierneho svinciku len malo tie som brusil a natieral.
Uživatelský avatar
daredriver
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 18, 2009 11:33
Bydliště: Rovensko pod Troskami

Re: Gumo asfalt

Příspěvek od daredriver »

Doporučuju BODY 933 nebo 930 už teď nevím nastříkáš to je to sice dražší něž tlumex, ale vydrží to minimálně 2 roky aniž bys musel opakovat nastřik a navíc je to kvalitní řecký výrobek :D
DAEWOO TICO
DAEWOO NEXIA 1,5 16V
ŠKODA 120
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=57&t=13482 nahradní díly na Nexii
Uživatelský avatar
daredriver
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 18, 2009 11:33
Bydliště: Rovensko pod Troskami

Re: Gumo asfalt

Příspěvek od daredriver »

Teď používám kvalitní asfaltový lak:) super práce a kvalita za super cenu :)
DAEWOO TICO
DAEWOO NEXIA 1,5 16V
ŠKODA 120
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=57&t=13482 nahradní díly na Nexii
Uživatelský avatar
Korda
Příspěvky: 70
Registrován: ned srp 23, 2009 10:10
Bydliště: Praha 9

Re: Gumo asfalt

Příspěvek od Korda »

Jedině pistoli, pokud chceš pak vypadat jako člověk. :lol:
Nástřiky já osobně doporučuji a na svých vozech je i praktikuji už řadu let (teda pokud nejsou ještě v záruce ). Já si míchám Konkor100, ale pro náročnější zákazníky doporučuji navštívit katalog ACI..kvalita je zaručena. aplikuji každým rokem pouze nástřik filmu, aby se pod autem netvořily krápníky stékajécího dehtu :D .

Vlastní zkušenost : ( nikomu však necpu svoje názory ) výrobci jakoužto takouž ochranu na vozidlo dávají,má učinnost pokud se budeš nad silnicí jen vznášet, :D sůl se ke karoserii nemusí dostat, ale nikdo už nemyslel na trubičky a hadičky co jsou pod autem.Sůl je schopna za tři koky poškodit i brzdové potrubí z mědi na kterém se utvoří malilinkaté krápníčky a ty když odpadnou a ty sešlápneš brzdový pedál tak to vypadá jako když dojíš krávu.
Nástřik alespoň jednou za dva roky doporučuji.
Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 3 dv.,typ KLAS, 53,6 kW, 8 ventil,
rok výroby 2006 v červené barvě

...člen AVEO klubu...
http://www.korda.estranky.cz/
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Gumo asfalt

Příspěvek od mikikoti »

Ja osobne pred zimou si lahnem pod auto so spachtnou a co sa olupava to dam dole a ostatne len natriem novou vrstvou.Ja to uz robim 6 rokov pravidelne a nech ma to stalo do 15eur. :mrgreen:
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Gumo asfalt

Příspěvek od ladinek »

:D Já jsem si svoji exfelicii než s ní proběhl zozvod poprvé stříkal resistinem zpodek a podběhy kol a po dvou rokách jsem to stříkal tlumexem hlavně jsem toho navalil na vedení benzínu a brzdové haičky.Teď u nového avea si štětcem vytřu podběh u zadních kol protože to páni z koree pěkně odflákli :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Gumo asfalt

Příspěvek od Blue Lanos »

Ja mam na lanose nieco od Dinitrolu http://www.a-c.sk/sk/katalog.php?id=28 ale neviem ako sa to volalo :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“