CD Charger v Evande.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

CD Charger v Evande.

Příspěvek od Cudro »

Na zaklade vlastnych skusenosti musim povedat ze CD menic v Evande od Blaupunktu je obycajny drek. Uz od novoty som mal s nim problemy. V ramci zaruky som ho reklamoval, nieco s nim urobili a potom chvilu chodil. Najhorsie bolo ked klesla vonku teplota tak nevedel nic prehrat. Po skonceni zaruky na auto som ho teda rozobral a zistil som ze mechanicky je zle nastaveny. Tak som to vysolichal a menic odvtedy fungoval.
Teraz po navrate auta zo servisu mi zase nefungoval. Vibec nevedel precitat ziadny disk. Neviem preco ale stale mam pocit ci mi ho v servise nevymenili. Nechce sa mi verit ze by sa po tom naraze vnutri nieco pokrivilo ked to nebol silny naraz. Tak som to znovu vsetko rozobral a zistil som ze na jednom zo snekov ktory posuva celu mechaniku je zlomene take plastove puzdro. Podarilo sa mi to zalepit sekundovym lepidlom ale zistil som ze mechanika je znovu zle nastavena.
Cele som to znovu nastavil a menic zase maka.
Neviem ake mate skusenosti s CD menicom v Evande ale podla mna je to ausschuss. |Je tam milion roznych umelych serepeticiek ktore musia byt nastavene s desatinovou presnostou a ked sa tam trochu nieco pohne tak to nefunguje.
Mozno si niekto v servise povedal, ze vsak v ramci poistnej udalost sa splachne aj oprava Cd menica a dal mi tam svoj nefungujuci. Samozrejme ze nemozem nikomu nic dokazat pretoze nemam serive cislo autoradia takze je to len moj pocit ale nechce sa mi verit ze by sa ten menic len tak pokazil.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Reklama
 

Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od hladolef »

No ja ten cd prehravac moc nepouzivam,protoze to neprehrava mp3.A o servisech a jejich zlodejarnach bych mohl vypravet,do rana.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od Hanzy »

Ja jsem na nej zvedavy ale cd taky moc nejedu ale tech 5 kousku tam soupnu preci jen CD je CD nez mp3 ale kouklal jsem mam tam vytahly kablik s jackem takze napichnu cokoli bez problemu,je dobre ze to nechali vytahnout... ;) Nejvic jedu dnes mp3 z flashky... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od mzprx »

Mne sa tiez zo 2x v zaruke pokazil, ten vozik, co tam chodi hore-dolu po snekoch sa skrizil a bolo to. 2x som to opravil, potom som sa nastval, vydrzal 3 tyzdne bez radia a dal som si to v zaruke vymenit. Ale patent to je z principu zly, to nemoze nikomu dlho fungovat. Treba to vymenit za 2DIN radio s navigaciou a je pokoj.
Pravdou vsak je, ze u mna v aute sa radio nepocuva, ide stale len CD, takze dostaval zabrat. A urcite bol lepsi, ako CD menic v kufri (co som mal v Leganze), tam mi do neho stale nieco vrazalo ked som mal prazdny kufor a isiel som prudsie do zakruty. Vysledkom boli poskrabane CD-cka, ktore som musel po case napalit znova.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od PEZ »

Mě CD měnič funguje bez problému, akorát mám stále problém s dálkovým ovl. na volantu, občas si dělá co chce. Třeba chci zesílit zvuk a on přeladí stanici. :?
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od mzprx »

PEZ, to je typicka zavada. Treba prespricnut kontakty vo vnutri volantu nejakym sprayom na kontakty a mas na rok-dva pokoj...
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od Cudro »

Tak som dnes zistil ake blbe je to zariadenie. Vypalila sa mi ziarovecka v osvetleni spinacieho tlacitka na rozmrazovanie zadneho skla. Vybral som teda radio lebo odtial je najlepsi pristup. Vymenil som ziarovku a namontoval naspat radio. Na moje prekvapenie zase ten CD menic nesiel. Tak som vyhodil vsetky CD-cka zo zasobnika, vytiahol radio a odpojil konektor. Po chvili som ho zase zapojil a zapol zadio. V CD menici to chvilu bzucalo, hrkotalo a ked to prestalo, tak som tam vsunul CD. Cuduj sa svete, ono to fungovalo. Ti debili to maju tak vymyslene, ze ten CD menic sa nevie spravne nainicializovat ked su tam CD-cka.
To znamena ze ked mate auto v servise a odpoja baterku a v CD menici su CD-cka tak mate smolu. Jednoduch ich ten kram nevie precitat. Treba vybrat CD-cka, odpojit ho od napajania a potom ho znovu zapojit. Po zapnuti radia sa menic nainicializuje a potom ked sa vsunie CD-cko tak to funguje. Vyskusal som to dva krat a zakazdym to takto fungovalo. Mozno len ja mam taky blby kus ale u mna to takto funguje.
Na buduce ked pojdem do servisu tak nesmiem zabudnut vybrat zo sachty CD-cka.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od Cudro »

Dalsi problem s autoradiom. Zistil som ze v tychto horucich letnych dnoch mi prestane fungovat dialkove ovladanie na volante. Staci ked na chvilu zaparkujem v podzemnej garazi, auto sa ochladi a znovu to funguje. Rozobral som to ovladanie na volante, prestriekal kontakty ale nic sa nezmenilo. Rano ked idem do prace, ovladanie funguje a poobede ked nasadnem do rozhicovaneho auta, tak nefunguje. Mozno ze to maju korejci nejaku specialnu tepelnu ochranu. Teraz neviem ci problem nie je v autoradiu pretoze v tom dialkovom ovladaci je iba par tlacitiek a nefunguje ziadne. nepredpokladam ze by sa vsetky pokazili. Cele ovladanie ide cez dva vodice. Nemate niekto podobny problem?
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od hladolef »

ja to musim taky nekdy ,dvakrat zmacknout na volante, aby se to preplo.Ja si myslim ze je to v radiu.Parkrat jsem to vystrikal,kontak sprejem,zdalo se ze to je dobry,ale zrovna dneska,zase az na podruhe.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od Cudro »

Tak som zistil ze je to jeden z tych dvoch vodicov ktore idu od volantu k autoradiu. Zrejme ked vymienali airbag tak poriadne nezatlacili nejaky kontakt. Dal som to teda pozriet do servisu kde mi vymienali airbag a zistili presne to co som predpokladal. Nechcel som to rozoberat sam aby mi pri manipulacii vystrelil airbag, tak som to radsej zveril odbornikom. Ten airbag je totiz moc draha zalezitost na experimentovanie.Teraz uz ovladanie radia funguje aj pri horucom interieri v aute.
Dnes som ale zase musel rozobrat cely CD menic lebo mali odpojenu baterku a zase nevedel precitat ziadne CD. Je to poriadny smejd ten Blaupunkt.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od hladolef »

Tak ten Blaupunkt to je opravdu smejd,neprehrava mp3,a kdyby nebylo tak nizko uz bych ho davno vymenil za navigaci.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: CD Charger v Evande.

Příspěvek od Cudro »

Keby som bol trochu vacsi diskofil, tak uz ho davno vyhodim. Dnes je vela cenovo pristupnych radii v rozmere 2 DIN ktore by tam pasovali. Cely ten CD menic je strasne mechanicky komplikovany. Staci ked sa tam trochu ohne nejaky pliesok a nic uz nefunguje. Je tam kopec malych umelohmotnych suciastok, ktore ked postupom casu prasknu, pretoze starnutim skrehnu, tak mozes cely menic vyhodit. A hlavne ked prehadzuje CDcka tak v nom hrkoce ako v starych pendlovkach. Nebol to stastny napad umiestnit menic spolu s autoradiom.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“