dotaz na funkci motoru

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
zbynekZR7
Příspěvky: 23
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:22
Bydliště: Nový Jičín

dotaz na funkci motoru

Příspěvek od zbynekZR7 »

Zdravím všechny,

před nedávnem jsem se stal majitelem AVEO 1.4D, k dnešnímu dni jsem najel asi 3500 km. S autem jsem relativně spokojený, přesto mám jeden dotaz týkající se, podle mě, divného chování motoru.

Při prudší akceleraci, nejvíce je to pozorovatelné na 2, 3, 4 převodový stupeň se mi v otáčkách mezi 2500 - 4000 "pohupuje" ručka otáčkoměru - pohybuje se skokově. Zároveň je ve zvuku motoru slyšet drobné zakuckávání a v opěradle sedadla je cítit něco jako poškubávání. Prostě pocit jako kdyby motor v tahu vynechával.

Pokud přidávám plyn lehce a pomalu, závada se nevyskytuje.


Jezdil jsem ve spoustě aut, ale žádné mi toto nedělalo.


Tak se ptám. Setkali jste se někdo stakovou závadou a pokud ano, co bylo příčinou. V servisu tvdrí, že je všechno v pořádku ...


Díky Zbyněk
červené AVEO 1.4 DOHC Komfort
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od palikx »

co to jako je 1,4d?
asi 1,4 dohc ze?
no zalezi jak se to cukani projevuje.muze ti to jen tak pripadat nebo se lehce vlni cele auto od poloos.
kazdopadne cukani by tam byt nemelo.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od saamm »

A nejsou ty otáčky o troch výš :) ? Pokud ano tak se nediv :shock: . Na 5000 mně to dělá taky :oops: !!!!!

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
zbynekZR7
Příspěvky: 23
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:22
Bydliště: Nový Jičín

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od zbynekZR7 »

Jo je to 1.4 DOHC ...

Právě že mi to připomíná jednu starou závadu, kterou jsem měl zhruba před 15 lety na Puntu. Projev byl stejný. Jde o drobné cukání motoru v tahu. Mezi 2500 - 4500 ot. ... rozhodně nejdu do omezovače.
Pokud je motor bez zatížení - např. při jízdě stálou rychlostí, tak to nedělá. Tenkrát to byla vadná izolace u zapalovací cívky. Při teplém motoru a pod zatížením se to přes prasklinu v izolaci ukostřovalo a motor pak vynechával.

Rozhodně to nejsou klouby v kolech. Vlnění od poloos? Tak to jsem ještě neslyšel. To je nějaká Chevrolet specialita?

Zaráží mě, že se při tom zrychlování pohupuje i ručka otáčkoměru.

Prostě se mi nechce věřit, že nové auto má takové problémy. :?
červené AVEO 1.4 DOHC Komfort
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od palikx »

vlneni od poloos znamena klouby u prevodovky.delaji to bezne na vsech autech pokud jim neco je.
ale u noveho by to asi nemelo byt spatne
pokud ti kolisa otackomer tak jednoznacne vynechava zapalovani
muze to byt prave ta spatna civka stava se to.
mohlo by to byt videt v noci kdyz se podivas do motoru a pridas plyn.
nic jineho me ted nenapada.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Thomash3k
Příspěvky: 8
Registrován: ned bře 01, 2009 19:41

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od Thomash3k »

Mám jednadvojku a pozoruju podobný jev, když tomu šlápnu ve druhém rych. stupni a chci z toho dostat max tak přesně v těch otáčkách co jsi psal pocítím cca 2x až 3x v zhruba vteřinových intervalech lehký pokles výkonu a od těch 4 a půl tísíc otáček už zrychluju plynule. Taky by mě zajímalo čím to je nebo proč to tak je.
MatyDry
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 03, 2009 20:46

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od MatyDry »

To: zbynekZR7
Podobný problém jsem vypozoroval na svém Aveu 1.2 od pokud k tomu dojde 2000 do 3000 ot. je to citelné i na zátahu auta, jinak při prudší akceleraci jde ručička otáčkoměru skokově asi po vteřinách. Pokouším se tomu přijít na kloub a zatím jen auto napojili na diagnostiku a vše je podle nich OK, pokud na něco přijdu dám vědět.
zbynekZR7
Příspěvky: 23
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:22
Bydliště: Nový Jičín

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od zbynekZR7 »

MatyDry píše:To: zbynekZR7
Podobný problém jsem vypozoroval na svém Aveu 1.2 od pokud k tomu dojde 2000 do 3000 ot. je to citelné i na zátahu auta, jinak při prudší akceleraci jde ručička otáčkoměru skokově asi po vteřinách. Pokouším se tomu přijít na kloub a zatím jen auto napojili na diagnostiku a vše je podle nich OK, pokud na něco přijdu dám vědět.
MatyDry: Konečně někdo s podobným problémem. Dnes je auto v servisu - napíšu jak jsem dopadl.
červené AVEO 1.4 DOHC Komfort
zbynekZR7
Příspěvky: 23
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:22
Bydliště: Nový Jičín

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od zbynekZR7 »

Ahoj všem,
navazuji na svou předchozí informaci, že auto je v servisu na diagnostice závady.
Včera jsem si auto odvezl ze servisu domů. Závěr autorizovaného servisu: vozidlo je v pořádku. Skokový pohyb ručky otáčkoměru může někdy nastat a to z důvodu konstrukce. Je tam prý krokový motor a může se stát, že v některých režimech ručka poskakuje.
Veškerá elektronika je podle diagnostiky vpořádku. Poškubávání nebyli schopni v servisu navodit.

Takže tolik oficiálně ... za sebe říkám, že se nevzdávám a hledám příčiny dál. :-)

Z.


EDIT:
První pozitivní zkušenost mám po výměně originálních zapalovacích svíček za ... neměl bych, je to reklama, ale udělám to ... za svíčky BOSCH SUPER 4 FR78X. Jako mávnutím proutku pocukávání motoru přestalo a chod se zklidnil.
Uvidím co udělají nové svíčky z dlouhodobého pohledu. :-)


EDIT2:
Uběhl další týden. V pátek odpoledne jsem nechal vychaladnout motor a vyměnil jsem originální vysokonapěťové kabely ke svíčkám za ... opět bez reklamy ;) za kabely z Tesly Blatná, které jsem koupil u nich v internetovém obchodě.

Zhodnocení:

Nechal jsem auto prohlédnout ve dvou autorizovaných servisech - oba svorně prohlásily, že Aveo je v pořádku a nic při jízdě necuká. Při testech na originální diagnostice nic nenašli. Bravo.

Vyměnil jsem zapalovací svíčky a kabely za nové a vypadá to, že cukání při akceleraci zmizelo nebo je hodně nevýrazné.

Jsou prostě závady na které je diagnostika krátká. Za přístup obou servisů dávám čtverku. Pětku ne, protože se alespoň trochu snažili.
červené AVEO 1.4 DOHC Komfort
Thomash3k
Příspěvky: 8
Registrován: ned bře 01, 2009 19:41

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od Thomash3k »

Zdravíčko, tak jsem se dozvěděl v autorizovaném servisu, že ty náhlé poklesy výkonu má způsobovat řídící jednotka a má to být neodstranitelná vada z výroby, která se objevuje téměř u každého druhého kalosu a aveaa. Ale zjistil jsem, že to dělá jen v určité poloze plynového pedálu, tedy přesněji, když ho sešlápnu jemněji, ale já na spotřebu moc nejezdím a když tomu šlapu, tak se tomuto efektu vyhnu. Ještě mě napadlo, jestli by to nešlo odstranit přehráním softwaru, tedy chip tuningem, na který se chystám až došetřím... tak pak dám určitě vědět, jak to dopadlo. Tak hodně zdaru při vyrovnání se s tímto neduhem. Jinak jsem s autíčkem moc spokojený a od prvního pohledu jsem si ho zamiloval.
zbynekZR7
Příspěvky: 23
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:22
Bydliště: Nový Jičín

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od zbynekZR7 »

Thomash3k píše:Zdravíčko, tak jsem se dozvěděl v autorizovaném servisu, že ty náhlé poklesy výkonu má způsobovat řídící jednotka a má to být neodstranitelná vada z výroby, která se objevuje téměř u každého druhého kalosu a aveaa. Ale zjistil jsem, že to dělá jen v určité poloze plynového pedálu, tedy přesněji, když ho sešlápnu jemněji, ale já na spotřebu moc nejezdím a když tomu šlapu, tak se tomuto efektu vyhnu. Ještě mě napadlo, jestli by to nešlo odstranit přehráním softwaru, tedy chip tuningem, na který se chystám až došetřím... tak pak dám určitě vědět, jak to dopadlo. Tak hodně zdaru při vyrovnání se s tímto neduhem. Jinak jsem s autíčkem moc spokojený a od prvního pohledu jsem si ho zamiloval.
4 Thomash3k: To mě taky napadlo. Občas nějaká výkonová "díra" v mapách vstříkování. U nás ve městě je jeden, co se zabývá chipováním tak se ho na tuto možnost pozeptám.

Mimochodem, když nejezdíš na spotřebu ... kolik ti to vezme na 100?
červené AVEO 1.4 DOHC Komfort
pája
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 09, 2009 22:16

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od pája »

Mám Aveo velmi krátce, takže jsem se s tímto problémem ještě nesetkal. Mám ake zkušenosti z jiných aut s "menším" výkonem a klimatizací, že při akceleraci se klimatizace vypínala a tím vznikal tento nepříjemný pocit cukání. Takže zkusil bych, jestli tento problém je i při vypnuté klimatizaci. S pozdravem Pavel
zbynekZR7
Příspěvky: 23
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:22
Bydliště: Nový Jičín

Re: dotaz na funkci motoru

Příspěvek od zbynekZR7 »

pája píše:Mám Aveo velmi krátce, takže jsem se s tímto problémem ještě nesetkal. Mám ake zkušenosti z jiných aut s "menším" výkonem a klimatizací, že při akceleraci se klimatizace vypínala a tím vznikal tento nepříjemný pocit cukání. Takže zkusil bych, jestli tento problém je i při vypnuté klimatizaci. S pozdravem Pavel
4pája: :? No nevím jestli 97k je "menší" výkon. :? Kromě výkonu má na komfort jízdy vliv i kroutící moment motoru. :?

Ale jinak mám dobrou zprávu. :D Dělalo to i při vypnuté klimatizaci. Takže v "nižším" výkony to nebude.
červené AVEO 1.4 DOHC Komfort
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“