Plave, nebo neplave ? :-)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrCBR
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 18, 2004 22:22
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Plave, nebo neplave ? :-)

Příspěvek od PetrCBR »

Zdravim.

Nevim jestli je to jen muj subjektivni pocit (treba jsem si na to jeste nezvykl), ale zda se mi, ze auto pri rychlejsi jizde (vic nez 80) trochu plave. V cem muze byt zakopany pes ?
Daewoo Espero 2.0MPi, '97 (šmudla)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT, '08 (nový šmudla)
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Může to být špatná geometrie , něco volného na nápravách , praské pružiny , poškozené pneu a nebo je to jen nezvyk ;) na měkké pohodlné auto které neskáče jak koza a tudíž to vypadá že plave a nemá dobré jízdní vlastnosti 8)
Uživatelský avatar
PetrCBR
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 18, 2004 22:22
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrCBR »

petrm píše:Může to být špatná geometrie , něco volného na nápravách , praské pružiny , poškozené pneu a nebo je to jen nezvyk ;) na měkké pohodlné auto které neskáče jak koza a tudíž to vypadá že plave a nemá dobré jízdní vlastnosti 8)
No uvidim. Chystam se do servisu na prohlidku a preventivni vymenu oleje atd., tak jim reknu, at se podivaji i na tohle, jestli neco najdou.
Taky se mi zda, ze kdyz akceleruji, tak to mirne (ale opravdu mirne) uhyba do strany a kdyz pustim plyn, tak zase mirne na druhou stranu. Kdyz ale brzdim, tak to neuhyba nikam a drzi stopu.
Daewoo Espero 2.0MPi, '97 (šmudla)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT, '08 (nový šmudla)
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

to ze pri rozbiehani tahalo do jednej strany sa zdalo aj mne ale teraz neviem ci som si na to zvykol alebo to bol len nezvyk pri presedlavani zo zadneho nahonu na predny
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
PetrCBR
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 18, 2004 22:22
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrCBR »

eMKa Slovensko píše:to ze pri rozbiehani tahalo do jednej strany sa zdalo aj mne ale teraz neviem ci som si na to zvykol alebo to bol len nezvyk pri presedlavani zo zadneho nahonu na predny
No z facka jsem na predni nahon zvykly. Je sice pravda, ze podstatne mensi vykon a tvrdsi podvozek. Mozna to jen dela to mekke odpruzeni a chce to si zvyknout.
Daewoo Espero 2.0MPi, '97 (šmudla)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT, '08 (nový šmudla)
michel

plave/neplave

Příspěvek od michel »

Tiež som mal ten pocit, že plave. Ale len keď som ho kupil, uplne zo začiatku. Predtym som mal Golf IV a ten mal tvrde perovanie, sedadla atd. Espero je uplny opak - mäkke tlmiče, sedadla a pod. Teraz, po polroku som si na to zvykol a už to nepostrehnem.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

sorry za vtip, ale pri precitani nadpisu mi napadol jeden vtip, myslel som ze to bude o niecom podobnom. takze tu je:
Starsi pan opusta hotel a hovori recepcnej:
- Poslal som vam postel.
Recepcna je z neho trochu zmatena, ale je zvyknuta na rozmary hosti a tak odpovie:
- To nebolo treba, my mame dost posteli. Ale aj tak vam velmi pekne dakujem.
- Plosim, plosim.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
tulo
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 31, 2005 18:50

Příspěvek od tulo »

Ja myslim ze je to aj tlmicmi aj zvykom. Na predoslom som mal orig. tlmice a vozil som sa pohodlne a casom mi bolo jedno ci plavam alebo nie. Ved je to korab ciest, tak nech plava nie? Na dalsom mam tlmice akesi tvrdsie a je to naozaj velky rozdiel. Po rovine sa tie skoky este daju zniest ale ked to zacne na nerovnostiach hopsat v zakrute a stracat stopu tak by som do toho najradsej kopol...
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Keď som ho kúpil mal som tiež taký pocit ale niečo spravil zvyk niečo výmena tlmičov a podstatne sa to zmenilo keď som ho posadil na širšie gumy a dozadu ešte 1 cm podložky. Teraz som v podstate spokojný. :-)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Pro MRKa - dobrý :D :D
A pro ostatní jednu informaci: určitě neplave :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“