Problém s elektrikou

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
tomek
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 16, 2009 07:29
Bydliště: Brno

Problém s elektrikou

Příspěvek od tomek »

Zdravím, mám takýto problém. Cez víkend išiel brat z Nexiou do pneu servisu, nakoľko zadné koleso nejak púšťalo.Keď mal s autom zacúvat, sadol dnu a ....nič, šťava nebola, nesvietiľ ani imobilizer, nešlo otvoriť kufor, proste nič. Privolaný automechanik na baterke nevedel nič zmerať, dokonca išiel k druhému auto, či mu merák funguje. Takže sa kúpila nová baterka, a po namontovaní do auta všetko fungovalo tak, ako má. V pohode, pretože ta baterka bola už staršia, neviem presne koľko, lebo auto som kupoval teraz v auguste. Ale ináč s ňou nebol problém a takto zomrieť baterku v okamihu som už zažil pred rokmi na žiguli.Všetko by bolo OK, ale večer sme sa zastavovali ešte u známeho v servise dohodnút nejaké veci a ked brat sadol po 5 minútach do auta...zase elektrika nič, ani len imobilizer, proste nič, tak zavolal elektrikára a ked sme otvorili kapotu, naraz elektrika išla. Ten elektrikár premeral baterku - OK, bez problémov sme naštartovali a znova pomeral - vraj to normalne dobíja. Povedal že problém by mohol byť v kábloch na svorke batérie, vraj sú asi zoxidované a mám sa zastaviť aby ich mohol poriadne vyčistiť a znovu zaizolovať. Moc sa v autách nevyznám, myslíte že by to mohlo byť ono, alebo čo by ste mi poradili aby ešte skontroloval ? Ďakujem za vaše rady.
Reklama
 

Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Ked to raz ide a inokedy vobec, tak to bude s najvacsou pravdepodobnostou len v kontaktoch
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

jj, mne sa to stalo este s formanom za jazdy - akurat som vchadzal na parkovisko a zrazu tma. tak som odtiahol k mechanikovi, ten zobral kefu, vycistil a vsetko zasa slapalo :)
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Dat nove svorky, alebo vycistit takym malym, jemnym ocelovym kartacikom a pretriet to kontaktnou vazelinou. No a potom len pripojit a dobre dotiahnut.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

A jeje, prave som si spomenul, ze podomny problem som mal aj ja, aj ked nie az v takom rozsahu. U mna sa stale prehrievala jedna svorka, slabo mi dobijalo bateriu a aj startovanie nebolo nic moc a pritom to bola zanovna bateria, nevedel som preco a stale som len cistil, mazal a dotahoval svorku a kontakt baterie. Problem ale nebol v svorke (tej diere) co sa pripaja na kontakt baterie, ale robil to kabel co ide do tej svorky. Bol nejaky zaoxidovany a vznikal tam prechodovy odpor a tym sa to zahrievalo. Stacilo to vytiahnut (ten kabel z tej svorky), pekte ocistit, nakonzervovat a dat s5 dohromady a bolo po probleme.
tomek
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 16, 2009 07:29
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomek »

ferino28 píše: Problem ale nebol v svorke (tej diere) co sa pripaja na kontakt baterie, ale robil to kabel co ide do tej svorky. Bol nejaky zaoxidovany a vznikal tam prechodovy odpor a tym sa to zahrievalo. Stacilo to vytiahnut (ten kabel z tej svorky), pekte ocistit, nakonzervovat a dat s5 dohromady a bolo po probleme.
No ten elektrikár spomínal presne ten kábel od tej svorky, že to bude pravdepodobne ono, treba to pekne vybrať, očistiť a poskladať späť. Takže dúfam že to po tejto procedúre bude OK. Vďaka za váš názor, aj keď takto na ďiaľku sa určite ťažko radí. :D
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“