Kde mate rucicku teploty?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Kde mate rucicku teploty?

Příspěvek od soooc »

Cau,

mam takovy "problem". Tico se mi vubec nehreje, po 400km jizde je rucicka porad tak 0,5 cm nad minimem. V chladici mam normalni fridex a vodu, to stinitko mam tak, jak bylo z vyroby,rezim ted jeste pouzivam summer. Cim by to mohlo byt?

Myslim si, ze to muze zvysovat trochu spotrebu, kdyz je motor vlastne porad studeny. Dik
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Najskôr môže byť na vine termostat,buď má nesprávne hodnoty (nevhodný pre TICO - otvára pri nižšej teplote,ako je stanovená pre TICO ) alebo nepracuje správne,nedoviera,niekedy môže byť na príčine aj usadenina.či nečistota v termostate,ktorá spôsobí jeho nedovretie,teda že úplne neuzavrie okruh. Ja som raz úšal termostat h rnci s vodou a mal som ako pomôcku teplmer,ale to bol opačný problém,neskoro sa otváral.Ale vďaka tej hrncovej skúške som zistil,že samotný termostat je v poriadku,na vine boli usadenniny v chladiacej sústave :( :(
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Motor máš pravděpodobně ve správné teplotě, ale blbě to ukazuje, je to častý jev u Daewoo. Vyleze ta ručička aspoň při zastavení ,nebo jízdě po městě ?
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Re: Kde mate rucicku teploty?

Příspěvek od bzukul »

soooc píše:Cau,

mam takovy "problem". Tico se mi vubec nehreje, po 400km jizde je rucicka porad tak 0,5 cm nad minimem. V chladici mam normalni fridex a vodu, to stinitko mam tak, jak bylo z vyroby,rezim ted jeste pouzivam summer. Cim by to mohlo byt?

Myslim si, ze to muze zvysovat trochu spotrebu, kdyz je motor vlastne porad studeny. Dik
motor mas podla mna zohriaty dobre, mozno by bolo dobre prehodit na winter a ked zbadas ze sa zahrial, prehodit na summer. Mne ta rucicka tiez lieta vselijak, tak by som sa na to kukol, len neviem kde mam najst ten termostat a kde najdem tie usadeniny v chladiacej sustave.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Termostat je umiestnený medzi palivovým čerpadlom a rozdelovačom,tu je podrobný popis
http://www.volny.cz/daewoo_tico/chlazeni.htm
ak je celkove zhoršené chladenie spôsobené usadeninami treba kúpiť špeciálny prípravok na ich rozpustenie a aplikovať ho podľa návodu na jeho použitie,od rôznych výrobcov býva rôzny postup.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 99 »

Já to mám taky tak, jak píšeš, ale jakmile je kolona a pořád se rozjížíš na první převodový stupeň, tak ručička vystoupá tak do jedné třetiny...Pak už se zase zapne sahara. Vyzkoušej a uvidíš. :)
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Příspěvek od soooc »

Takze jsem ted do tica lil chladici kapalinu na zimu a projel jsem ho trochu :) Po 25 km svizne jizdy se na chladici da v poho udrzet ruka (je takovy trosku vic teply), rucicka tak 0,5 cm za zacatkem. Sahara nebezela ani po vypnuti motoru (to obcas v lete delalo nejake dochlazovani, ale to je uz par let zpatky).

Jeste jsem zjistil, jak je ta banka na chladici kapalinu, tak at delam co delam, tak je v ni stejne po par jizdach trochu pod urovni min. Pod autem zadne skvrny ani kaluze nejsou. Ted jsem tam nalil nejakou chladici smes na zimu, pres leto tam lijem jenom vodu.

Jak jsem tak koumal chladic, tak ho mam takovy nejaky "jety", nektere ty chladici zebricka uz tam tak nejak nejsou, asi to sezrala koroze. Drirka ke chladici v masce mam otevrene naplno, na cely chladic fouka vetrik. Rezim vozidla mam ted winter.
Daewoo Tico r.v. 96 najeto 151000km, přezdívka Vražda, byla ve Švédsku za 63. rovnoběžkou!
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 99 »

Máš to v pohodě, lepší, když má chladící kapalina menší teplotu než kdyby se ti přehříval motor a nedej pánbůh po nesepnutí sahary zkroutila hlava. 8)
Uživatelský avatar
kuko56
Příspěvky: 19
Registrován: pát led 23, 2009 10:57

Re: Kde mate rucicku teploty?

Příspěvek od kuko56 »

Mne sa Tico tiež nikdy poriadne nezohreje, sahara sa mi zapla iba raz aj to na EK. Inak v meste mám na ukazovateli ručičku asi v tretine(keď je vonku 30) a lenčo to trochu rozbehnem už aj klesne skoro dole. Asi tam nemám vôbec termostat.
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Kde mate rucicku teploty?

Příspěvek od Mirin »

Prosím Vás neví někdo kde se nachází čidlo teploměru vody? Já jsem hledal marně.Nenašel jsem ho ani jako náhradní díl.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
TommyTICO
Příspěvky: 16
Registrován: pon čer 27, 2011 11:19

Re: Kde mate rucicku teploty?

Příspěvek od TommyTICO »

zdar když jsem koupil tico tak sem byl z toho taky spatny ale sitic mi vypina a zjistil sem ze ventilator mi zapne kdyz to je v pulce kdyz je to nad červenym polem tak je to zahřáte na provozni teplotu ventilator mi zapne jenom kdyz jedu hodně pomalu třeba kdyz sem jel kolem vody na 2 bez plinu 15 minut
Odpovědět

Zpět na „TICO“