Divné výšky na Hertz DSK 165

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Divné výšky na Hertz DSK 165

Příspěvek od Igi »

Namontoval som repro Hertz DSK 165, autorádio mám Pioneer DEH-4000UB.
Hraje to v podstate dobre, ale výsky sú "prepálené" a.. neviem ako to popísat, sú také "sipavé". Aby z toho neboleli usi, stále prestavujem ekvalizér. V podstate na kazdý záner zvlást.
Netusím v com by mohol byt problem :evil:
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

no zaleži ako to zmixovali v studiu ale pusť si niečo čo si počul veeela krát na dobrej aparature v aute potom pridaj malo subbasov lebo tie prehluší hluk pneu a motora
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Příspěvek od Igi »

to mám odskusane. problém je, ze vysky sú k stredom a basom v dost výraznom nepomere a nietoré vysoké zvuky sú az moc výrazné.
zistil som, ze tak do volume 10 basy takmer nehrajú, stredy mozno a len výsky z výskových repro. výsky musím mat stiahnté aspon na -2, inak to reze usi. basy a stredy vytiahnuté, jasne ze to na prirodzenosti zvuku nepridá, ale inak to nejde pocúvat.
pri volume nad 25 je intenzita výsok tak akurát, ale to je uz desný randál.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

v tom prípade treba naladiť výhybku /ak ju vôbec máš/ tým nemyslím ten kondenzatorik to chce am odpor
trochu teorie tu:
http://www.kapaaudio.sk/urobreproduktory.htm
http://www.kapaaudio.sk/urobreproduktory.htm
tým odporom nastavíš hlasitosť reproduktora a kondenzátorom odfiltruješ stredy a basy. odpor najprv daj trimer a ak ho dobre nastavíš premeraj a daj pevný odpor. Ku kondenzatoru je otrebné vedieť viac o ostatných reproduktoroch takže k tomu nič
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

ja mam tiez Hertz 165 a nemam problem, hraju mi perfektne, monotval som to sam a nemam s tym problem. Radio mi umoznuje vykonat mnoho nastaveni ekvalizeru a tvz. DSO priestorovy zvuk...a preto som si ho vybral... :D
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Kasma dobre to hra vtedy ak nepotrebuješ žiaden equalizer a ine finty všetko čo upravuje zvuk pridava aj naviac skreslenia všetko treba dat na 0 a ak to hra aj vtedy OK tak.... :lol:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: aaa

Příspěvek od Mikeš »

simone píše:Kasma dobre to hra vtedy ak nepotrebuješ žiaden equalizer a ine finty všetko čo upravuje zvuk pridava aj naviac skreslenia všetko treba dat na 0 a ak to hra aj vtedy OK tak.... :lol:
Naprostý souhlas :D .Ono i to DSO u Sony stejně neumí nic jiného,než ve třech stupních "našponovat" výšky :lol:
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Simone nesuhlasim!!! ja nesuhlasim... ked mam ekvalizer vypnuty a ked je nastaveny je to bohovy rozdiel... To by musel aj hluchy pocut... Nechapem, ako mozes nieco take napisat, ze aj ked mas vsetko na 0, tak to hra dobre, to je uplna BLBOSŤ!!! Pocul si to hrat na zivo??? Asi by si mal prist ku mne na pivo a pustim ti to...myslis si, ze klamem?

Mikeš...Inak to tvoje "nasponovanie" vysiek pri DSO je v skutocnosti Dynamic soundstage organizer, je rôzny na každom stupni výstupu, pomáha zvuku šíriť sa aj ked je montovaný reprák vzadu alebo dolu vo dverách, mal by si si to nastudovat, ked nevies co to je :lol: , je dost velky rozdiel, ked je zapnute alebo vypnute, nadherne to pocut hned medzi vypnutim a zapnutim DSO na 1 stupen... Co nepocujes rozdiel, ked to pridavas???-to moze zalezat aj od umiestnenie repro v aute a od mnozstva inach faktorov, tak ma nehadzte do jedneho vreca s tymi co im to nehra, alebo si to nevedia nastaviť :twisted: :evil: Ved ked to mam ja vypnute, tak mi to hra ako pod vodou... ziadne vysky iba tlmeny bas. Inak mam DSO na 1-tke.
Mas to iste radio alebo s nim ams skusenosti???

Ekvalizer si vzdy nastavujem sam, ci v aute alebo doma /tam mam dost silnu aparaturu/ a nikdy mi to nerobilo problem. Ked pojdete cez Brezno, zastavte sa rad predvediem aj to v aute aj to doma, nemam s tym problem...

Tu Igi pisal, ze vysky ma stiahnute na -2, ja mam v aute výšky na +3 / +4 o frekvencii 12,5 kHz standard. Vobec mi to nereze usi! Tiez mi hraju aj basy normalne na +5 dB o frekvencii 60 Hz, samozrejme s intenzitou hlasitosti sa stupnuju.
Zvuk je cisty, vyvazeny,neskriekaju vysky ani nehuci bas...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: aaa

Příspěvek od Hynek »

simone píše:Kasma dobre to hra vtedy ak nepotrebuješ žiaden equalizer a ine finty všetko čo upravuje zvuk pridava aj naviac skreslenia všetko treba dat na 0 a ak to hra aj vtedy OK tak.... :lol:
Naprosto s Tebou souhlasím!!!! Musí to hrát dobře i bez úprav eqalizerem!!!!
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

[quote="kasma"]Simone nesuhlasim!!! ja nesuhlasim... ked mam ekvalizer vypnuty a ked je nastaveny je to bohovy rozdiel... To by musel aj hluchy pocut...

[To svědčí pouze o tom, že máš špatně , nebo vůbec seřízeny frekvenční výhybky. Je to vyšší "matematika" audia a používá se k tomu obyčejně osciloskop. Ucho na jisté kmitočty prostě nestačí.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

zas ma chytas za slovicka... hra mi to dobre aj bez ekvalizeru, /bez sumu, rusenia, nericia vysky, ale je to proste bez zivota/, ale urcite to hra podstatne horsie ako ked je zapnuty a spravne nastaveny ekvalizer, tym je dana skladba ovela zivsia, krajsi bas, niekde viac, inde menej vytiahnute vysky atd...... to som tu jediny co vie naco je ekvalizer a naco sluzi????

Simone, ty este pises, ze dobre to je vtedy, ked nepotrebujes nic nastavovat... tak kua naco sa predavaju mixazne pulty, naco sa vyrabaju ekvalizery, naco mame zvukarov na koncertoch, aj mi hraju milionove aparatury na hovno???? Aby regulovali tu hudbu a ozivovali ju tym, coho je v nej menej... nemyslite???? Porovnajte si nastavenie ekvalizeru napr pre Reggae, kde sa viac zdoraznuju stredy ako napr pri house a techno, kde je doraz na vyskach a silnom base. Rap napriklad zvaraznuje viac slova a bas

nech mi niekto vysvetli ci nejaka skladba moze dobre hrat bez ekvalizeru ako ked je na dany zaner hudby ten ekvalizer nastaveny... :roll: :?:
Nic nieje zle nastavene,ale uz laskavo pochopte fakt, ze pri vypnutom ekvalizeri nieje ta piesen taka ako pri spravne nastavenom ekvalizeri

Potom tu asi o ekvalizere nikto nic neviete. Naco osciloskop ???? to je uz zachadzanie do extremov.

P.S. Co chces nastavovat na vyhybkach, ked su tam dve diery na dva kable????!!! Zas tak blby nie som aby som si to nevedel zapojit. Alebo si myslis, ze som dal basovu vyhybku na vyskovy reprak :?: :evil: :twisted: :? nieje to ziadna matematika, ale rozdelenie frekvencie do repro, ktore z vyhybky vychadza.

A este jedna info na zaver - Ekvalizer sa pouziva aj kvoli nastaveniu hudby podla toho v akom priestore sa reproduktory nachadzaju, vid auto alebo mala alebo velka hala, otvoreny priestor a pod...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

to KASMA: nechcem spochybnovat tvoje skusenosti s ozvučovaním. Ja mam prax 8 rokov v profi ozvučení koncerty, disco ,zábavy tam nabrata skusenost každý výkend v inej hale je k nezaplateniu a z kníh nedostupná. Takže riešenia na málo basov: vytlačili sme ešte 2 subwoofre a hotovo/ to iste sa robí aj v aute ale v malom :D / ekvalizer ak použit tak max 2dB plus minus viac NIE. Rôzne DSP NIE!!Potom staval som reproduktory tiež dobra škola takže asi tak a ked ti to hra dobre len s rôznima zvukovými úpravami tak si rozober aparaturu a skus podumat nad norm. riešením /bez uražky/. Ten kto počul moje tak mne to hralo na zraze bez uprav.
Doma počuvam na repro VISATON FIESTA30 zosik 2 ks 2x200 koncak Pavol DUDEK zapojene BI AMP a CD DENON nič ine.
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

simone, ja ta tiez nespochybnujem, doma som si to staval tiez sam... zosik 5 x 150 w, na tom mam dva subwoofery /zn. SAL/ s cistym vykonom cca 200 w, 2 hifi dvoj pasmove /á 50 w, "zn.Nick"/ a 2 hifi troj pasmove /á 80 w "zn.yamaha"/ repro, 1,5 mm kable zapojene s pozlatenymi cinchami...Takze myslim si, ze cca 560 w cisteho vykonu na jednu izbu celkom staci, nie? Co myslis? ozvucoval som aj ja, sice nie koncerty, ale vascie haly, priestory,telocvicne...
Hra mi to dobre aj v aute /nie tak silno ako inym/, aj doma bez nastavenia ekvalizeru, ale s nastavenim spravneho ekvalizeru pre danu skladbu je to o mnoho lepsie, snazim sa poukazat len na toto...

Mozno nie som az taky fachman ako ty, kedze mas toho dost za sebou co sa hudby tyka, no predpokladam, ze aj ty ako clovek co sa vyzna, mi musis dat za pravdu, ze spravne a vhodne nastaveny ekvalizer /aj ked je na 0 ak to vyzaduje dana skladba/ je na nezaplatenie! Doma mam basy na -3 až -4 dB a výšky na +2dB, a ako som uz neraz podotkol mením ich podla hudob. stylu.

Samozrejme nehovorme o pridavani vysok a basov do roviny +4-5 dB a viac, kde uch niekedy dochadza k prebudzovaniu koncaka, znizeniu kvality atd, vies asi o com hovorim atd...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

To kasma " Jsi prostě neomylný, nikdo na tebe nemá a rady prostě nebereš. Pokud nevíš k čemu se používá /profesionálem/ osciloskop, nebo jak nastavit výhybku, pak nevíš N I C !!!
Simone se ti snažil vysvětlit, proč a jak musí být nastaveny výhybky, že ekvalizer tam není proto ,aby prováděl korekce špatně nastavených výhybek , ale ty meleš stále dokola svou. Nemá cenu dále rozvíjet tuto debatu o ničem. :roll: :roll: :roll: Ahoj!
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Hynku no nie tak agresívne len sa vymienaju nazory tot vsjo.
Každý ma svoju filozofiu ja mam taku že čo najmenej nastavovat. Ekvalizer je dobrý ak stale meniš priestor ktorý ozvučuješ / nie každý ma dostatok prostriedkov na aparaturu naviac vačšinou so to 2 3pasmovky +2subwoofre. Mi ak bolo málo basov tak sme vytiahli ešte 2 subwoofre a boli BASY až až./ ale kedže v aute namontovaná aparatura ozvučuje stale rovnaký priestor tam sa podla mna už oplatí naladit system tak aby to hralo bez úprav.Presne naladená výhybka je k nezaplateniu, a ak tovarenska nehrá dobre tak žial je treba vyrobit inú. Su nato programy ale konec treba naladit na konkretne uši. A tam sa to už rozdeluje niekto ma citlivejšie uši va stredy iný na basy....
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“