Jak sundat palubku

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Jak sundat palubku

Příspěvek od xidex »

Zdravím všechny, z nějakého záhadného důvodu mi nejde otevřít levý výdech klimy (prostě nefouká, kolečkem otočit jde) + bych docela rád vyměnil pár nesvítících žárovek. Dospěl jsem do stádia, kdy mám povysunutou levou část toho černýho kusu ven (začínám zleva od výdechu klimy) a tím končím, sundal jsem všechny možný šrouby a nic, stejně pruží a nejde ven. Máte někdo postup jak to vyndat, aniž bych palubku rozpůlil nebo jinak zničil? Díky...
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Letos jsme svou palubky videl sundavat (servisakovi to trvalo asi minutu) a jestli si dobre pamatuju, tak sundat ten dekor kolem autoradia a klimatizace, vyloupnout trojuhelnicek uplne vpravo v rohu pristrojoveho stitu, jak je ten stredovy vydech klimatizace a pak uz jen staci odsroubovat vsechny srouby, co jsou videt (2 jsou jeste v horni casti nad ciferniky), to je myslim vse...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Popis od Slamka uplne presný takže dokopy 5x skrutka :D 2x pod dekorem,2x nad budíkama,1x pod krytkou a fakt robota na 10 minut a prístrojovka je 2x skrutka a potom len nasadená na konektorech :D Prajem príjemnú robotu ktorá patrý k tým lahkým na Legynkách :lol:
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Díky

Příspěvek od xidex »

Jo, já právě skončil u čtyřech šroubů a pátý vpravo nenašel...jde mi o to, kde přesně je...musím sundat ten trojúhelníkový výdech klimy (vypáčit?) nebo co přesně...jsem holt asi méně chápavý...:-(
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Zober si dáke úzké klieštičky a proste ho vytiahni je tam len nacvaknutý je to na konci toho dlhého výdechu ten najužší kúsok na konci asi tak 5 rebierok :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Díky, díky, díky....

Příspěvek od xidex »

Super, tohle by mě nenapadlo, nedošlo mi že je to jen protažení tvaru, ale výdech už v tom místě není...tak, teď mě ještě navnadil Zilo na to modro-červený podsvětlení, to je fakt radost pohledět...tak snad se k tomu dokopu a povede se mi to :-)
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Příspěvek od janodvt »

sevaste, ale ked sa chcem dostat iba do pristrojovky ku podsvieteniu( niektora ziarovka nejde) aj tak musim vytiahnut von cely ten kus palubovky?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ano ale je to fakt len tak na 15 min roboty sklop volant povol 5x skrutku a máš to dole no a prístrojovka sú 2x skrutka a je len napichnutá na konektorech :lol: :lol: :lol: Dačo tak lahkého som už dlho nevidel :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Příspěvek od janodvt »

Peha-čku vdaka...
je to jednoducha robota tak na pol hodky aj s vymeneným podsvietenim ale ja som zabudal na tu 5 skrutku pod vyfukom...
a este na pristrojovke sruby 4 a nie 2 :D
ale inak vrele vdaka peha
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No vydíš ale ono skoro vše je na Legyne také lahké velmi ma to prekvapuje takže nech Ti holka dobre slúží :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Příspěvek od janodvt »

-peha- píše:No vydíš ale ono skoro vše je na Legyne také lahké velmi ma to prekvapuje takže nech Ti holka dobre slúží :lol: :lol: :lol:
hej hej vsetko lahke az na jednu vec ze ani za..... neviem najst daco ako sa dostat k tomu ze mi nesvieti kontrolka otvorených dveri. tie ziarovky vo dverach svietia, na pristrojovke ani hore v strope nie a uz neviem ako dalej...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Pokud Ti svietí alespon jedna žiarovka pri otvorených dverí tak pojistka a spínače sú OK no takže jukni na žiarovečku v palubke a potom horné no a pri tom premeraj vrch či Ti tam ide el. :idea: Jo ješte ma napadlo tam pod palubkou na boku je hnedá krabička to je gong ktorý klinká pri otvorených dverý takže pokud Ti to nekjlinká tak je chybička tam :idea: :DJo k tomu gongu sa najlepšie dostať keď sa dá dolu pri otvorených dverách ten bočný plast na prístrojovke a potom ho tam uvidíš no a ješte jedna vecička ak chceš aby ten gong signalizoval svetla a pásy no a pri otvorených dverách nie tak tam je lahká pomoc a to prerušiť ZELENÝ káblik (nápad Whiskyho22 za čo ho chválim)no a pak Ti bude všetko fungavať len to klinkanie pri otvorených dverách nebude :lol:
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Příspěvek od janodvt »

-peha- píše:Pokud Ti svietí alespon jedna žiarovka pri otvorených dverí tak pojistka a spínače sú OK no takže jukni na žiarovečku v palubke a potom horné no a pri tom premeraj vrch či Ti tam ide el. :idea: Jo ješte ma napadlo tam pod palubkou na boku je hnedá krabička to je gong ktorý klinká pri otvorených dverý takže pokud Ti to nekjlinká tak je chybička tam :idea: :DJo k tomu gongu sa najlepšie dostať keď sa dá dolu pri otvorených dverách ten bočný plast na prístrojovke a potom ho tam uvidíš no a ješte jedna vecička ak chceš aby ten gong signalizoval svetla a pásy no a pri otvorených dverách nie tak tam je lahká pomoc a to prerušiť ZELENÝ káblik (nápad Whiskyho22 za čo ho chválim)no a pak Ti bude všetko fungavať len to klinkanie pri otvorených dverách nebude :lol:
gong mi ide, ziarovka v pristrojovke ok, ved aj koli tomu isla dole, a hore skusim premerat... myslis si ze je tam obvod? ze najprv ide signal hore a az potom do pristrojovky?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No kade ten káblik ide to neviem ale asi pojde v stpíku no kam to nemám ani páru :?
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Příspěvek od janodvt »

peha a este jedna vec.......... svieti alebo nesvieti kontrolka palivovej nadrze? uz chodim dakedy az do takych extremov ze potom pojdem tanknut ale zasvietit som ju este nevidel........
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“