prosim o radu roztrhnuty rozvodovy remen

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

prosim o radu roztrhnuty rozvodovy remen

Příspěvek od HusarJan »

prosim o radu .. rozthol sa mi rozvodovy remen pocas jazdi asi pri 50km/h
proste zacalo mi strasne nieco piskat od motora a som myslel ze to liazka predomnou potom som pridal chvilku som isiel a konec vyplo mi motor.

cel by som sa vas opytat ci sa nahodou vam nestala podobna udalost a ide oto ze by som cel zistit ze co to tomu motoru secko porobilo ...bo foter sa bol pytatv serviese a mu povedali ze oprava 20-25 tisic aj s rozvodami tak porad sa mi zrak pretocil ked som toto pocul. tak cel by som poprosit nekoho o radu komu sa podobna vec stala ze co vsetko musel vymenit dik za odpovede
__________________________________________________________________
Daewoo espero 1.5 DOHC (66kW) benzin plyn , 104 000km
jednu dobu som mal volkswagen golf III 1.6 benzin slusna kara :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Příspěvek od HusarJan »

a tiez by som cel vedet ze ci by sa mi to oplatilo opravovat alebo vymenit nieco alebo to auto predat mi foter navrhol ale podla mna to je kokosina lebo zato skoro nedostanem nic ked to nejazdi a zato by som si kupil niakeho smradlaveho favorita a to moze ebat akoze s daewkom neporovnatelne
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Záleží na stavu poškození a ceně jetýho motoru. Tyhle příhody bývají dost často smrtící pro 16V motory :cry:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Příspěvek od HusarJan »

noo hruza cely som hotovy stoho :cry: :cry: :cry: mal by som dat dole hlavu bodla teba a kuknut sa na rozsah škod?
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Já myslim že máš stejnej motor jako nexie a těch je ke koupi dost, a za pát tisíc, tak buď v klidu, tvoje auto bude určitě zase jezdit. Ještě že nemáš Volvo :lol: :lol: :lol: :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Seoma [Crawler]
Příspěvky: 155
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Seoma [Crawler] »

Mě se stalo to samé, bouchly mi tozvody v motoru a sešlo se všech 16 ventilů.Takže komplet novej motor, řemen, a všechno co k tomu patří.Musí Ti to každopádně udělat v servise a dal sem za to 30tisíc.Za práci si řekl teda 12.000Takže ten zbytek vrazíš do toho.Jaký zvuk Ti to dělá když startuješ?K něčemu to přirovnej, já jenom jestli sem Tě správně pochopil a máš ten samý problém co jsem měl já...Rozvody v motoru by se měli měnit každých 80-90.000km, kolik máš najeto teď?A kdy byli naposledy měněny??
Seoma [Crawler]
Příspěvky: 155
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Seoma [Crawler] »

A jestli to nejezdí tak to můžeš prodat tak arorát na náhradní díly, páč si to nepojízdný asi nikdo nekoupí
Uživatelský avatar
jegi
Příspěvky: 191
Registrován: ned led 21, 2007 11:45
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jegi »

Kamošovi sa to stalo, klepli 4 ventily a éto vsjo! Takže výmena 4 ventilov+rozv. remeň, práca, určite to bolo ďaleko od tej horeuvedenej sumy...Nezúfaj, možno to bude podobné...
A rozvody na espi sa majú meniť po 60t.
ex Espero 1.5 GLX
Mazda 6, 1.8
Moje hobby: http://www.cactuslandia.websnadno.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Příspěvek od HusarJan »

vies co stalo sa mi to vo stvrtok a a to som sa v sobotu vraCAL z dovolenky z talianska a dokopy som najazdil 1650KM a po 4 dnoch konec bolo po vozenii kevby sa mi to stalo prave na ceste niekde v rakusku o by bolo dost na p....
a vies co pri jade mi to robilo taky zvuk asi den predtym nez sa mi to roztrhlo to zacalo robit take zvuky tukanie newem nespominam si presne ae islo to niekde od tych rozvodov lozisko alebo vodna pumpa netusim a vten den co sa mi to stalo tak hovorim tesne nez sa mi to roztrhalo tak to vydavalo taky zvuk ..strasnee piskanie a myslel som si ze to liazka predomnou potom som pridal viac zapistal a zraazu bum vypol :D

hovoris teedda ze z nexie by tam mal pasovat motor?....ja som zohnal niaky motor z espera na inzerate za 10tisic a keby sa nahodou podariklo aj za lacnejsie tak by sa to dalo do tych 15n spravit ked za rozvody z rbotou by som dal 6500 + motor do niakej 10 000 mnej keby sa dalo ..no nic moc je to dost ale vzdy lepsie nez tych 30 :D :D :D ... JA SI MYSLIM ZE BY TO MOZNO AJ NIEKTO ZOBRAL KEBY mal niaky motor dobry vies nabuurany alebo ja newem nec proste
Seoma [Crawler]
Příspěvky: 155
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Seoma [Crawler] »

Mě to před tim žádný zvuky nedělalo.Bouchlo mi to z ničeho nic :cry:
Jak jsou na tom motory u Nexie to vážně nevim, mě se to stalo u Nubiry, ale jenom motor Ti stačit nebude....Musíš mít i nový řemen a další věci kolem toho.....Ale to by Ti v servise měli taky udělat jestli to budeš dávat tam.Každopádně to není levná záležitost.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..splash druhy motor...

http://195.168.25.155/dohc/motor
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Příspěvek od HusarJan »

no sak nechat prehodit motor niekomu a potom na tom motore vymenit rozvody olej novy a moholo by to azdit u potom si myslim alebo vydel som na jednom inzerate ze motor po GO najazdenych 250km p generalke a 17 chce zanho typek cize teoreticy keby som mal ty&ch 17 tak dam niekomu 2 a mam vsetko ok a vedel by som ze mam bezproblemovy motor zas na vela vela km
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

kludne aj motory z Lanosu mozesh pozerat..
je to sice 1.6ka..ale ide to nahodit..

a daju sa zohnat motory aj za 10...ide o to na kolko tkm ho este xesh..
ci ti nebude stacit so 120tkm, "moderne benzinaky" vydrzia tych 250tkm..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Příspěvek od HusarJan »

len vies ide oto aby tam potom vsetko pasovalo ne ze teraz tam dam druhy motor a nebude mi nic sedet prevodovka a jedno zdruhym rozumies nee a mne by stacil tak co ma do tych 150-170 tisic motor bo rozvvody by som si dal robyt nove ajtak....takee noo za 10 viem zohnat aj ja ked nahodou niekto zvas narazi na niaky motor co by mi sadol do mojeho esoerka tak mi napiste budem velmo rad :) dekuji
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

conpet píše:Já myslim že máš stejnej motor jako nexie a těch je ke koupi dost, a za pát tisíc, tak buď v klidu, tvoje auto bude určitě zase jezdit. Ještě že nemáš Volvo :lol: :lol: :lol: :lol:
naco narazis, me se podkat motor nemuze jeste ze mam volvo :lol: :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“