LPG na TICO

Moderátor: Blue Lanos

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No nepoteším Ťa lebo aj keď sme už pár TICTAKOU namontovali je to neoficiálné lebo schválené to nieje teda tady na Slovensku , jinak je Tico schválené všade :D
Reklama
 

aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

dá se říct že lpg na tico je blbost.Čím menší obsah tím méně výhodné to lpg je navíc do auta které má tak malej kufr ještě nacpat nádrž další blbost.A jelikož na tico není to lpg běžné tak schváleni je drahé.Suma sumárum náklady a problémy velké finančni uspora malá.Jedno jsem vyděl u firmi co montuje to LPG měli to tam jako reklamu ale sami mi řekli že soukromě by to nechtěli.Ps jinak schválené to není ani u nás mužeš to nechat schválit ale je to drahé a jezdit s tím načerno je zhovadilost.
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

a kolko by stálo LPG bez papierov, a aký postih hrozí ak by na to prišli policajti ? iba pokuta + zoberú techničak ???
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No cena montáže je 16 000 sk a dá sa to dobre zamaskovať dokonca aj tankovanie to sa vlastne upravý ako odrazka a nádrž je 25 L takže je skoro zároveň s kufrom a spotrebu má TICKO parádnú už do teraz sa nám počet namontovaných zvýšil na 18 kúskou a sú s tým velice spokojný pretože sa používajú na vozenie do roboty takže návratnosť je velmi skorá :lol: :lol: :lol:

https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=2193
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=2194
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=2195
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

a dala by sa montáž použiť aj z iného karburátorového auta alebo to musia byť špecial LPG diely na tico ?
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Dá sa lebo je to podtlakovka takže aj z Favorita no pozor takto musel by si si kúpiť nádrž lebo 25L je speciálka tu nemá okrem TICA a Pandy žiadne iné auto a dalej potrebuješ zmiešavač a nové rúrky a hadice takže vlastne staré by si mal len tlačítko a reduktor no tam však asi budú membrány fuč a bohvie aké zoženeš ventily no ono já som tiež začínal na mojom prvom aute tak že som kúpil starší sadu LPG a nakoniec mi z toho zostala len nádrž ale dá sa to len vždy treba uvážiť či sa to oplatí :D
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG na TICO

Příspěvek od tulen »

tak už som zohnal komplet sadu z fiatu 127 len akurat nemám ten splynovač alebo ako sa to volá čo je v saní pred karburátorom, dá sa také niečo aj vyrobiť alebo len kúpiť ?
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG na TICO

Příspěvek od -peha- »

Ta vecička sa volá -zmiešavač no a zajtra ti to nafotím ale asi to bude lepšie objednať aj to Ti dám vedieť :lol:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG na TICO

Příspěvek od -peha- »

No takže my sme si tie mixery vyrábali sami ale na posledné TICO nám došiel z spolu s celou sadou len ho bolo trocha upraviť,inak vela mixerov si vyrábame sami len že to občas je horšie zohnať materiál ako celý kus :lol: No tady je odkaz na PL stránku oni ho tam majú a pokud Ti môžem poradiť tak sa obráť na dáký servis LPG v okolí a možno Ti ho objednajú aj my občas hladáme po všetkých čertoch než sa dačo podarí :D

http://sklep.ekocar.pl/?lang=pl&action= ... 0&idsa=212
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG na TICO

Příspěvek od tulen »

to je iba obycajny duty kruzok ktory rozptyluje plyn ako na plynovom sporaku ? a este otazka kde to umiestnit ?
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG na TICO

Příspěvek od -peha- »

Sundáš filter položíš mixer na karburátor (pod neho ide gumka) vrátiš filter a dotiahneš,len takto pokud si hociaký mechanik tak ver mi že pred pár rokami než som sa tomu začal venovať by som si na samodoma robotu s LPGčkom netrúfol a dneska keď občas vidím domáce úpravy tak mi vlasy stoja hrôzou a pri cene montže 100 € za odbornú montáž je to viac ako odvaha no ale nepoznám tvoju zručnost len pri týchto otázkách asi nemáš valné skúsenosti o montáži čo :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG na TICO

Příspěvek od tulen »

technicke skusenosti mam ale do LPG sa este nerozumiem, som myslel že to bude vyžadovať odstránenie original filtra a ten kružok sa namontuje na zaciatok toho kovoveho krytu sania, len potom by bolo treba použiť inak uložený filter...
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG na TICO

Příspěvek od -peha- »

Treba sa s tým pohrať lebo fakt na TICU je trocha babračka to tam prispôsobiť a ťažko to popisovať ôebo by som ho musel mať pred sebou ale posledné som montoval minulý rok takže neviem či tam náhodou nie je potrebné predlžiť skrutky ale bacha jednomu čo samodomo robil plyn sa odtrhli tie skrutky ktorými mal prichytený ten mixer a škoda bola velká lebo mu kúsky vleteli do motora a zničili piest aj hlavu :idea: Robilo to nenormálný rachot takže musel na 250 km použiť odťahovku oprava nebola tiež lacný špás takže bacha :idea: :idea: :idea:

Hele--
Přílohy
DSC03614.jpg
DSC03614.jpg (115.35 KiB) Zobrazeno 3767 x
DSC03613.jpg
DSC03613.jpg (101.57 KiB) Zobrazeno 3773 x
Milan4DNC
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 05, 2009 10:18

Re: LPG na TICO

Příspěvek od Milan4DNC »

Mám Tico na LPG a můžu to všem jenom doporučit. Přes léto jsem jezdil zhruba za 6 litrů plynu, v zimě je to o něco více. Mám v kufru 45l nádrž, takže na jedno tankování najedu přes 500km. Jediná nevýhoda je, že už se mi do kufru nevejde skoro nic, ale protože to mám v podstatě jen na ježdění do a z práce, nevadí mi to. Plyn je zapsán v TP, nechal jsem tam přendat zařízení z Citroenu BX (který jsem koupil za 3000 s bombou platnou na 7 let :lol: ).
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG na TICO

Příspěvek od -peha- »

No jo v CZ je to pohoda ale u nás v SR je bohužial TICO neschválené no aj tak sme ich prerobili asi 20 lebo ich majú presne na odvoz do roboty a tak na to je velice vhodné :lol: :lol: :lol:

Tulenku až to budeš robiť tak regulátor daj dole pod ten chobot na saniu a tankovani riešíme takto ako vidíš a finta je v tom že kúpiš dve červené odrazky jedno dáš na krytku tankovacieho hdla a druhú na druhú stranu aby boli simetrické daj stred na ten prolis a pak sú vzadu len odrazky a ten reduktor v motore sa dá zakriť čiernym plastom no a je LPG zakamuflované :lol: :lol: :lol:
Přílohy
1.jpg
1.jpg (90.62 KiB) Zobrazeno 2911 x
2.jpg
2.jpg (56 KiB) Zobrazeno 2910 x
3.jpg
3.jpg (77.3 KiB) Zobrazeno 2910 x
Odpovědět

Zpět na „TICO“