Matiz mě odveze do hrobu.

Moderátor: Blue Lanos

dunhill
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 07, 2008 14:03

Matiz mě odveze do hrobu.

Příspěvek od dunhill »

Zdravím,
tak se mi dostal do ruky po dlouhý době Matiz od mojí ex. Je 2000 rok a má lehce pod 60tkm.
Po ohřátí začínal vynechávat a pak vždycky zdechnul.
Šel na diagnostiku a tam mi řekli že rozdělovač,palec,svíčky a kable.OK

Dotaz: jak sundat palec a nerozmlátit půl motoru????

Je normální že Matiz jde tak rychle do hajzlu??? Už jem na něm měnil třmeny,kotouče,chladič,vičko od expanzky,termostat atd.....a nebere to konce.Přijde mi to že jednou stranou tam cpu nový díly a druhou vypadávaj starý ven.
Díky Petr
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Obecně Daewa se chovají tak, jak se k nim chová majitel....kolegové poradí jak s tím palcem ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
dunhill
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 07, 2008 14:03

......

Příspěvek od dunhill »

Chová se k němu majitelka....spíš víc stojí než jezdí a věci mění až když opadávaj...klasika
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Otázkou je, jak tomu šlape na krk, jezdí aspoň jednou roku do servisu na kontrolu a tak....ne jen lejt benzín a vodu do ostřikovačů....no uvidíš co řeknou kluci - dvorní klubový servismani ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Taky je otazka kolik je tam km skutecnych pokud ho nema od novoti a dalsi vec je ta ze auto pokud vic stoji nez jezdi tak je to pro nej rovnez nestesti...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
dunhill
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 07, 2008 14:03

.......

Příspěvek od dunhill »

Km jsou poctivý,kupováno v r.2002 s 25tkm......
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Mám též r.v. 2000 s najetými 99.973km a opravdu stále jen leju benzín a vodu do ostřikovačů. Občas vyměním olej a doleju půl litru vody a vše ok.

Teprve před týdnem začalo řvát spojkový ložisko, tak v létě vyměním komplet spojku a jezdí se dál ;)
dunhill
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 07, 2008 14:03

....

Příspěvek od dunhill »

a nemoh se mi kousnout imobilizer???? Vždycky tam někde kolem topení
mrkala dioda a teď nic
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

No dioda je jedna vec, ale ak by to bol imo, tak ani nenastartujes. Ohladom toho rozdelovaca je tu popisaneho az-az. Ono to vyzera tak, ze servis, do ktoreho ste chodili vas (alebo teda niekoho) osklbal, a raz vymenili cidlo, potom daco ine... A nakoniec to bude naozaj v rozdelovaci a kabloch. Tie sa mozu vymenit po najazdenych 60tkm. Ak chces ale zhodit dole cely rozdelovac, poznac si na nom poziciu oproti casti, kam sa srobuje, aby si ho dal rovnako spet. Inak je to lahke, 2 srobky drzia viecko, k spodnemu horsi pristup. Nepopliest zapojenie kablov 1-3-2. Viecko zvykne byt zanesene, mozno zodraty palec. K tomu kuknut stav sviecok (rozmedzie kontaktov a ich farbu), VN kable kupit vsetky nove (zvonku vyzeraju OK, a prepaluju sa tie bezne dost casto). Toto je investicia uplne zadara, az na tie kable. Netreba nic ine vymontovavat, rozdelovac je na pravo, ako pozeras do motora, idu z neho tie kable, takze sa neda prehliadnut. Aj na temu zdochynania po starte tu toho je dost, prevazne robi problem prave rozdelovac.

Mozno staci obetovat vikend, precistit to trochu, pozret vzduch. filter, pocistit kontakty senzorov. Mohlo by to byt aj benz. cerpadlo, ked das kluc do polohy 1, malo by sa cca na sekundu ozvat zabzucanim (ale to uz chce mat trochu v uchu, ako to bzucanie bzuci).

Inak Matizkovia splapu dobre, odchadzaju vecsinou len bezne veci ako na vsetkych autach.
Naposledy upravil(a) Rado77 dne sob úno 09, 2008 14:43, celkem upraveno 1 x.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
dunhill
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 07, 2008 14:03

,,,

Příspěvek od dunhill »

Jenže já už nenastartuju,předtím to šlo aspoň za studena,vyměnil jsem vičko rozdělovače a už nenatočím ani za nic. Ráno měním palec,kable jsem měřil. :( :( :( chtěl bych sundat jen palec,musím schodit celej rozdělovač????
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

ak nepomozu bezne veci ako kable, sviecky, rozdelovac treba sa pozret aj na opticky snimac otacok......ten je hned za rozdelovacom a ide k nemu konektor(plati iba pre prve Matizi z rozdelovacom)...aj toto zvykne odchadzat a prejavuje sa to presne tak ako popisujes....tu je uz investiciu trochu vyssia.
cca 3500-5000sk...podla toho kde to kupis a ci si to spravis asam alebo servis.
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

palec tam je jen nasunuty.jde normalne dolu.muze se ale stat ze je jakoby prituhly a musi se 2mi sroubovaky proti sobe.
pokud to vic stoji nez jezdi je normalni ze se tam meni veci ktere zatuhnou zareznou nebo proste umrou starim.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
dunhill
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 07, 2008 14:03

.......

Příspěvek od dunhill »

zatím to asi vypadá na ten snímač.vyměním palec,ale ten zas tak v hajzlu není,spíš už jsem v křeči a pro jistotu. jiskry to hází,takže bloklej imobilizer to asi taky není,šťáva tam teče.......snímač....
akorát by mě zajímalo proč mi to neřekli na diagnostice u dealera tři dny nazpátek...........
dunhill
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 07, 2008 14:03

,,

Příspěvek od dunhill »

palec novej a ani prd,jen točí a točí.....mě.
Takže říkáte snímač :( :( :(
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

skus si za tmy vytiahnut sviecku..priloz ju ku kostre auta a startuj (ale iba vtedy ked ti nejde nastartovat) malo by to hadzat dost nepravidelne iskri, alebo vobec.
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“