Porucha brzdového systému?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
kloki
Příspěvky: 24
Registrován: sob srp 27, 2005 13:20
Bydliště: Sereď

Porucha brzdového systému?

Příspěvek od kloki »

Asi mesiac mi blbnú brzdy. Pri vyššej rýchlosti všetko OK ale pri dojazdoch na križovatke alebo pomalej jazde (5-10 km/h) mi dosť často niečo praská (rapoce) vpredu v posilovači alebo v ABS-ku a cítim to aj na pedále brzdy (ako na staršom aute bez posilovača - mám pocit že niečo zadŕha na kotúčoch alebo kde). Najskôr som myslel že sú zavzdušnené brzdy tak som všetko odvzdušnil ale zmena žiadna. Pri brzdení pritom ako keby fungovalo (zbytočne) ABS - je to prerušované ako pri šmyku a vydáva to blbé zvuky ako keby som nemal brzdové doštičky alebo ako keby sa mi zadieralo niečo na brzdových kotúčoch. Všetko je ale OK keď valím trebárs 180 a brzdím ako drak bez najmenšieho zaváhania, neťahá neškrípe, no som z toho celkom mimo. Nechystám sa zatiaľ do servisu pretože by mi tam vymenili aj motor tak by som rád poznal, či s tým nemá niekto skúsenosť. Kotúče vpredu mám funglovky a obloženie tiež. Skúste poradiť prosím.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

snimace ABS, vyndej pojistku ABS a jezdi zatim bez ni jak budou zmeny pis potom budeme radit dal
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
kloki
Příspěvky: 24
Registrován: sob srp 27, 2005 13:20
Bydliště: Sereď

ABS

Příspěvek od kloki »

tak som to skúsil, vyrval som 60 ampérovú poistku v motorovej časti a zatiaľ OK, žiadne škrkotanie ani drnčanie, napadlo ma to už večer že som to mohol skúsiť s vyradením ABS takže teraz zistiť ktorý snímač je OUT ale ako ? Skúste poradiť prípadne odporučte najjednoduchší postup, DÍK !!!
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

leganza

Příspěvek od Serpico »

....to kloki a nemáš přirezlé špatně chodící pístky nebo pojezdy kot. brzd - když si odzvdušnoval díval si se hlavně na pojezdy?

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

pochybuju aby to bylo prirezli, psal ze z vyssi rychlosti to nic nedela kdyz brzdi jen v tych nizsich.

Doporucuju zaject na diagnostiku tam ti zjisti ktere cidlo to je, divny je ze ti nesviti kontrolka.
Obecne je vzato ze ABS funguje az po hranici 10km/h u tebe je to naopak :lol: mozna i proto se ti kontrolka nerosviti
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Slávek má pravdu já som mal zarezlé bstrmene vzadu a skoro som to ani nepoznal a prišiel som na to len náhodou a toto čo mu robí šarapatu je ABS a asi čidlo ale to je najlepšie robiť diagnostikou :idea: :D :D
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no pokud by to bylo cidlo tak se rozsviti kontrolka.takze toim to neni.
pokud chodi abs takhle divne je to asi spinac brzd.jestli si to pamatuju spravne je tam jeden 4 vyvodovy nebo 2 2vyvodove.jeden z nich je pro lampy a jeden pro abs.
pokud by to nebyl tenhle snimac mohla by to byt interni chyba jednotky abs jelikoz ona proste nesmi zapnout abs .
a jeste me napadlo s tim cidlem u kola to nemusi byt cidlo ale jen necistoty ktere v nizke rychlosti zblbnou cidlo ze si mysli ze se kolo otaci pomaleji.
na diagnostice asi nic nenajdete pokud chyba nesviti.ale je mozne ze kdyz se svezete s diagnozou v ruce a udela to bude teoreticky videt ktere kolo se uz jakoby netocilo.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Hornet
Příspěvky: 26
Registrován: ned srp 08, 2004 16:11
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha brzdového systému?

Příspěvek od Hornet »

Zdravim Vas.Od vcera som uz aj ja majitelom Leganzy :), ale uz pri skusobnej jazde som zaznamenal rovnaky problem ako kloki. Pri pomalych dojazdoch ci uz so zaradenou alebo vyhodenou rychlostou mi zacne klepat brzdovy pedal presne ako sa to tu popisovalo.Akoby to ABS zacinalo reagovat predcasne.Auto dal tento tyzden povodny majitel aj na STK, bola zmerana geometria a vycistene dosticky a kotuce lebo auto stalo dlhsi cas a boli jemne zkorodovane. Auto kontrolou preslo bez vaznejsich zavad a kontrolka ABS na palubke nesvieti. Tak neviem ci s tym zbehnut na diagnostiku pripadne ci uz tento problem niekto nevyriesil.Vdaka
morfeus
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 29, 2006 12:51

Re: Porucha brzdového systému?

Příspěvek od morfeus »

Caute,,,mam presne tento problem s brzdami,, ked idem tak cuka v prednej casti pravdepodobne obcas to zacne intenzivne chrcat,,ale ak stupim na brzdu lahko prestane. v servise nevedia co stym ,,ale asi najradsej by vymenili vsetko. ak vyberiem poistku z abs tak prestane,,, senzori su ze vraj v poriadku,,, poradte pls....
Mareckoo
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 14, 2009 08:48

Re: Porucha brzdového systému?

Příspěvek od Mareckoo »

Zdravim, ja som mal podobny problem a chyba bola v prasknutom kruzku ozubenia pri snimacoch. Tieto kruzky zvyknu praskat a potom pri nizkych rychlostiach davaju blbe signaly jednotke. Problem je v tom, ze sa nedaju kupit, ale su sucastou klbu. Mne to davali v sevise vyrabat. A pomohlo to.
morfeus
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 29, 2006 12:51

Re: Porucha brzdového systému?

Příspěvek od morfeus »

hmm,, no len nechapem,ze ked vyberiem poistku tak to nerobi,,takze asi bude chyba skor v nejakej elektronike abska nie??
Mareckoo
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 14, 2009 08:48

Re: Porucha brzdového systému?

Příspěvek od Mareckoo »

No ak vyberies poistku, tak vyradis cele ABS, tak to nemoze robit. Prasknute krusky suvisia v elektronikov, pretoze je tam medzi dvoma zubami iny rozostup a to elektronika zle vyhodnocuje, aspon tak mi to vysvetlili v servise.
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“