USB sloty - opět nefunkční !!!

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

USB sloty - opět nefunkční !!!

Příspěvek od Ivoš »

Přátelé, potřeboval bych poradit...

zase mi přestaly fungovat USB sloty....tady v práci mám zadní 2 x USB 1.1. V jednom mám stabilně Bluetooth adaptér a do druhého připojuji MP3 přehrávač, Flash disk, mobil nebo externí HDD....bohužel mi opět přestaly sloty fungovat a počítač žádné zařízení nevidí (ve Správci Hardwaru ovladače jsou, podle systému jsou funkční a povolené)...Mám XP Profesional
Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače USB, nepomohlo, zkoušel jsem USB Filter,ale ten pomohl jen na nějakou dobu....prosím poraďte mi, jak zprovoznit sloty, aby vše opět fungovalo jak má.

Díky ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Ty jo Ivosku tak o tomhle problemu slysim tedy poprve...nikdy se mi tohle nestalo a ani nechapu jak se to muze stat,vzdyt je to jako zasuvka...to je jako by mi doma prestala fungovat zasuvka ve zdi... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Nojo, jenomže ty debilní Windows ti prej určí maximální počet přístupů přes USB (když střídáš zařízení do nich zapojované) a pak máš smůlu....to se stalo teď mě a já sakra potřebuju USBčka zrovna jako sůl....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

To jsem teda vubec nevedel,ze je to takhle omezene...nejdou ty zarizeni nekde vymazat???Myslim jako aby si ty xpecka nepamatovali,ze si tam uz nejaky USB cpal...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Zkoušel jsem odinstalovat všechno, co mělo něco společnýho s USB....ve Správci Hardwaru jsem dal zobrazit i skrytá zařízení, odinstaloval jsem je a furt nic....napadlo mě ještě zkusit nainstalovat poslední driver desky, ale ten nemůžu nikde najít, jelikož je to dost stará deska.... :(
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
kaper
Příspěvky: 113
Registrován: stř srp 30, 2006 13:13
Bydliště: NR, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kaper »

mne sa tiež obcas stava že mi nenacita/nerozpozna zariadenie ked ho pichnem do usb (na stolnom pc aj na notasi)...mam XPhome
...ale potom spravim iný ukom, napr. vypnem aplikaciu pri ktorej chcem pouzit to usb...zmova zapnem aplikaciu...znova pichnem do usb a fičí to
...nemusel som zatial nic preinstalovat a podobne...tak som to ani neriesil...bud som mal stastie zatial, alebo to ty budes mat daku zapeklitejsiu zavadu.. :(
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

A keď do USB strčíš nejaké zariadenie, tvári sa, že do neho ide elektrika (svieti na ňom nejaká kontrolka) a iba nie je dostupné vo Win alebo je zariadenie úplne mŕtve?
Ja len tak či nie je niekde problém na doske s napájaním USB konektorov.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Právě že svítí a tváří se jako normálně :?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

U mého stolního PC se občas stává, že nenajede internet ( karta ), již jsem nad tím strávil spoustu času a nic. Win XP Profi. Co mi vždy pomohlo odpojit Pc od sítě ( dvě hodiny) a PC maká jakoby se nic nedělo.
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Preinštaluj celý Win XP a bude pokoj. Pri odpojovaní používaj to odpojenie hadveru čo máš ikonku v pravo dole. Mal so podobný problém po inštalácii aktualizácie.
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Těmi ovladači USB jsi myslel řadiče sběrnic USB?
Ono ti to klidně může svítit a nemusí fungovat, to svítí jen že je to pod napětím s datovým přenosem to nemá nic společného. Je to nevýhoda integrovaných zásuvek pokud tam často něco strkáš, můžou se časem poškodit.
Můžeš zkusit přeinstalovat XP, pokud nemůžeš tak máš možnost koupit další USB, většina desek má na sobě zásuvku na další USB (neznám tvůj typ desky pokud máš manuál tak to v něm najdeš), nebo jde koupit redukce do PCI stojí to pár korun.
Osobně bych to řešil koupí dalších USB.
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Myslel jsem ovladače řadiče.....no každopádně koupím USBčko do PCI...technik říkal, že se podívá jestli nejsou nějak mechanicky poškozený, ale spíš asi odešly....teď už totiž ani nesvítí zařízení....takže konec...fňuk :cry: :cry:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Ivoš píše:Myslel jsem ovladače řadiče.....no každopádně koupím USBčko do PCI...technik říkal, že se podívá jestli nejsou nějak mechanicky poškozený, ale spíš asi odešly....teď už totiž ani nesvítí zařízení....takže konec...fňuk :cry: :cry:
Pokud ti můžu poradit kup si pak USB prodlužovák a zařízení které často měníš zapojuj do něj, ( jde koupit i USB HUB s kablem) Můžeš si to vytáhnou kam budeš chtít abys to měl po ruce a nelezl dozadu za comp.
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Nefňukaj to nieje velká škoda lebo radiče sem tam odchádzajú ale oprava nieje náročná ani drahá a potom to urob ako Ti radí PEZ lebo ja to používam na noťase tiež HUB a je to fajnová pomôcka :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

PEZ píše:
Ivoš píše:Myslel jsem ovladače řadiče.....no každopádně koupím USBčko do PCI...technik říkal, že se podívá jestli nejsou nějak mechanicky poškozený, ale spíš asi odešly....teď už totiž ani nesvítí zařízení....takže konec...fňuk :cry: :cry:
Pokud ti můžu poradit kup si pak USB prodlužovák a zařízení které často měníš zapojuj do něj, ( jde koupit i USB HUB s kablem) Můžeš si to vytáhnou kam budeš chtít abys to měl po ruce a nelezl dozadu za comp.
Len tam daj USB2 a nie 1
Odpovědět

Zpět na „POKEC“