Vymlatene silentbloky motora

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Vymlatene silentbloky motora

Příspěvek od Rado77 »

Caute hosi,

ako spoznam, ze silentbloky motora su uz stare? Cital som tu, ze by mali byt meke na omak, ale neviem to porovnat, lebo ked bolo auto nove som ich neskusal. Vizualne vyzeraju OK, ale jeden mam zrejme kaput - ten co drzi prevodovku, je to vidno po zhodeni LP kola, ze je medzi vrchnou castou silentbloku a zelezom medzera tak pol centi (teda predpokladam, ze je asi kaput, ked tam je fuga).

Ze by mi motor nejak extra klepal si nemyslim. Minuly rok som vyrezal z hrubej gumy (stara pneumatika) take 2 kruhy, v strede som tomu vyrezal este diery a rozrezal ku stredu na 1 mieste, aby sa to dalo vsunut do tej fugy medzi silnetblokom a zelezom, ale nijako to nepomohlo. Nic sa nezhorsilo, ani nezlepsilo, tak som to odtial vytiahol prec. Ale predpokladam, ze na 8-rocnom aute uz budu silentbloku v zlom stave....ci nie?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..trase sa ti auto ..??
..buchoce alebo drncii volaco ..??
alebo ma ten silemblok tendenciu rozpadat sa ..??

ak si na jednu z otazok odpovedal ANO, .. taq vymen..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Dik JRD,

odpovedam ANO na prvu otazku, aj ked to nieje nist damaticke. No budem musiet na jar nahrabat nejake peniazky a poriesit. Myslim ze ked menit, tak vsetky.... Skusim ako prvy kupit ten co drzi konec prevodovky a vysledujem, ci to pomohlo. Ak nie, tak pojdu fsecky.

Diiiiiiiiik a "at nam jezdi a nezlobi" ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Taku fugu tam mam aj ja..ale nemyslim si ze to je vada.
Silentbloky motora budu pravdepodobne este v pohode......ja mam vybuchane skor uz capy a asi aj ramena a predne tlmice urcite....vymenu som si chcel robit sam, ale v tejto zime asi tazko..takze bud na jar alebo to hodim do servisu ..co sa mi moc nechce.
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Chcelo by to este prispevok od cloveka, co menil ten silentblok, kt. drzi prevodovku, ci je to tak aj nove. My mame auta cca rovnako stare a jazdime po BA cestach, takze tazko povedat... Paradoxne ja mam predne tlmice OK, zato zadne su vraj uz na spodnej hodnote, ale este vraj co-to vydrzia. Tie tlmice tusim riesil davnejsie Ondras, ale po ich vymene ocakaval lepsi vysledok...ak si dobre spominam. Takze asi ozaj tie capy...Ja uz som si na buchoty od podvozku zvykol a neriesim to uz ani hlasnejsim radiom. Predsa len 8-rocne auto, nechcem uz moc vrazat peniaze do luxusu....Skor sa uchylujem k lacnym al. zdarma rieseniam, ako som robil tie odhlucnenia prepazky (motor/vnutro) ci dveri. A urcite bude onedlho treba penaze na dalsie veci ako pretesnenia motora....

Ono bz to chcelo asi tiez taku akciu, ako ste robili s JRD-m: rozobrat to do sroba, naraz kupit a pomenit vsetky mozne tesnenia, vsetko vycistit a vypulirovat. Taku mensiu GO motora, nech nam jazdi a nezlobi este dalsich par rokof ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Matiz se třepe normálně, je to nevyrovnaný tříválec. Tlumiče na zadní nápravě odchází paradoxně dřív, než přední. Výměnou nepocítíš výrazné zlepšení (pokud je teď nemáš úplně v kaši). Vzadu je prostě tuhá náprava a ta skáče jako koza furt.
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Rado píše:...vymenu som si chcel robit sam, ale v tejto zime asi tazko..takze bud na jar alebo to hodim do servisu ..co sa mi moc nechce.
Ramena nech vyměnit v servise. Sám jsem si to chtěl taky děla u garáže, ale nakonec děkuji prozřetelnosti, že jsem to dal do servisu. Byla prý s tím neuvěřitelná drbárna, ale borci jednali na rovinu a platil jsem předem smluvenou cenu (nebyl to Daewoo servis). Stálo mě to 2000Kč (materiál jsem donesl). Měnili ramena, tlumiče, stabík + jeho silentbloky.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Ramena sám neměnit.. Já si taky pěkně naběhl... Nešel povolit šroub, tak jsem ho švajcem musel upálit...děsná práce
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Take veci ako ramena by som si ani netrufol menit sam, bez skusenosti - prva prekazka, som na to sam a konec....a auto potrebujem denne funkcne. Preto radsej vzdy vysomrem vsetky mozne informacie a 3x citam ten isty manual, kym sa pustam do nejake "vecsej" akcie.

Inak tie zadne tlmice - ked som prerabal byt, vozieval som vsemozne materialy - cementy, dlazbami nalozene auto na full...tak som si myslel, ze tlmice odisli kvoli tomu. Ale ako sa zda, odchadzaju skor nez predne...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Dík za radu Ondrasi a Roberte. Chcel som povodne menit iba predne tlmice a ich ulozenia....ale asi to postupne nakupim a dam vymenit aj ramena aj capy riadenia. Inak zadne tlmice tam mam uz treti par..menim to pomaly jak olej :lol: .....tie mi odchadzaju bezne tak po 30tkm...ale tie viem zohnat za par korun a vymenit behom chvilky, takze to neni problem.

To Ondro: Ty si daval ten spodny stabik z Matiza 1.0 ak sa dobre pamatam..ci nie? zevraj je o nieco hrubsi..ak hej bola nejaka zmena?
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Rado píše:To Ondro: Ty si daval ten spodny stabik z Matiza 1.0 ak sa dobre pamatam..ci nie? zevraj je o nieco hrubsi..ak hej bola nejaka zmena?
Bohužel z 1.0 nelze. Má úplně jinde uchycení v kastli. Nakonec se mi naskytl nový a neunavený z 0.8, tak jsem ho vzal. alespoň nebyl orezlý :). Rozdíl nula.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Ked dobrzdim do uplneho zastavenia (prudsie zabrzdenie), cele auto sa mi hojda - maju to na svedomi skor vymlatene tlmice, alebo napr. silentbloky motora?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

jednoznacne tlmice.....uz ti to hojda na pruzinach a tlmice ti to neutlmia.
Ak jazdis po BA cetsach tak 50 max 60 tisic km a konec.
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Hej, hej...tipoval som tie tlmice + rovno vymenit aj horne ulozenie, co zvykne byt pricinou buchotu. Uz tu tusim aj bolo dakde spominane, ze ta horna guma casom byva aj pol centimetra vzdialena od tej 8-hrannej velkej podlozky, a vraj sa to nema dotahovat, ale vymenit tu gumu, lebo sa casom vymacka a preto je tam ta vola. Predpokladam ze prave ta strbina bude mat na svedomi prenasanie uderov od kolies (samozrejme okrem vsetkych ostatnych silentblokov a capov )
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“