Zamlzena okna...

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Zamlzena okna...

Příspěvek od Goose »

Mam veliky problem se zamlzovanim oken...topeni nejspis spatne funguje nebo ja nevim...vytapeni zadniho okna funguje uplne na hov** ze vsech tech dratku fungujou jen 4...takze vidim uplny nic...predni okno je taky epizoda...silene se zamlzuje a kdyz na nej pustim topeni tak to na chvili zabere a pak je okno samej flek...jako od cakani vody,takze se mi do topeni nejspis dostava voda,dnes vecer kdyz jdu z prace,sednu do auta,zaroseny predni okno,tak pustim naivne sterace a ono prdlajs...ona je ta voda zevnitr...nevite co stim??? :cry:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlzena okna...

Příspěvek od Petr S. »

Goose píše:Mam veliky problem se zamlzovanim oken...topeni nejspis spatne funguje nebo ja nevim...vytapeni zadniho okna funguje uplne na hov** ze vsech tech dratku fungujou jen 4...takze vidim uplny nic...predni okno je taky epizoda...silene se zamlzuje a kdyz na nej pustim topeni tak to na chvili zabere a pak je okno samej flek...jako od cakani vody,takze se mi do topeni nejspis dostava voda,dnes vecer kdyz jdu z prace,sednu do auta,zaroseny predni okno,tak pustim naivne sterace a ono prdlajs...ona je ta voda zevnitr...nevite co stim??? :cry:
Vyměn si kabinový filtr a filtr vzduchu. Kolega měl to samé na koktáfce a zabralo to.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

To vypadá jako těsnění okna a nemusí to být to čelní.
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlzena okna...

Příspěvek od Goose »

Petr Soukup píše:
Goose píše:Mam veliky problem se zamlzovanim oken...topeni nejspis spatne funguje nebo ja nevim...vytapeni zadniho okna funguje uplne na hov** ze vsech tech dratku fungujou jen 4...takze vidim uplny nic...predni okno je taky epizoda...silene se zamlzuje a kdyz na nej pustim topeni tak to na chvili zabere a pak je okno samej flek...jako od cakani vody,takze se mi do topeni nejspis dostava voda,dnes vecer kdyz jdu z prace,sednu do auta,zaroseny predni okno,tak pustim naivne sterace a ono prdlajs...ona je ta voda zevnitr...nevite co stim??? :cry:
Vyměn si kabinový filtr a filtr vzduchu. Kolega měl to samé na koktáfce a zabralo to.
Kabinovy je temer novy...je meneni v breznu...vzduchovy taky...jsem z toho uplne zoufalej...a co mam delat s tim vytapenim zadniho okna???Doufam,ze nebudu muset kupovat novy zadni okno... :cry:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

MiSedl píše:To vypadá jako těsnění okna a nemusí to být to čelní.
I to je klidne mozne...do auta mi dost fouka,ale az ve vyssich rychlostech...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Už se to tady řešilo je to každý podzim a zimu stejný!Nepřetápět kabinu a topení používat jen na ofuk skel ne do prostoru,čím teplejší vzduch tím větší relativní vlhkost která se sráží na chladných sklech,občas zapnout klimu ta vysušuje,nechat mírně stažené okénko kvuli cirkulaci,co nejčistčí okna a použít některý z přípravků proti pocení/kdo byl na vojně zná mejdlíčka na plynové masky/.Dnes jsou jiné přípravky ale učel je stejný.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
PS:
Teď koukám,že ti tam fouká tak to je kvuli pocení jen dobře!!!
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

To auto stalo cely den venku a melo orosene okno zevnitr...rano kdyz jedu do prace tak netopim...zkusim poradne vydrbat okna a koupit nejaky sajrajt proti zamlzovani... :cry:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Je jasný že auto který je v suchu v garáži tak jsou i suché sedačky a koberce tak nemá takové problémy jako auto které má studený odchov a vlhkost nemá co pohlcovat ba naopak tu vlhkost zvyšuje.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Mne sa to stavalo, ked som mal vysoku vlhkost vnutri auta. Skus skontrolovat, ci nemas napriklad vlhke potahy, pripadne mokro pod kebercekami, ci ti niekde nezateka do auta. Prejavovalo sa to vlhkostou zvnutra na oknach a takym divnym zapachom v aute.
Pomohlo tomu nechat stat auto na slnku s pootvorenymi oknami, potom jazdit zo zapnutym kurenim naplno a stiahnutymi zadnymi oknami na obidvoch stranach. Trvalo to asi tyzden, denne jazdenie s otvorenymi oknami a kurenim naplno, hrozi prievan na usi ale pomohlo.
Okna treba hlavne odmastit a potom uz neutierat a nesahat na ne rukou.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo R. »

Pusť klimku a během minuty nemáš na okně ani kapku.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Zamlzena okna...

Příspěvek od Hanzy »

Goose píše:Mam veliky problem se zamlzovanim oken...topeni nejspis spatne funguje nebo ja nevim...vytapeni zadniho okna funguje uplne na hov** ze vsech tech dratku fungujou jen 4...takze vidim uplny nic...predni okno je taky epizoda...silene se zamlzuje a kdyz na nej pustim topeni tak to na chvili zabere a pak je okno samej flek...jako od cakani vody,takze se mi do topeni nejspis dostava voda,dnes vecer kdyz jdu z prace,sednu do auta,zaroseny predni okno,tak pustim naivne sterace a ono prdlajs...ona je ta voda zevnitr...nevite co stim??? :cry:
Goosiku podivej se jestli ti neztrci voda z chladice nebot ja mel to same a bylo to tim ze teklo topeni.Jinak k tomu vyhrivani zadniho okna mas prerusene ty vyhrivaci pruhy a jde to opravit a delaji to vetsinou tam kde meni skla na aute.Jinak to zapni a mrkni se potme nekdy jde videt jak v tech porusenych mistech to jiskri... ;)
Jo a s tou klimou mu neradte ta mu nejde ale je to super vec na tohle to je pravda... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

čítam a koukám lebo som chcel napísať to samé proste tak ako Gosíík a po dnešku sa to upravilo ako to napísal Ivo .... pustil som klímu a heuréka fachčí to :lol: :lol: :lol: Dneska som celý den hrešil fakt sadol som (mám ju v garáži) v Legyne teplo sadla rodinka a na križovatke už som stál lebo som nevidel ani prd a to som skúšal automatiku(mymochodom pri tom sa najrýchlejšie zohrievá vnútro :D ) dal som aj direkt ofuk skla tak to trocha zabralo ale nič moc a to nehovorým o zadku tam to bolo zarosené stále no ale po obede som si všimol že pri automatike aj keď nastavené mám 26 stupnou sa zapíná klíma tak som ju zapol na plno a fuk okna ako zrkadlo tak Gosííku skús to ono to pomáhá :D :D :D Jinak som sa s tým stretol aj keď som jazdil s firemnou ta tiež každú chvílu zamlžovala ;)
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Pehacku opakuji nejde mu klima a nema digiklima... ;)
jinak jak to zmacknes na predni sklo tak klima naskakuje automaticky a myslim v zavislosti a teplote a funguje to skvele jinak ja jezdim porat na automatiku a je to super jak to reguluje teplotu podle teploty v kabine a teploty motoru skvela vec... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Topole já mám auto v garáži ( suché ) a ve třech lidech se mi začínají mlžit boční zadní okna v tomto počasí. V sobotu jsem jezdil s Matízem po hřbitovech, tak jsem si toho všimnul a počasí bylo celkem dobré.Nepršelo.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Klima nefunguje,mam v planu nasetrit nejakej peniz a komplet opravit auto...klimu,krokac,to zadni okno atd atd...ted to budu muset nejak vydrzet,poradne ty okna umeju,sezenu ten sajrajt proti zamlzovani a budu vetrat okynkama...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“