!!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

. Tak som presiel na samotne konektory , odstrihol som konektor TPS ,
Snímka0016.jpg
Snímka0016.jpg (102.59 KiB) Zobrazeno 3180 x
vybral samotne kontakty , roztiahol tie pliesky a na tom pruznom jazycku bola taka cierna vrstva neakeho nanosu, tak som precistil , napruzil ten jazycek a poskladal
Snímka0013.jpg
Snímka0013.jpg (126.7 KiB) Zobrazeno 3180 x
–nepomohlo , tak som odstranil stare kable , pripajkoval nove k tym kontaktom a poskladal .Ono sa to stale tvarilo urcitu dobu ze to funguje , ale potom sa problem vratil . Nepomohlo ani toto . To iste sa robilo aj s konektorom ku krokovemu motorceku .Tento konektor ma 4 kable a vsetky idu priamo do velkeho konektora,nie su nikde napajane. Zasa nic . Len problem sa menil . Raz vyleteli otacky az na 3000 , kedy naozaj trebalo brzdit pocas jazdy.Druhyraz sa ledva drzal v chode , mal snahu zdochnut ihned ako som stlacil spojku . Tak som bol aspon rad ze sa zas dostali otacky na 1500, aspon sa da normalne jazdit . Stokrat som pozrel podtlakove hadicky aj vsetko , kde by si mohol prisavat vzduch , hruba sacia hadica je derava , ale ked sa omotala poriadne paskou, problem stale trva. Pozrel som ukostrenie ciernych kablov – to bolo v poriadku . Zistil som pri hybani tych kablou na prvom vstrekovaci , ze od spoja kde je tesnenie strieka von benzin , bude treba vymenit tesnenie . Ale dalej uz neviem co mam este pozriet ohladom tych zvysenych otacok . A nech som akokolvek prelamoval kable , otacky sa nemenili. Takze kable akoby boli o.k. To som ale pozeral zvezok od motora k tym velkym konektorom , dalej – teda zvezok do kabiny a pod sedadlo uz nie .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od ppp »

Gumene koleno odvetravania klukovky je v poriadku? hadica k posilovacu brzd je v poriadku? To olepenie kolena od filterboxu paskou neviem, na obrazku to vyzera vselijako, hlavne nie tesniaco :), ale zblizka je to mozno ok, neviem, ja som to olepoval inak, poctivo zahyb po zahybe, ale na espere, tam su zahyby dalej od seba, ale kvoli spolahlivosti som to koleno radsej vymenil za nederave (paska sa odlepovala, pretoze dierou tiekol olej z hmly z klukovky a vaciek).
Najlepsie by bolo zistit pri akych podmienkach dochadza spolahlivo k nezelanym zvysenym otackam, napichnut to na notebook, nasimulovat a sledovat udaje z cidiel a rozhodnutia rj. Bohuzial niekedy ani to nestaci ale aspon tym clovek pripadne vyluci cidla a kabelaz.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Gumene koleno odvetravania som pozeral , nedavno mi menili tesnenie hlavy v servise , tak oni to skladali , malo by to byt o.k. Hadica posilovaca takisto . To sanie na fotke este nie je olepene , teda je , ale potom to bolo este olepene viac . Ale tieto problemy boli aj pred servisom - vymene tesnenia hlavy . Nikdy mi to nerobilo , ale odkedy to zacalo , tak v kuse . Na volnobehu otacky 1500 a neklesnu .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od saamm »

Teoretická úvaha - snímač teploty nasávaného uzduchu. Může dodávat nereálné info do ŘJ a ta vyhodnocuje a přidá na otáčkách.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Aj to cidlo teploty vzduchu som uz vymenil.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

hm a pokud jsou vysoke otacky a hybes s kabelazi tak se nic nemeni?
pak musi byt jeste neco v tech pinech ve svazku primo u podbehu to uz tady taky bylo
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

nie pri hybani tym zvezkom to vobec nic nerobilo s chodom motora a to som riadne poprelamoval. Ten velky konektor som otvoril pozrel som presne tie piny ku konektoru tps aj ten druhy a vsetko je ciste. Tie piny su ale neviem aky materiál , lepšie by boli medené lebo by lepšie viedli ten prúd. Ten konektor neviem ako opraviť jediné ked ho odrežem a napajkujem priamo káble. Teraz som preparkoval auto a zasa to robí. Už som pozeral aj v uplnej tme či niečo nezbadám.ale nič. Momentálne je ten zvezok rozbaleny.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od ppp »

3000 otacok RJ zamerne nenastavi. Pri studenom motore a/alebo zapnutej klime kusok cez 1000, mzno 1200 aspon tak som to vyzpozoroval u mna. 2000 pri jazde kvoli radeniu, ale 3000 je vela. Takze ja sa stale priklanam k saniu falosneho vzduchu. Na to ze servisakov zaujimal stav kolena odvetravania klukovky by som sa nespoliehal, lebo pri skladani hlavy staci povolit stahovaciu pasku na rurke do hlavy, stiahnut koleno z hlavy a to kludne moze ostat na mieste. Sice asi zavadzia ale mozno nie natolko, aby sa s nim niekto babral. Tazko povedat, ale servisaci su prasce z vlastnych skusenosti a to aj v servisoch, o ktorych tu pisu niektori uzivatelia co si tam dali vymenit olej a doliat vodu do ostrekovacov, spokojne hodnotenia. To ze na vstreku unika von benzin, to je podla mna slusna netesnost, tu by som riesil. Najlepsie by bolo fakt, napichnut rj na notebook a hned by sa videlo ci rj take otacky chce alebo o nich ani nevie.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

hm tak je tam neco spatne jineho.
nemam naladu cist prispevky zpatky napis mi co se vsecko s tim delalo.
jestli tam nekdo delal motor tak je to blbe slozene a hadicky jsou buh vi kde pripadne nejaky jiny nesmysl.
jak jsou tedy vysoke ty otacky a za jak dlouho po resetu se nastavi?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Ten problem bol uz pred opravou motora v servise , o tych zdvihnutych otackach som im vravel , ale oni primarne opravovali tesnenie hlavy , zarovnanie hlavy -tlacilo von olej, poskladane to je o.k. , tie podtlaky su na miestach , vsetko je zapojene , stokrat som pozrel . Rozmotal som kabelaz , prepajkoval vsetky cierne kable - teda spojky , zrepasoval aj konektory, precistene , prepajkovane , prihnute kontakty . Bola odpojena baterka a stale . Po nastartovani studeneho motora otacky hned na 1200 .Pohnem sa a prva krizovatka -30 metrov otacky 1500. A stale ked zastavim otacky 1500. Velmi zriedkavo padnu na 800 . Niekedy ked stojim tak sa to so sebou hada , stupaju otacky a hned padaju a zas stupaju . Ak stojim na krizovatke otacky 1500 , znova nastartujem , tak klesnu na 800 . Pohnem sa, zastavim a uz idu hore . Odkladam Lanosa , zacina pracovny tyzden a nemozem s nim jazdit , tecie benzin od vstreku , vela teraz papa , a tie vysoke otacky nerobia dobre studenemu motoru . Ja sa na to pozriem cez vikend a skontrolujem vsetky tie veci este raz .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

krokovy motorek je jaky?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Krokovy motorcek je povodny , ten som ja nemenil nikdy , ale v servise ho vybrali a prestriekali . Rozmyslam ci nie kvoli tomu tesneniu vstrekovaca , ale on netesni hore , teda spoj s benzinovou listou.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

puvodni krokac?a dela to takoveto veci?proc tam jeste je ?podle me je pridreny
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Aspon ja som ho nemenil co mam Lanosa 6 rokov.Da sa skontrolovat ? , lebo kupovat novy krokac je ako kupovat novu hrubu saciu hadicu za 40 eur a nakoniec nepomoze . Uz nemam sil :D , musim to nechat odlezat a nabrat nove sily . Na dalsi vidend . Stale vravim motor o.k. , ale ta elektronika... -P
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

no vyndej ho hajzla a kdyz za nej vezmes rukou mel bys ho dokazat kousek vytahnout a taky zatlacit .a pokud bude pripojeny na kabelu tak po zapnuti klicku by mel vyjizdet a zase zajizdet aspon kousek a asi po 3
zapnutich klicku by mel vyjet temer ven
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „LANOS“