Jaký benzin tankujete?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Petr Soukup píše:Tak od levnejch pump jsem vyléčenej. Měl jsem u Kadetta pal.pc a jednou mě napadlo ho vynulovat a změřit si spotřebu. Výsledek? Na benzín od značkové pumpy,který byl o 1.60kč na litu dražší,jsem ujel o 120km víc!!!! Co jsem ušetřil??? Vůbec nic,spíš naopak. Cena není vše a 50kč rozdílu???? Když to bude 500,tak možná začnu uvažovat,ale 50kč mě neovlivní.
hmm, tak ja mam zase jinej nazor, na beno od tesca jsem ujel o 50km vic nez od Shellu ;) a to se vyplati !!!!
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Dnes som sa bavil na obede z jednym kolegom z prace co ma Astru caravan ako tu Milosh ale ten starsi model a potvrdil aj on, ze na V-power prejde viac km a cca 1liter rozdiel v spotrebe pre vpower takze to keci asi nebudu :idea: ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

milosh píše:
Petr Soukup píše:Tak od levnejch pump jsem vyléčenej. Měl jsem u Kadetta pal.pc a jednou mě napadlo ho vynulovat a změřit si spotřebu. Výsledek? Na benzín od značkové pumpy,který byl o 1.60kč na litu dražší,jsem ujel o 120km víc!!!! Co jsem ušetřil??? Vůbec nic,spíš naopak. Cena není vše a 50kč rozdílu???? Když to bude 500,tak možná začnu uvažovat,ale 50kč mě neovlivní.
hmm, tak ja mam zase jinej nazor, na beno od tesca jsem ujel o 50km vic nez od Shellu ;) a to se vyplati !!!!
Tak to s tebou souhlasím. Asi skusím taky Tesco power. :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Můj názor je, že spíše záleží na jízdních podmínkách , než odkud benzín pochází. Já většinou tankuji u TANK ONO ( Teplice) a nebo u KM PRONA(Česká Lípa), což jsou benzinky které drží cenu na spodní hranici průměru v ČR a nemyslím si, že kdybych natankoval benzín u drahé benzinky, že ujedu více km. Ale každý má tu svou pravdu a já ji respektuji, jenom jsem vyjádřil tu svou ( pravdu)
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

V.Brousek píše:Můj názor je, že spíše záleží na jízdních podmínkách , než odkud benzín pochází. Já většinou tankuji u TANK ONO ( Teplice) a nebo u KM PRONA(Česká Lípa), což jsou benzinky které drží cenu na spodní hranici průměru v ČR a nemyslím si, že kdybych natankoval benzín u drahé benzinky, že ujedu více km. Ale každý má tu svou pravdu a já ji respektuji, jenom jsem vyjádřil tu svou ( pravdu)
placebo efekt a masirka z reklamnich spotu je bohuzel stale v povedomi nekterych lidi.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

V.Brousek píše:Můj názor je, že spíše záleží na jízdních podmínkách , než odkud benzín pochází. Já většinou tankuji u TANK ONO ( Teplice) a nebo u KM PRONA(Česká Lípa), což jsou benzinky které drží cenu na spodní hranici průměru v ČR a nemyslím si, že kdybych natankoval benzín u drahé benzinky, že ujedu více km. Ale každý má tu svou pravdu a já ji respektuji, jenom jsem vyjádřil tu svou ( pravdu)
S Tank ONO nemám dobré zkušenosti. Jednou jsem v Nýřanech vzal do služebního Ducata(2.8 JTD) naftu a auto hulilo a nejelo. Připadal jsem si jak dýmovnice na útěku. :lol: Miloshi to není placebo efekt,nebo reklama,vyskoušel jsem těch pump hodně,ale nejlíp se mi osvědčil Shell a Benzina.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Ja by som to tiz nenazyval placebo efekt....
Tiez nemam dobre skusenosti s "no name" benzinkami. Vyskusal som si to na felicii, npo natankovaní na niektorých pumpách dymila a hucala. Stacilo dat benzin s inej a sla ako šíp. Na fabii som uz radsej tankoval len Shell a Slovnaft, niekedy Oktan. A do espera nedam v zivote benzin s dakej cudnej benzinky, ktora chce prilakat ludi cenou o 30 halierov nizsou.Takze slovnaft a shell u mna jednoznacne boduje... MOj nazor...
Ale prajem ludom, ktory tankuju aj na tych "ostatnych pumpach", aby ich auticko posluchalo a nestrajkovalo...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

no ja som raz nabral do skoro prazdnej Vpower a nedostavil sa ani placebo efekt :) aj spotreba bola vyssia a to som siel dlhsie trasy a nie po meste, dojazd slaby, trosku som aj viac tocil, ale mozno o 300-400ot viac ako inokedy. potom som nabral 3-4x Tesco a lamem (osobne) rekordy v spotrebe. a penazenka to pocitila najviac, pretoze Tesco fuel tu stoji 35,20 a shell VP 38,10, to su 3sk/l, pri 3 tankovaniach x30l je to skoro 300sk a to lamem rekordy. ani pri startoch alebo pri jazde so studenym motorom som nepostrehol rozdiel. so studenym motorom na dvojke prvykrat trha tak ci tak :lol:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

Miloši mám stejný názor jako ty a každý má tu svou značku benzinky. Ale Vy ostatní věřte, že neplatí pravidlo " čím dražší - tím lepší ". Ale pak je další " Věř a tvá víra .......... " .
a nakonec

Pro Kasmu :

Tank ONO a Prona nejsou žádné NO NAME benzinky, jenom tolik nešponují ceny a mají jinou cenovou politiku
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

benzín

Příspěvek od Serpico »

....každý má tu svou pravdu - pod tíhou mediálních informací - špatný benzín lze natankovat i u SHELLU nebo kterékoliv jiné značky - nafta v benzínu ( střídání dopravců - cisteren neúplné vypuštění cisterny - to prostě nelze - rád se nechám přesvědčit o opaku ) do hry vstupuje nahrazování nedaněnými složkami u právě levnějších pump atd....a tak si vyberme....

Mějte se fajn a přeji nemixovaný benzín
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Dnes som si dal do nosa TESCO...Zatial -klop,klop...ide super ,ba dokonca mám dojem,že je to auto živšie.Cítim to hlavne vtedy,ked mu rýchlo šliapnem na "krk" :lol: :lol: :lol: :lol: a ten spomínaný placebo efekt sa mi nezdá,že by sa to u mňa -v tomto prípade-"objavilo"...
inak: pred nedávnom ukazovali v TN,že chcú spustiť na slovensku aj samoobslužné benzinky a tým by mohli byť lacnejšie poh.hmoty-čo je aj logické...V čechách to už vraj máte,čo svedčí opäť o "nápaditosti" slovákov...':oops:'
My sme proste takí...raz na to prídeme aj my,že také niečo môže byť...
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No já se s tím ještě v Čechách nesetkal ;) Jen v Anglii zatím...
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

... a vo Francuzku ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Bergman píše:Miloši mám stejný názor jako ty a každý má tu svou značku benzinky. Ale Vy ostatní věřte, že neplatí pravidlo " čím dražší - tím lepší ". Ale pak je další " Věř a tvá víra .......... " .
a nakonec

Pro Kasmu :

Tank ONO a Prona nejsou žádné NO NAME benzinky, jenom tolik nešponují ceny a mají jinou cenovou politiku
Ano, kazdy m,a svoju benzinku...
Nemyslel som zrovna Tank ONO a Prona, tie poznam aj ja. Narazal som na Tesco benzinky tie ostatne radsej nebudem menovat, kedze sa nachadzaju v mojom okoli...
Ale neverim tomu ako pises, cim drahsi, tym lepsi.... Je to skor o tom ze tam kde je cena normalna /nevyhladavam najdrahsie benzinky/, je benzin "cisty" a nie pozlievany zo dna cisterny... Myslite ze napriklad Shell zlieva pozostatky z cisterien???
Ja som pisal len osobnu skusenost s tymi "No name" (aj ked kazda ma meno) benzinkami a je to bohuzial realita...
A dalsia vec: viete ako sa riedi benzin??? Tak verte tomu, ze na pumpach sa robi aj to a po nom museli aj Škodu 120 roztlacat, aby nastartovala, podotykam ze inka startuje normalne....
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Co se týká velkých benzínek a noname bych řekl možná jen téma k zamyšlení. Nejsem si jistý, že by společnosti jako Shell, OMV, Jet, ESSO apod. riskovali značné problémy díky nekvalitnímu palivu a naopak "noname" benzinky chtějí co nejvíce ušetřit (logicky) a dělí se pak na 2 skupiny - 1) hajzlové co ředí palivo vším možným, aby náklady byli co nejnižší a je jim úpně jedno, že jejich PHM je hnůj.2) "noname" benzinky, které sice chtějí za každou cenu (a možná i pod tlakem cen velikých společností) stlačit cenu na minimum, ale berou prověřené palivo a bez jakýchkoliv úprav ho distibuují. Ale bohuže doplácejí na renomé firem č. 1.
Takže bych neházel všechny firmy do jednoho pytle. Sám jsem párkrát tankoval u RobinOil (u přítelkyně není široko daleko jiná benzinka) a bylo to ok. Ale raději pořád dám přednost ověřeným velkým společnostem, kde je v porovnání s malými firmami větší záruka kvality paliva.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „POKEC“