120kw dizel trhanie motora ?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Boeing737 píše:Super!
Aj ja vždy idem do Chevy len vtedy,keď viem,že čo autu je.
V každom prípade to reklamuj /vzhľadom na km/,ale priprav sa na ich úbohé argumenty,že jazdíš krátke trasy,prašné prostredie,tankuješ nekvalitné palivo a pod...
Spomeň relácie v TV,noviny a pod....že sa tam môžu objaviť a či im to stojí za negat.reklamu.
Mne to pomôže vždy :lol:
To ma fakt zabilo:
Aj ja vždy idem do Chevy len vtedy,keď viem,že čo autu je.
Bodujes :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Reklama
 

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Boeing737 »

Myslel som to tak,že najprv pozisťujem možnú príčinu z iných zdrojov/lebo v Chevy žiaľ nič nevedia/a ich postavím pred hotovú vec.

Čo na tom nerozumieš?
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

TIBI77 píše:Caute.Ako som slubil,ked budem mat nieco nove pridam to tu ;)
Na Orlando.de som nasiel vlakno o trhani motora.Tak som to precital a zaujal ma prispevok o vzduchovom senzore a EGR.Tak som sa zastavil v Chevy.Zacal som kecat s servisnym technikom :)
Tak mu vravim ze chcem pozriet vzduchovy senzor.Ze ci nahodou nieje zaneseny!Vravim ze auto nejde,nema vykon! :D Tak zavolal mechanika aby ho vymontoval!Ked ho vybral bol zaneseny(auto ma 39tis. KM)!Tak servisakovy vravim ze aj EGR bude taky!Chcel som vediet kolko by stalo vycistenie.On na to 150€ :!: Tak som sa zacal smiat,a vravim mu ze som ratal takych 50€ :o) Servisak sa pital mechanika kolko casu bude potrebovat na cistenie.Mechanik kuka na neho a po chvili vravi ze nevie,este to vraj nerobil.Tak servisak mi vravi ze aj za 100€ by to spravili :P Tak som ho zabil otazkou,ci to nemozu urobit ako zarucnu opravu :!: Servisak na to ze garancny technik ma dovolenku,mam prist na buduci tyzden :o)
Tak uvidime :D
Inac ak bude niaky rozdiel dam vediet(senzor je vycisteny).
2014-09-09-646.jpg
2014-09-09-647.jpg
pocuj ten senzor zvladnem vycistit aj sam? nerad by som isiel do servisu a zasa bol cely den bez auta popripade tam travil 2 hodiny cakanim kym sa uracia to spravit ...
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Boeing737 píše:Myslel som to tak,že najprv pozisťujem možnú príčinu z iných zdrojov/lebo v Chevy žiaľ nič nevedia/a ich postavím pred hotovú vec.

Čo na tom nerozumieš?
Ja som tomu porozumel :D
Ale ta veta nema chybu :!: Od srdca som sa zasmial.
Tiez servisak cumel ze co od nich chcem! :o) Len som povedal:toto shodte,toto odmontujte aha zaneseny-vycistit,nahodit :PP:
Fakt si mal stou vetou pravdu -i
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Cau Joztar.To spravis aj sam!Cele to stihnes za 5 minut!
Zhodis olejove vicko ,potom dekel motora.Hore nad drziakom motora je ten senzor.Eletriku odpojis a vysrobujes ten srob(je to 10).Potom ho vytiahnes.Co som cital tak ho cistia benzinom!V pohode to zvladnes -i Dnes som ho mal ja von!napisem o tom v dalsom prispevku ;)
2014-09-09-647.jpg
Přílohy
2014-09-09-646.jpg
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Caute.Nove poznatky!
Vcera auto cestou do servisu cukalo(teplota +24).Po vycisteni v servise v pohode.Rano islo zase vsetko OK (tep. +12).Poobede (tep. +21) auto zacalo jemne cukat.Tak som kukol ten ventil.Cuduj sa svete zase bol zaneseny :!: Tak som ho zbezne ocistil.Tak uvidim,poobede pojdem autom.
Trochu mam obavu ze bute treba vycistit cele potrubie :(
2.0 VCDI LT+ 2013
Velda
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 10, 2013 23:24

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Velda »

Zdravim, zaclo chladno, tak uz to netrha.... Nemate nekdo nejake novinky?
---------------------------------------------------------
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 120 Kw LT+ šedá metalíza
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Velda píše:Zdravim, zaclo chladno, tak uz to netrha.... Nemate nekdo nejake novinky?
Ako vravis,uz sa ochladilo a je pokoj!
Co som sa docital na nemeckom fore,tak to robi EGR.Zanasa potrubie a riadiaca jednotka dostava zle udaje.Ked ho odpojili vsetko OK.
Kedze je auto v zaruke je tazko cosi stym robit :?: :?: :?:
Ked budem doma,skocim este za mechanikom ci ma niake skusenosti.
:PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Radomir
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 22, 2014 18:38

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Radomir »

Taak ja sa pridavam... Vyzera to ze som dalsi s cukajucim cruzom. Skusal som to remapnut - resp. Chipnut , ci sa to cukanie neodstrani. Ale cuka to aj tak..Robili mi to v profituningu, zaplatil som meranie aj predtym aj potom ale nic na grafe nevidno.. Mne to robilo len pri studenom motore ked bolo vonku teplo. Nuž aspon mam 445Nm :P... Ked to práve necuka :D
Velda
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 10, 2013 23:24

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Velda »

TIBI77 píše:
Velda píše:Zdravim, zaclo chladno, tak uz to netrha.... Nemate nekdo nejake novinky?
Ako vravis,uz sa ochladilo a je pokoj!
Co som sa docital na nemeckom fore,tak to robi EGR.Zanasa potrubie a riadiaca jednotka dostava zle udaje.Ked ho odpojili vsetko OK.
Kedze je auto v zaruke je tazko cosi stym robit :?: :?: :?:
Ked budem doma,skocim este za mechanikom ci ma niake skusenosti.
:PP:
Bohužel mé znalosti ERG ventilu nejsou velké. Ale pokud někdo zjistil kde je problém, tak by to měli v rámci záruky v servisu odstranit?
---------------------------------------------------------
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 120 Kw LT+ šedá metalíza
LosPetrik
Příspěvky: 17
Registrován: stř čer 18, 2014 15:08

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od LosPetrik »

Ahoj taky mi to přestalo škubat s příchodem chladnějšího počasí. Ale PDF spaluje stále často a pokud ho vypaluji v menší rychlosti tak mi to vyhodí code 84. Někdo tady psal o nějakým vadným čidle ve výfuku tak zjistím co a jak.
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Radomir píše:Taak ja sa pridavam... Vyzera to ze som dalsi s cukajucim cruzom. Skusal som to remapnut - resp. Chipnut , ci sa to cukanie neodstrani. Ale cuka to aj tak..Robili mi to v profituningu, zaplatil som meranie aj predtym aj potom ale nic na grafe nevidno.. Mne to robilo len pri studenom motore ked bolo vonku teplo. Nuž aspon mam 445Nm :P... Ked to práve necuka :D
Mne to robi tak isto.Studeny motor a vonkajsia teplota okolo 20stupnou.
S tym krutakom uz musi ist paradne :!:
Keby ti vynulovali EGR(ostal by zavrety) tak by uz necuklo.Ale potom vraj castejsie vypaluje PDF.
Co to stoji u Profituningu?
:PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

jedno opravis - teda skor odstranis ale druhe pokazis :D takzvane z blata do kaluze ...pokial to sposobuje nejake cidlo tak ma to az tak neserie ... hlavne jak som pisal inde... uz ani nepachnem do autorizaku. na brzdu mam plan ist aj ja ale skor mozno zoptimalizovat chod motora a tak ale to az po zaruke :D zatial nebudem drazdit.
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Bohužel mé znalosti ERG ventilu nejsou velké. Ale pokud někdo zjistil kde je problém, tak by to měli v rámci záruky v servisu odstranit?[/quote]

Koli emisiam tam vsetko mozne dali a teraz to robi sarapatu.Nemozu to odstranit,lebo EU to predpisuje.
Ked je motor zahriaty EGR pusta vyfukove splodiny spat do motora.Ma to byt koli lepsiemu prepaleniu splodin a ma to ochladzovat teplotu motora.Akurat ze to zanasa cely motor.
Pokial auto nie je v zaruke,staci aby v servise ho vynulovali a je pokoj!
+ mala by sa znizit spotreba a malo by ist lepsie(vyssi vykon).
:PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

LosPetrik píše:Ahoj taky mi to přestalo škubat s příchodem chladnějšího počasí. Ale PDF spaluje stále často a pokud ho vypaluji v menší rychlosti tak mi to vyhodí code 84. Někdo tady psal o nějakým vadným čidle ve výfuku tak zjistím co a jak.
Code 84 by mala byt chyba netesnosti hadice turba.Mozno to ma nieco stym ze ti zle vypali PDF?
Vraj po vymene a vypaleni PDF uz bol pokoj :?: :?: :?:
2.0 VCDI LT+ 2013
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“