Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Matsonic »

S tim dojezdem to v tom srovnani melo byt km/100czk a to by melo mit CNG o skoro 1/3 vic nez LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Zdravím, může prosím někdo vypsat servisy které lpg montují a drží záruku na vůz?díky
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
verny
Příspěvky: 58
Registrován: stř srp 31, 2011 16:51
Bydliště: Příbram

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od verny »

jindrous píše:Zdravím, může prosím někdo vypsat servisy které lpg montují a drží záruku na vůz?díky
Zdar, vím, že LPG do orlanda Ti namontujou v Čimelicích Im-expo a drží i záruku, cena 34.000,--
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Zná někdo systém lpg STEFANELI? Prý je to nejnovější technologie a výkon by měl být totožný s benzínem...
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Krtek »

No o výkonu totožnym s benzínem čtu a slýcham už od dob začátků sekvenčního vstřikování někdy kolem roku 2000. Bral bych to s rezervou.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od inza »

Rozdíl ve výkonu opravdu běžný uživatel u všech současných systémů LPG není schopen poznat. Navíc s každým "výkonem" se člověk tak nějak naučí jezdit a jezdí podle toho, co to auto umí. U Orlanda je trošku problém, že při plném vytížení je těch 7 osob už poznat. Navíc pokud by motor Orlanda měl 98kW tak by si ho většina koupila stejně.

Reálný výkon na LPG resp. jeho pokles se pozná až např. při testování zrychlení 0-100, nebo sprintu na 1/4 míle (když pomineme vliv řidiče, spojky, syrovosti motoru atd.)

Takže co se týče poměru výkon benzín / LPG - je to úplně jedno.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

tak jsem zjistil že Systém STEFANELI má rozhodně přesnější vstřikování ...
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Zdravím chci se zeptat těch kdo LPG v Orlandu má jak se chová palubní počítač když se jede na plyn - co přesně ukazuje ? průměrnou , okamžitou spotřebu? dojezd?díky
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

zdravím všechny příznivce - Orlanda :) Koupil jsem auto cca před 14ti dny a rozhodl jsem se, dát ho na přestavbu LPG. Jakmile budu mít nějaké poznatky, radosti či problémy, určitě dám info. Jinak pokud máte někdo na toto téma otázku - vy nerozhodní, co nad tím také uvažujete, stačí se zeptat, rád odepíši. Za chvíli vyrážím do servisu, tak držte palce a zatím... -i
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

jak to budeš mít se zárukou?kde to necháš dělat - jaký to bude systém a za kolik?
Pak prosimtě kdyžtak napiš jak se chová palubní počítač pokud pojedeš na plyn,díky moc.
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

solda píše:zdravím všechny příznivce - Orlanda :) Koupil jsem auto cca před 14ti dny a rozhodl jsem se, dát ho na přestavbu LPG. Jakmile budu mít nějaké poznatky, radosti či problémy, určitě dám info. Jinak pokud máte někdo na toto téma otázku - vy nerozhodní, co nad tím také uvažujete, stačí se zeptat, rád odepíši. Za chvíli vyrážím do servisu, tak držte palce a zatím... -i
Ja sice rozhodnuty jsem, ze az si Orlando letos koupim, budu chtit prestavbu na LPG, ale taky bych se pripojil k dotazum - kde predelavas, za kolik a jaka je dohoda se servisem? Ma nekdo z ostatnich Chevy LPG i nejakou pisemnou dohodu nebo vzdy jen ustni? A je lepsi nejdrive Orla zajet normalne na benzin a prestavbu udelat treba az po 5 000 km nebo radeji ihned?
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

Jeste by me zajimala spotreba na LPG u tech, co uz na to jezdi delsi dobu? Zpocatku tohoto tematu par lidi psalo spotrebu, ale to bylo po "par" set kilometrech, jaka jsou data po delsim jezdeni? Pripadne pokud to ma nekdo spocitane i s tim benzinem co je potreba na rozjezdy? Diky za info.
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

Tak se zárukou to mám jednoduché. Chevrolet mi sdělil, že na díly které se dotkne přestavba, se záruka ztrácí :( Ale i tak do toho jdu. Takový je hold postoj prodejců. Našel jsem si firmu LPGservis v Brně, která je proti škodám, způsobeny chybou montáže LPG pojištěna. Je to asi jediný způsob, jak si to alespoň trochu ošetřit. Byla tu ještě jedna možnost, Chevrolet zakoupit v Plzni a od nich + plyn za 34000,- a pak k nim jezdit každých 10t km na servis (já z Brna), který je údajně jednou tolik dražší. Toto nevím na 100%. Cenu přestavby jsem sehnal za 28000,-. k přestavbě bude použit systém LPG Stag300 Premium se vstřikovači LPG Valtek34 + montáž přídavného mazání Flash Lube, nádrž 53l. Auto jsem dnes večer převzal, ale mám pocit, že jde trochu cítit plyn, tak tam ještě ráno jedu na kontrolu - přetěsnění. Snad nebude problém. Na firmu jsem přišel z nějakých recenzí (kladných)na netu, tak uvidíme. Jak budu mít další zkušenosti, určitě vám dám vědět. -i
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jmatyas »

Na plyn najeto cca 4500 km, naprostá spokojenost. Jezdím čepovat do Polska, tam je za cca 16,50 Kč. Spotřeba na plyn je v ikoně za textem. K tomu pár litrů polského benzínu (asi 7 - 8 l na 1000 km, víc to nebude). Při současných cenách benzínu rozhodně nelituji, že jsem do toho šel, odhaduji, že tak čtvrtina nákladů na přstavbu bude asi zpátky.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

jmatyas píše:Na plyn najeto cca 4500 km, naprostá spokojenost. Jezdím čepovat do Polska, tam je za cca 16,50 Kč. Spotřeba na plyn je v ikoně za textem. K tomu pár litrů polského benzínu (asi 7 - 8 l na 1000 km, víc to nebude). Při současných cenách benzínu rozhodně nelituji, že jsem do toho šel, odhaduji, že tak čtvrtina nákladů na přstavbu bude asi zpátky.
Devet litru plynu, to je parada... -i tim tuplem kdyz dneska pisou, ze bude brzy benal za 40 :D A musi se vzdy pri dojezdu prepinat na benzin nebo jde aspon v lete startovat normalne na LPG? Kdysi se skodou 120 jsem prave startoval rovnou na LPG kdyz nebylo chladno...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“