Denní svícení

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
vetr.roman
Příspěvky: 225
Registrován: pát lis 19, 2010 20:37

Re: Denní svícení

Příspěvek od vetr.roman »

Mě to funguje.Probliknu dalkove a sviti potkavaci a vuz je uzamčen.A to mam r.v.2009 :o)
Lada 2101
Škoda Forman 1.3i
Nissan Almera 1.4i
Daewo Kalos 1.4i
Nissan Note 1.4i
----------------------------
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - Křídlo Octavie RS II,černé folie,sportovní výfuk,chip 91Kw-124 Ps-170 Nm.....

Ford Galaxy III 2.0 TDCI
Chevrolet captiva sport 2.0 cdti 110kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od VIP »

Tak jsem to zkoušel a nejde mi to. Buď to fakt nejde nebo jsem uplně blbej. Hlavně neříkejte, že to druhý je správně :D . Můžete mi někdo napsat přesně co mám dělat, abych to vyzkoušel? Prostě návod pro vola.Díky. Nejdou mi ani ty blinkry ani to dálkový.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Denní svícení

Příspěvek od Kjub »

to lebo ty mas plus edice 100 :D
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od VIP »

Ne fakt nevíš jak to mám vyzkoušet?
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Denní svícení

Příspěvek od Hlava »

To honza72: k tomu osvetleni za spatne viditelnosti. Mam hatchback tyden starej (meli jsme dneska vyroci, najeto za tyden 1500!!) a s tim osvetlenim to je teda mnohem sofistikovanejsi. Je fakt, ze mam LTZ verzi. Nejenom, ze to sviti ci nesviti podle okolniho svetla zcela automaticky, ale spolupracuje to i s destovym senzorem. Takze jakmile zacne prset, cokoliv, sepne se to. Jenom mlhovky musim rucne zapinat :)

follow me home je uplne skvely. A kdyz jdu k autu, tak pri otevreni dalkovym se mi taky rozsviti potkavacky. Vlastne se nemusi ani blikat dalkovym, staci vystoupit, zamknout, odemknout a u dveri zamknout :)
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od VIP »

:PP: Už jsem na to přišel :lol: !!!!!! Funguje to!!!! Jak s těma blinkrama, tak i s tou páčkou na dálkový. Auto po zamknutí svítí 30 vteřin, přesně tak jak jsem si to nastavil!!!!! Huráááááááááááááá :PP: :lol: -i :D .
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Denní svícení

Příspěvek od Kjub »

-i -i -i :mrgreen:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Denní svícení

Příspěvek od radgosk »

Spat k podstate, nikto to denne svietenie s LED este neriesil? Aj ked teraz na zimu je to asi zbytocne, ale predsa len. Uvazujem o namontovani LED ale aby to malo vsetky vyhody automatickeho svietenia.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak místo mlhovek nahoď denní a máš to vyřešené :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Hanzy »

honza72 píše:No hlavně kvůli tomu, že nesvítí zadní lampy, a pak s tím šílenci jezdí ve tmě po tmě a v mlze taky.... Víš?! Lenost a neochota se přizpůsobit u těchto systémů "alá vše na háku" znamená, ostatní pose.te se, vždyť já jedu.
Presne zadni svetla ze sviti maji stejny ne mensi vyznam a vliv na viditelnost jako predni a jak je psano vetsina i za snizene viditelnosti jedou jak tupci s rozlyma led svetylkama z pouti u kterych nechapu vyznam investyce a hyzdeni auta -P
Me u Opla i Cruze sviti predek i zadek -i
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Scorpion.11 »

Hanzy co k tomu dodat :o) z jedné strany máš snad i pravdu, ale vždy záleží na řidiči a né s čím svítíš. Někdo nesvítí vůbec, dalšímu zas nesvítí jedno světlo a též mu to nevadí. Osobně denní svícení má něco do sebe, ale vždy to závisí zas na člověku :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Denní svícení

Příspěvek od Kjub »

8) Podla mna by sa malo svietit stale a hotovo. V dnesnej doba uz jazdia auta moc rychlo, tak nech ich kazdy lahsie zbada. Niekto by tu povedal ze ked normalne vidis, nepotrebujes aby auta cez den svietili...ale to by sme si mohli povedat aj na svietenie v noci ze....
Ledky by sa mali podla mna pouzivat iba cez den za jasneho svetla.
A ps: ak niekomu nesvieti svetlo moze dostat pokutu...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Denní svícení

Příspěvek od Matsonic »

Je zajimave ze jsme na celodenni sviceni presli po vzoru zapadu a ted na zapade uz od toho ustupuji, tak jako treba v AT
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Scorpion.11 »

Kjub píše:8) Podla mna by sa malo svietit stale a hotovo. V dnesnej doba uz jazdia auta moc rychlo...
No já teda myslím, že za doby kdy se nesvítilo a nyní je to pořád s tou povolenou rychlostí stále stejný a ještě ubrali v obci na 50Km/H, takže v tomto to asi nebude a zase je to jen o lidech :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Denní svícení

Příspěvek od ppp »

Kjub píše:8) Podla mna by sa malo svietit stale a hotovo. V dnesnej doba uz jazdia auta moc rychlo, tak nech ich kazdy lahsie zbada. Niekto by tu povedal ze ked normalne vidis, nepotrebujes aby auta cez den svietili...ale to by sme si mohli povedat aj na svietenie v noci ze....
Ledky by sa mali podla mna pouzivat iba cez den za jasneho svetla.
A ps: ak niekomu nesvieti svetlo moze dostat pokutu...
V nasom policajnom state ano, aj ked ktovie aka je prax. Za mlakou je na to vraj tiket, za ktory sice nedostanes pokutu, ak vcas chybu odstranis a dostavis sa s autom na urcene miesto, kde ti tiket vymazu z databazy (ale za poplatok, co by sa mohlo brat ako pokuta), ale ak chybu vcas neodstranis a hlavne sa nedostavis potom s autom, tak ta mastna pokuta neminie.

Co sa tyka sveitenie, tak staci dobre formulovat zakon aby ho nemuseli vykladat instruktori v autoskolach. Moj instruktor bol nastastie inteligentny, takze mi povedal, ze sero vecer spoznam tak, ze aj ked sa mi nebude zdat, ze je uz velmi znizena viditelnost na svetla, ale ak stretnem prve auto s rozsvietenymi svetlami a to znamena, ze je uz prilis znizena viditelnost a mam si zapnut svetla aj ja. To bolo este pred povinnym neprestajnym svietenim. Pri neprestajnom svieteni je problem v dvoch veciach. V tych co nesvietia, tych co im nefunguje jedno svetlo (podla situcaie) a jednostopych vozidlach. Tieto pripady su v niektorych situaciach doslova neviditelne. A za istych podmienok su neviditelne aj auta s dennymi svetlami. Ostatne totiz kym nie je slnecne pocasie vidis zozadu na kilometer vdaka cervenym obrysovkam, ale pri dennych svetlach obrysovky nesmu svietit, cize su zozadu niekedy tiez neviditelne.
O tom, ze ledky v dennych svetlach, ktore maju obvykle cire sklo su velmi neprijemne kedze je to prilis bodove svetlo snad nemusim hovorit. Majitelom sa to paci a ostatni na nich nadavaju.
A tiez dnesna moda ledkovych svetiel v serii tie znie je uplne stastna. Kvoli krase su vlasnte nefunkcne. Klasicke svetlo s cervenym sklom vidno z velkeho ulha, ale napriklad na pasate tie jeho ledky obrysove aj brzdove uz z cca 30st. uhla nevidite. Co moze na krizovatke znamenat ze mu nabehnete do auta, lebo to ze brzdi, zistite az tak, ze sa k nemu zrazu rychlo priblizujete. Nejake suv od mitsubishi ma ledkove zadne svetla poriesene velmi slusne, ale pasat to je hroza. A tiez predne smerovky. VOlakedy boli smerovky vidno zdialky aj zboku. Dnes kvoli lubivosti svetiel ich obcas nevidno vobec, pretoze najma v noci vas oslnuju svetla, ktore ich prekryvaju, najma ak su smerovky viac v strede vozidla nez svetla. A tie reflektorove lubive svetla maju zase za nasledok ze na mnozstve modernych aut, vidite smerovky len spredu pod uzkym uhlom. Na boku nemaju ziadne, mozno na zrkadle, ale tie svietia ako o dusickach, takze je to proste neblikajuce auto a to vsetko v mene dizajnu.
No nic, len tolko som chcel :D .
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“